Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie CB - 520xl czy coś innego ?


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez szukam CB radio i anteny jestem zielony w tym temacie, ale używam nawigacji Mio 201 i czy ktos korzysta z takiego zestawu nawigacja + CB radio czy sie nie zakłócają nawzajem czy jak założę CB to nie będę miał problemów z odbiorem sygnału z nawigacji. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez szukam CB radio i anteny jestem zielony w tym temacie, ale używam nawigacji Mio 201 i czy ktos korzysta z takiego zestawu nawigacja + CB radio czy sie nie zakłócają nawzajem czy jak założę CB to nie będę miał problemów z odbiorem sygnału z nawigacji. :mysli:

zestaw u 520 = sirio ml145 wystarczy ci i nic nie powinno zakłócać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez szukam CB radio i anteny jestem zielony w tym temacie, ale używam nawigacji Mio 201 i czy ktos korzysta z takiego zestawu nawigacja + CB radio czy sie nie zakłócają nawzajem czy jak założę CB to nie będę miał problemów z odbiorem sygnału z nawigacji. :mysli:

zestaw u 520 = sirio ml145 wystarczy ci i nic nie powinno zakłócać

http://www.allegro.pl/item499915485_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_ml145_sirio_wtyk_expres.html

taki zestaw na swieta bedzie ok poszukam moze cos taniej dostane

http://www.allegro.pl/item496565743_cb_radio_uniden_pro_520_xl_520xl_wtyk_gratis.html

a tu gosc pisze ze daje homologacje wiec jest legal?? czy lewa holomogacja ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kilka anten i radyjek i jak na razie liderem jest Uniden 520 + Little Will. W tej chwili mam JohnyII + jakaś antenka Presidenta na stałe w dachu w Audi i HarryII + malutka magnesówka Presidenta (ze 30cm) na Jeepie. Obydwa zestawy nijak się mają do Unidena. O wpadce typu Cobra 19 + Hustler nie wspominam, bo wstyd. Jutro chyba przełożę Unidena do Audi, mam nadzieję, że poprzedni właściciel zestroił antenę do samochodu. No i zobaczymy, czy nie trzeba będzie demolki robić, żeby wygrzebać tego Johnego spod kierownicy. Co do homologacji, to nigdy nikt mnie podczas kontroli o to nie pytał i nigdy żadnych papierów do radyjek przy sobie nie woziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że Uniden 520 jest lepszy od Johnego II :?: :rolleyes:

Mnie się wydaje, że są mniej wiecej takie same, tylko JohnyII ma auto sqelch.

A reszta to kwestia zestrojenia i doboru anteny. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprzety stroje na wylocie na Pruszków, a jest to jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy serwis w okolicach Wawki (przynajmniej wg kierowców dużych mobilów, a im ufam w tych kwestiach). Wymienione zestawy były na różnych samochodach... a właśnie, jeszcze mam taką antenkę ML145, czy jakoś tak.. na Astrze z Harrym sobie jeździła, teraz w garażu stoi... na Jeepa np okazało się, że najlepsza jest ta malutka antenka Presidenta. Co do zestawu na Audi, to jeszcze nic nie zmieniałem. Jest tak, jak kupiłem. A właśnie, bo nie byłbym do końca uczciwy nie wspominając, że Unidenek troszkę podkręcony jest, ale to podobno nic nie daje. Żadnego innego radia nie umiem ustawić tak, żeby było słychać rozmówcę, a nie było słychać szumów... no chyba, że jest bardzo blisko, ale i tak coś zawsze urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irkin, Jeżeli szukasz do 50cm to rozglądaj się za jakimś helikalem.

Ja mam u siebie Sirio Tajfun 27 - ALLEGRO Jak widać jej zaletą jest to że wygląda jak fm-ka i ma długość 53cm. W razie potrzeby służę zdjęciem jak to wygląda na sedanie.

