Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pomocy z śrubą wahacza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak koledzy piszą. Uciąć główkę i wyciągnąć gwintem ile się da resztę wybić.

Opublikowano

Koledzy mają rację,obciąć główkę i ciągnąć przez skręcanie nakrętki+ dokładanie podkładek+ewentualne obięcie gwintu jak dojdzie do tego zagięcia a później wybijanie.UWAGA bardzo ważne trzeba w rozcięcie w zwrotnicy włożyć coś ponieważ u mnie przy skręcaniu nakrętki pękł ten kawałek i d*pa blada.

Opublikowano
  • Autor

Sruba wymątowana razem ze zwrotnicą i na prasę :) to było jedyne rozwiązanie a z 2 strony wybiłem ją kilka mm a potem uciołem i gwintem wykreciłem i jakoś wyszły w rezultacie mam nowe springi na pokładzie :)

Opublikowano

twardy pręt do tego i młotek i normalnie sie wybija

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jestem właśnie po akcji z nieszczęsną srubą...

Na prawej stronie poszło ciągnięciem przez nakrętkę i wybijaniem.

Lewa za cholerę nie chciała, nawet grzanie palnikiem nie pomogło. Znalazłem filmik na YT i wykorzystałem metodę wybijania udarem. Wyłączyłem obroty w wiertarce, i tylko samym młotkiem potraktowałem śrubę od strony łba, który wcześniej oczywiście urwałem,:kwasny: do tego mieszanka CC, WD40..

godzina roboty ale zawiecha zmieniona...:banan:. W całości zajęło mi to dwa dni.

Opublikowano

A ja sobie dorobiłem przyżąd taki jak jest na alegro za 400 zł sprawdzałem wczoraj u siebie śruba po 4 latach dała się wycisnąć bez problemu

Opublikowano

A jak koledzy wyciągali z tego mocowania 2 górne wahacze?

Opublikowano

Pukniesz je do góry jak już wyjmiesz śrubę i wyskoczą ewentualnie śrubokręt płaski w szczeliny i same wyjdą tylko żeby za mocno nie wbijać śrubokręta żeby nie pękło

Opublikowano

Aha...dobrze wiedzieć...

Opublikowano

Szczelin nie ruszaj!!

Końcówki mają nawiercone na środku punkty, weź jakikolwiek punktak lub zeszlifuj jakąś starą śrubę i wybijaj od dołu.

zamoczenie WD40 czy CC pomoże również.

Opublikowano

Swoje auto posiadam 6 rok. Zawiechę rozbierałem wiele razy i nigdy nie miałem problemu z tą śrubą spinającą wahacze. Do czasu... :kwasny:

Na początku tego roku postanowiłem wymienić pukający wahacz. Śruba jak zaspawana . Młotkowanie nie pomagało bo zawicha spręzynuje . Palnik odpada bo drugi wahacz wymieniany.

Kilka dni zlewałem wszystko WD40 i próbowałem wybijać. Niestety nie dało się.

Wybebeszyłem zwrotnicę z auta. Spawarka w łape i elektrodą po łbie śruby aby ją rozgrzać. Nastepnie szybko na kowadło , od spodu pod łeb śruby nasadka i wybijanie. Udało się .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.