Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieustannie zamykające się drzwi centralka AUDI A4 B6 2001r


matibedzinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Audi posiadam juz rok. Wczoraj zaczęło dziać się coś dziwnego. Mianowicie wczoraj zatrzasnely mi sie drzwi podczas gdy auto było odpalone. Wyszedlem tylko zamknac bramę i niestety bez pomocy szpeca od otwierania zamków nie obyło się. Zauwazyłem że non stop się samoczynnie zamyka nawet gdy jest juz zamkniety to słychac ze nadal usiłuje zamknąć drzwi (odgłos zamykania - dzialanie pompki).Teraz stoi na parkingu zamkniety i co jakis czas słychac jak usiłuje zakmnac zamkniete juz drzwi. Pragne tutaj zaznaczyc ze podswietlanie bagaznika drzwi i podsufitki dziala bez zarzutu. Bardzo rposzę o pomoc jaka jest przyczyna tego i jak to rozwiazać. Jestem laikiem w tym temacie więc prosze o krok po kroku bo przeszukalem cale forum i niestety nic konkretnego nie znalazlem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy w module komfortu, to może dużo pomóc w ocenie sytuacji. Ewentualnie przychodzi mi do głowy jeszcze wilgoć w module komfortu (może woda się dostała pod wykładzinę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostką jest to , że po przejechaniu kilku km +-5 km dajmy na to jadac do pracy przez miasto ok 25minut to w polowie drogi problem ustaje. Gdy samochod troche postoi czyli wracalem teraz z pracy to znow na samym poczatku po uruchomieniu byl ten problem i znow w polowie drogi ustalo...czary doslownie czary...nikt nie mial takiego problemu?

---------- Post dopisany at 02:54 ---------- Poprzedni post napisany at 02:51 ----------

gdzie dokladnie znajduje sie ten moduł komfortu? w weekend pralem tapicerke oraz wszystko co dalo sie wyprac ale nie lałem woda lecz spryskiwaczem z ACE fotele i wykladziny oraz dywaniki...tuz po tym w akcje szedł odkurzacz przemysłowy wiec raczej nic nie powinno złego się stac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł znajduje się mniej więcej pod wykładziną pod nogami kierowcy mogłeś go zamoczyć przy praniu i masz teraz takie szopki. Czasami też dostaje się tam woda z innych przyczyn. Powinieneś zdjąć wykładzinę i sprawdzić w jakim stanie jest czy przypadkiem nie pływa bo może narobić Ci większego bigosu niż tylko zamykające się drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim byłym passacie jak wymieniałem moduł komfortu i nie zakodowałem, to też cały czas zamykał i otwierał mi zamki ale tylko na włączonym silniku, po zgaszeniu nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być skomplikowany. Najpierw zakoduj ponownie moduł. Czy szyby tez się domykają przy zamykaniu?? Przy prawidłowym działaniu gdy kluczyk jest w stacyjce szyby nie powinny się domknąć, jak się zamykają to ewidentnie moduł, jak nie może być zwarcie na wspomnianym przycisku przy drzwiach (a dokładniej między przełącznikiem a modułem, więc trochę roboty jest). Trzeba sprawdzić czy sygnał jest ciągły czy tylko impuls. Czyli otwórz szyby i zobacz czy podczas samoczynnego zamykania się podniosą na wyłączonym silniku, a później na włączonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...