Skocz do zawartości
IGNOROWANY

musze kupić laptop - wsazówki mile widziane :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam. potrzebuje lapka, glownie do przegladania netu i ogladania filmow - do grania mam xkloca :wink: jaki procek, ile ramu zeby wszystko szybko chodzilo i np. filmy z YT w full hd sie nie przycinały? do tej pory miałem amd turion x2 i 4gb ramu i niestety sie muliło :kwasny: a moze to kwestia grafiki? jestem w tym zielony :decayed: jesli chodzi o procesory to co lepsze? bo tych intela jest chyba milion różnych.....intel dual core, celeron dual core, i3, i5, 2 rdzeniowe, 4 rdzeniowe, 8 watków, 4 wątki etc... można dostać kręciołka od tego wszystkiego :wink: cena max 2tysie, winda na pokładzie mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo - IBM G580H i3-3110M/4GB/1000/DVD-RW/7HP64X GF710M - Notebook / Laptop 15,6" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

Obecnie z liczących się marek to Acer i Lenovo, ale Acer do 2k niestety aktualnie ma słabą ofertę... Jak nie ten to o podobnych parametrach szukaj ;) Mam Acera o identycznych parametrach to nawet pograć na tym można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze korzystam z ThinkPadów, najpierw IBM, teraz Lenovo. Moim zdaniem - bezkonkurencyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepłacaj za Della. Do potrzeb domowych tylko i wyłącznie Lenovo. Do 2000 spokojnie znajdziesz bardzo dobry sprzęt - ja przed świętami dorwałem z Win 8, dwoma dyskami, 1gb grafiką i prockiem i3 za 1500. Nie pamiętam.tylko, ile ramu, ale chyba 4. Bateria trzyma w nim ok. 5h przy przeglądaniu neta :wink:

Żadne DualCore. Szukaj minimum i3, bo na i5 może Ci zabraknąć funduszy, ale mogę się mylić, bo dawno cen nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka komputera nie jest dla mnie az tak wazna, czy to bedzie asus czy lenovo mi jest wszystko jedno :) wazne zeby srodek działał jak nalezy... a co myslicie o procesorach amd? bo kompy z tymi prockami sa wyraznie tansze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka komputera nie jest dla mnie az tak wazna, czy to bedzie asus czy lenovo mi jest wszystko jedno :) wazne zeby srodek działał jak nalezy... a co myslicie o procesorach amd? bo kompy z tymi prockami sa wyraznie tansze....

AMD są tańsze, bo są mniej wydajne - przykładowo 2.2GHz AMD nie jest równoznaczne z 2.2GHz Intela. Poza tym, nie wiem, czy tak jest dalej, ale kiedyś Intel współpracował tylko z nVidią, a AMD z ATI Radeonem. Ja bym wolał grafikę nVidia to raz, a dwa - AMD bardziej się grzeje, no chyba, że w końcu to poprawili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili, AMD nadal ssie ;)

Marka ma znaczenie jak płacisz i jak się coś zwali ...

Dell wkłada to samo co Acer/ Lenowo a kasuje swój haracz za firmę...

Z Asusem miałem przeboje i próbowali ze mnie zrobić idiotę na serwisie, ale trochę źle trafili...

Serwis Lenovo - tu musiał bym sprawdzić czy w PL nie ma faktycznie porządnego serwisu- ale ostatnio jeden model pojechał aż do Niemiec na serwis :facepalm:, tylko nie jestem pewien czy to nie była wina sprzedawcy bo to nie ja kupowałem tylko znajomi.

Po za tym nie bierz z Win8 bo będziesz klął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak laptopy ale ja posiadam tableta z lenovo no i malo korzystam a juz 3 razy byl na gwarancji , raz w Bydgoszczy wrocil niby naprawiony ale oczywiscie nie , znow wyslalem to tym razem poszedl 2x do niemiec od strzalu bo nie bylo naprawione , wczoraj dostalem po 3 gwarancji i dopiero jest ok.. wiec nie wiem czy lenovo to dobry wybor.. wczesniej mialem raz gwarancje door 2 door lecz zmienili to i 2 razy musialem wysyslac na poczcie , na szczescie na ich koszt.. naprawa w niemczech w medionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak miałem racje, że serwis Lenovo również ssie tak jak i Asusa... Nie dobrze bo fajne sprzęty sprzedawali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell ma procesor AMD = nie warto.

Asus całkiem spoko, z tym ,że ja bym nie wziął z Win 8. Albo wziął i się go pozbył :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego AMD nie warto? Przeciez on chce lapka do neta i filmow, wiec po co placic wiecej za intela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem panowie.. nie wiem...