A więcej o tej antenie znajdziesz TUTAJ

Oczywiście antena nie dorówna ML-145 ale robiliśmy testy z kolegą (na dokładnie takich samych sprzętach i antenkach) i w mieście 3-4 km. Poza miastem do 8km (mówię o nadawanium, bo odbiór większy o jakieś 3-4 km) Oczywiście jest też różnica czy sygnał był (nadawany/odbierany) do tyłu czy do przodu, bo antenka jest pochylona.

Tak więc mnie spokojnie wystarcza i polecam wszystkim, którym długie baty się nie podobają ale też nie mają wygórowanych wymagań co do zasięgu anteny.

Dodam jeszcze, że wczejśniej miałem Sirio Performer p-600 z batem o dł. 125cm KLIK zamontowaną na stałe do klapy bagażnika (sedan) i pewnie dlatego antena działała gorzej niż Tajfun zamontowany na stałe w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Unidena 520XL + PRESIDENT MISSOURI i bardzo ładnie mi się to spisuje. Ta antena ma cewkę która ją "wydłuża". Wcześniej miałem ML 145 i nie odczuwam żadnej różnicy.

Jakby ktoś chcial sobie zamontować CB w B6 to kupujcie Unidena 520XL lub Presidenta Harry II, włóżcie sobie w ten schowek z lewej strony pod włącznikiem świateł (wchodzi na styk bez śrub i innych mocowań), kabel od anteny poprowadźcie w progu, antene do bagażnika i kiedy chcecie to sobie wyjmujcie :) Ja tak miałem i jest super nie trzeba się ciągle motać z tym wtykiem do zapalniczki bo ma się już podlączone na stałe i nie rzuca się zbytnio w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Unidena 520XL + PRESIDENT MISSOURI i bardzo ładnie mi się to spisuje. Ta antena ma cewkę która ją "wydłuża".

Co takiego? :shocked: Ilosc zwojów cewki przelicza się na długośc promiennika (bata),ta antena ma taką spirale po środku więc o tyle jest dłuższa :wink4: Antena ta jest dobra,ale dużo taniej mozna znaleźć równie dobrą,a wiekszośc ludków kupuja ja ze wzgledu na wygląd :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek co prawda trochę się zakurzył ale może odświeżę.

Ja właśnie będę kupował radio i pewnie będzie to właśnie U520XL a antena to Lemm 1200, miałem tą antenę w poprzednim aucie i uważam, że jest naprawdę dobra, mocowanie na motylku ułatwia szybki demontaż i montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzałeś kotleta... :evil:

Nosfer jak go zakładał to jeszcze był nowicjuszem a teraz prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzałeś kotleta... :evil:

Nosfer jak go zakładał to jeszcze był nowicjuszem a teraz prosze...

I na mój widok piszczały młode laski... :evil:

A teraz piszczą razem ze swoimi matkami :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzałeś kotleta... :evil:

Nosfer jak go zakładał to jeszcze był nowicjuszem a teraz prosze...

I na mój widok piszczały młode laski... :evil:

A teraz piszczą razem ze swoimi matkami :evil2:

i tatusiami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku używam unidena co prawda nie ma aktualnej homologacji ale ma z 2006 roku wiec można sie tłumaczyć ze kopiłeś jak jeszcze miał i nawet nie wiedziałeś ze stracił.

ale przecież tego nikt nie sprawdza, przynajmniej ja osobiście sie nie spotkałem z tym przy kontroli , ani nie słyszałem nigdy ,żeby psy sprawdzały CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku używam unidena co prawda nie ma aktualnej homologacji ale ma z 2006 roku wiec można sie tłumaczyć ze kopiłeś jak jeszcze miał i nawet nie wiedziałeś ze stracił.

ale przecież tego nikt nie sprawdza, przynajmniej ja osobiście sie nie spotkałem z tym przy kontroli , ani nie słyszałem nigdy ,żeby psy sprawdzały CB

nom, nie sprawdzają, mi ostatnio przy kontroli nie sprawdzali, ale jak trafi się jakiś upierdliwy i będziesz kozaczył to wierz mi że CI sprawdzą :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...