Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wnerwiający odgłos zamykania drzwi.


nashkarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzystwo.

Być może większość pomyśli, że jestem zbytnim detalistą i oleje temat, ale z tego co widzę jest wiele więcej drobnych modów za które się zabieramy, więc może wspólne uda się coś zdziałać.

Czy nie denerwuje Was odgłos zamykania drzwi w Waszych Audicach ? To charakterystyczne klepnięcie ? Jest to chyba najbardziej wnerwiający mnie detal, który psuje cały efekt i elegancję jeżdżenia super autkiem jakim jest A4. Czy ktoś z Was próbował to jakoś zmienić i czy w ogóle da się coś w tej kwestii zrobić ? Może jakieś dodatkowe uszczelki, albo zmiana zamków ? Wiadomo że konstrukcyjnie zostało to stworzone bardzo dawno i Maybacha z tego nie zrobimy, ale żeby to "klapnięcie" było choć trochę mniej ordynarne, choćby takie jak w Golfie IV, przytłumione i delikatne ;)

P.s. Nie piszcie tylko, to kup sobie Golfa IV, bo to totalnie nie o to chodzi :D mam nadzieje, że mnie rozumiecie :) z jaką Audi A4 B5 się nie spotkałem, to w każdej drzwi się zamykają jak za przeproszeniem w Polonezie (nie urażając poloneza) :D

Mam nadzieję że mnie rozumiecie i wspólnie pomyślimy nad tym tematem.

Pozdrawiam Gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w sumie w B5 to nie przeszkadzało i nie zwracałem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz drzwi, wygłusz matami i już nie będziesz miał tego dźwięku:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tył zamyka się bardzo dobrze, nie za głośno no chyba że ktoś trzaska drzwiami, a to mnie doprowadza do szału, jedynie przód mógłby się zamykać ciszej ale ja mam opuszczone minimalnie drzwi i dlatego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie drzwi mam poustawiane w punkt, nic nie ociera, rygiel ustawiony, uszczelki ładnie przylegają ... Ale wnerwia mnie ten dźwięk :D Mówisz kkam że wygłuszenie drzwi zmieni ten efekt ? Na chwile obecną mam oryginalnie dwie maty przyklejone na blachę od środka i gąbkową wytłoczkę pomiędzy boczkiem a konstrukcją drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie będzie Ci się chciało bawić w wygłuszanie więc mam łatwiejszą opcje dla Ciebie :decayed: z jakiegoś auta na części zawiń te gąbki wygłuszające i w każde drzwi zamiast jednej zapakuj dwie. Cudów nie oczekuj, ale różnica była u mnie znacząca, więc pewnie i Tobie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 jak wygłuszyłem drzwi to była znacząca poprawa, tylko sporo z tym zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to u siebie zauwazyłem ale to nie ma nic wspolnego z wygluszeniem to zamki drzwi tak klepia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak klepią, ale jak będą oklejone matami to wydawany przez nie dźwięk będzie stłumiony i nie będzie wzmacniany przez gołe blachy w drzwaich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam zamki, ponieważ jak się złapie za klamkę i puknie drzwiami to odbijają się one od uszczelek wydając głuchy, delikatny dźwięk. Dlatego tak jak pisze kkam oklejenie blach matami bitumicznymi może zniwelować ten głupi dźwięk zamków ... W B5 w sumie nie jest to takie trudne, bo wystarczy zdemontować całą ramkę drzwi i już jest fajny dostęp do klejenia ;) To chyba jedyna opcja, bo podmiana zamków na jakieś inne to karkołomna robota i raczej od razu skazana na niepowodzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie drażni fakt że przy zamykaniu strasznie hałasują przednie drzwi przez luźne plastiki. Boczki już swoje przeżyły i skrzypią, trzeszczą zarówno w trakcie jazdy jak i zamykania. Zamierzam wymienić przynajmniej boczek kierowcy i wygłuszyć co się da, nie wiem czy można zrobić coś więcej, ale ogólnie życzę Ci powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działał ktoś może ze zjawiskiem luźnych szyb w przednich drzwiach ? Jak opuszczę szybę np do połowy i trzepnę drzwiami, to mam obawę że mi szyba wyfrunie :D tak ma być, czy można coś tam wyregulować ?

---------- Post dopisany 09-04-2014 at 16:46 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2014 at 23:49 ----------

Nikomu szyby przednie nie fruwają w drzwiach :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w Vento mialem identyczny objaw i znajomy mechanik cos tam podgial i szyba trzymala sie miedzy uszczelkami, tylko nie bardzo wiem czy w A4 idzie to jakos podregulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jakbyś kiedyś odwiedził tego mechanika i jakoś on Ci to poustawiał to pisz pewnie wiele osób wkurza ta szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, dlatego warto poruszać takie tematy i wspólnymi siłami eliminować niedoskonałości A4 ;) Mechanik niestety wyjechał i nie mam z nim kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a4 raczej nie można regulować tych uszczelek. Jedna jest ma boczku drzwi a druga przymocowana do poszycia drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...