Ja powiem od siebie...

Kupiłem laptopa Lenovo i oddałem go do sklepu bo dla mnie to była hujnia nie z tej ziemi...

Wymieniłem na Toshibe i spoko, chodź moja starsza Toshiba jest lepiej wykonana.

Z Lenovo to podejrzewam, że tak jak koledzy piszą ThinkPady będą spoko.

Dell... hmmm wujo ma Della XPS Made in Poland i spoko... tylko kupił go jakieś 5 lat temu...

HP też bym nie polecał...

Reasumując... laptop to składak ... najlepiej to idź wybierz do sklepu który Ci się najbardziej widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz kupic uzywke i nie potrzebujesz f-vat to moge Ci polecic cos duzo tanszego na gwarancji:

Acer E1-571 - i3, 4GB, 320GB, HDMI, Win 8 - KPL. GW Zduńska Wola

Piszesz ze nie bedziesz gral wiec grafika zintegrowana Intela w zupelnosci Ci wystarczy. Na pewno filmy na YT w HD na pelnym ekranie pociagnie bez zadnego problemu. Ze wzgledu na niska awaryjnosc bralbym wlasnie cos z intela i3, i5 i ze zintegrowana grafika.

Od siebie moge dodac tyle ze troche tego sprzetu obrocilem i na prawde na Acera nie moge narzekac - bardzo malo informacji o awariach. Gorzej z HP oraz ASUSem (ale tylko w przypadku z dedykowanymi grafikami).

Gdybys byl zainteresowany takim Acerem lub podobnym uzywanym to pisz PW lub dzwon (numer tel w podpisie) - pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie.... cofam wszystko co powiedziałem...

Teraz nie ma tak jak 20 lat temu że bierz Dell bo Dell jest za***isty..

Wszystko zależy od serii i modelu....

Przykładowo wczoraj mój ojciec przywiózł służbowego HP to ogólna jakość plastików itp. jest lepsza niż w mojej Toshibie....

Wszystko zależy od serii/modelu... bo możesz kupić HP igłe, a możesz kupić HP parcha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMAGieIKa bo się grzeją i ogólnie są mało wydajne oraz mają słabe zarządzanie energią. Intele biorą mniej prądu, co się przekłada na czas pracy na baterii. Kilka kart z Youtubem wystarczy żeby procesor AMD miał za dużo do roboty ...

KANAL bardzo dobrze prawi, ten Acer jest złotym środkiem między ceną a wydajnością. Tylko do 2k nówki nie kupisz aktualnie, nie wiedzieć czemu. Acer się wycofuje z tańszych laptopów a moim zdaniem robili za***iste i budżetowe konfiguracje :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie.... cofam wszystko co powiedziałem...

Teraz nie ma tak jak 20 lat temu że bierz Dell bo Dell jest za***isty..

Wszystko zależy od serii i modelu....

Przykładowo wczoraj mój ojciec przywiózł służbowego HP to ogólna jakość plastików itp. jest lepsza niż w mojej Toshibie....

Wszystko zależy od serii/modelu... bo możesz kupić HP igłe, a możesz kupić HP parcha...

Z HP polecam serie Probook i Elitebook - tam wykonanie jest bdb... jesli komputer ma nie sluzyc do grania to z doswiadczenia polecam cos ze zintegrowana grafika - duzo mniej awaryjne.

I nie ma czegos takiego ze ten producent robi sprzet bardziej awaryjny, drugi mniej - nie ma reguly chociaz sa rozne rankingi itp itd. Po prostu im bardziej wydajny sprzet + bardziej eksploatowany w ciezkich warunkach tym wieksze ryzyko awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajnego probooka 4320s 13" na handel. Konfiguracja dowolna bo mam jakieś procki, ramy itp itd. Sam używam takiego do pracy tylko z dyskiem SSD i śmiga aż miło, a w pracy nie ma lekko ;-)

Chyba najładniejsza kolorystycznie seria:

hp-probook-4320s-intel-core-i3-i3-350m-3gb-320gb-13-3-dvd-rw-windows-7-home-premium-wd899ea_0_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam poszukać w sklepie x-kom

tak na szybko znalazłem: Acer E1-572 i5-4200U/8GB/500/DVD-RW - Notebook / Laptop 15,6" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

wydaje się być ciekawą propozycją a przez to że bez oprogramowania to 200-300 zł tańszy jest. soft wgra ci znajomy za 0,5l :grin:

z tego co widziałem to mają sklep w Wawie

tu masz jeszcze link do ich sklepu co tak wyszukałem na szybko 1900-2100 zł Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

może znajdziesz coś dla siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...