Skocz do zawartości
IGNOROWANY

www.wysylajtaniej.pl


kris-krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

W 2012 r wysyłałem paczke (nawet już nie pamietam co) podobno nie zmieściła sie w wymiarze i przyszła faktura korygująca (nie zapłaciłem bo paczka nie mogła ważyc 64kg) . Teraz dostałem wezwanie do zapłaty w innym wypadku trafi sprawa do sądu. Miał ktoś taki przypadek ? I Płacił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem.

wysyłam ze strony sendit.pl.

Kurier zabrał jedną z paczek i gdzieś po dwóch tygodniach dostałem maila z fakturą korygującą że paka przekroczyła wagę 30 kg.

Odpisałem że nie ma hujka ponieważ było w niej 27 kg a DPD na to że paczki są ważone u Nich na urządzeniach które mają odpowiednie certyfikaty i nawet dostałem kopię takowego dokumentu.

Nie było sensu się kłócić - na początku chcieli 50 zeta dopłaty ale po krótkich negocjacjach dostałem papier na 18 złotych. Zapłaciłem i już z rok czasu mam spokój.

p.s.

wysyłam nadal z tej strony ponieważ mają bardzo tanie przesyłki - DPD do 30 kg - 15,21 pln

:hi:

---------- Post dopisany at 15:33 ---------- Poprzedni post napisany at 15:30 ----------

W 2012 r wysyłałem paczke (nawet już nie pamietam co) podobno nie zmieściła sie w wymiarze i przyszła faktura korygująca (nie zapłaciłem bo paczka nie mogła ważyc 64kg) . Teraz dostałem wezwanie do zapłaty w innym wypadku trafi sprawa do sądu. Miał ktoś taki przypadek ? I Płacił ?

Krzusiu - jeśli "nie zmieściła się w wymiarze " to niekoniecznie Im o wagę chodzi ale o obwód tejże przesyłki. Może ważyć jeden kilogram ale jeśli jest za długa/szeroka to przekracza ileś tam centymetrów i wtedy Ci liczą jako przesyłkę niestandardową.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnei kwota to prawie 150zł

1 różnica wagi wymiarowej przesyłki nr

1ZY5074F6893820432 stwierdzono wagę 64,9 kg 51,45zł

2 duża paczka LP 1ZY5074F6893820432 szt. 1 64,57 zł

3 opłata karna za niezgodność zlecenia nr 30,75zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś klient odesłał drabinę bo za dużo przęseł zamówił i na początku mial zaplacic 55,00zł a potem dostał fakturę korygujaca na ponad 200zl i wiem ze musiał zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa o wadze wymiarowej, czyli ewidentnie chodzi o wymiary przesyłki a nie o samą wagę.

Wymiary przesyłki są przeliczane na kg według jakiegoś tam wzoru - jest to tak zwana waga wolumetryczna.

Znajdź sobie wymiary tej paczki raz jeszcze przelicz cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie poszło o wymiary a nie wagę .

"przesyłki niestandardowe to takie których długość przekracza 120 cm lub szerokość 80 cm lub wysokość 80 cm lub suma długości i obwodu przekracza 300 cm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa o wadze wymiarowej

To się nazywa waga gabarytowa a nie wymiarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa o wadze wymiarowej

To się nazywa waga gabarytowa a nie wymiarowa.

Czytaj dalej, a dowiesz się, że fachowo to nazywa się "wolumetryczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie firmy kurierskie stosują nazwę "waga gabarytowa".

Robiłem w tym 3 lata więc wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie firmy kurierskie stosują nazwę "waga gabarytowa".

Robiłem w tym 3 lata więc wiem.

Jak już tak bardzo chcesz się licytować, to ... robiłem w tym ponad 5 lat, robię w podobnej branży.

Większość dużych firm, światowych używa terminu wolumetryczna, ponieważ słowo wywodzi się z angielskiego.

Powszechnie używa się wielu nazw: wolumetryczna, wymiarowa, gabarytowa, przestrzenna. Według mojej wiedzy jednak najczęściej wolumetryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wysyłajtaniej naliczyło jakieś dopłaty za paczkę sprzed pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie używa się wielu nazw: wolumetryczna, wymiarowa, gabarytowa, przestrzenna. Według mojej wiedzy jednak najczęściej wolumetryczna.

Według mojej gabarytowa.

Tak miałem na liście przewozowym w "Stolicy".

Ale jeszcze jest waga obiętościowa którą "Wysyłaj Taniej" używa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie a zorientowalem się jak mi pobranie następnej paczki pomnijeszyli o kwote tej wlasnie ''kary'':kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie używa się wielu nazw: wolumetryczna, wymiarowa, gabarytowa, przestrzenna. Według mojej wiedzy jednak najczęściej wolumetryczna.

Według mojej gabarytowa.

Tak miałem na liście przewozowym w "Stolicy".

Ale jeszcze jest waga obiętościowa którą "Wysyłaj Taniej" używa :wink:

Także waga przeliczeniowa...

Paczka może ważyć 5 kg a z gabarytów wyjdzie że waży z 30 i za taką kwotę Cię skasują :decayed:

Np folie bąbelkowe do pakowania paczek... lekkie a zajmuje dużo miejsca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.jpg

Pozostaje tylko zapłacic ...... ?

Pisałem do nich @ ale nie przedstawili mi żadnego skanu potwierdzającego błednie wpisane dane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ładnie z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...