Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy wymienić przedni dolny zawias drzwi?


czerwony baron

Rekomendowane odpowiedzi

mam luz w dolnym przednim zawiasie i przez to opadły drzwi. czy da się to jakoś naprawic? czy kupić nowy zawias? może któryś z panów zmieniał?

ja myślałem że chodzi Ci o zawieszenie wahacze itd. dopisz ze chodzi o drzwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam lakierowanie sprayem iknie i bedzi eoki jest w takim miejscu ze nei zuca sie w oczy ale najlepiej tk jak mowie albo dobra uzywke nasza a najlepiej anglik bo lewe drzwi sa mniej uzywane:D

Dokładnie tak jak radzi kolega ojciec mój kupił komplet z anglika, spisują się bardzo dobrze natomiast z wersji europejskich te co widzieliśmy to były w takim samym stanie jak te z luzami w aucie. Sam ostatnio szukałem też używki ale jest ciężko znaleźć sprawny zawias. Mam wymieniony oryginalny górny i myślałem, ze dolnego nie będę wymieniał ale nie ma co się oszukiwać jak jest u góry luz to jest i na dole ostatecznie kupiłem oryginalny u kolegi z forum rtocki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opadające zawiasy to widze norma w a4, coś jak klamki wewnętrzne:D słuchajcie a nie ma w tych zawiasach jakiś śrub regulacyjnych czy coś?

Mam opadnięte zawiasy jak cholera a z drugiej strony nie mam czasu na bieganie po szrotach... ma ktoś szybki patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opadające zawiasy to widze norma w a4, coś jak klamki wewnętrzne:D słuchajcie a nie ma w tych zawiasach jakiś śrub regulacyjnych czy coś?

Mam opadnięte zawiasy jak cholera a z drugiej strony nie mam czasu na bieganie po szrotach... ma ktoś szybki patent na to?

regulacji niestety nie ma :confused4: tylko wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opadające zawiasy to widze norma w a4, coś jak klamki wewnętrzne:D słuchajcie a nie ma w tych zawiasach jakiś śrub regulacyjnych czy coś?

Mam opadnięte zawiasy jak cholera a z drugiej strony nie mam czasu na bieganie po szrotach... ma ktoś szybki patent na to?

regulacji niestety nie ma :confused4: tylko wymiana

Te problemy z zawiasami wynikają z tego, że poprzedni właściciele nie dbali o nie. Na swoim przypadku zauważyłem, że w dolnym zawiasie ten trzpień przy otwieraniu drzwi stał w miejscu a obracała się na nim blacha przykręcona do drzwi. Blacha się wyrabiała w tym miejscu i powstawał coraz większy luz. W nowym zawiasie trzpień obraca się razem z blachą. Dlatego aby tego uniknąć wskazane jest co jakiś czas zapuścić zawias jakimś WD40 i zabezpieczyć smarem w spraju przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie bede robił nowego tematu miałem otwarte drzwi od kierowcy i samochód sie stoczył i zahaczył drzwiami o jakąś deskę teraz jak przymknę drzwi do nadwozia to sa niżej niż tylne o jakieś 2 cm zamykają sie alee ciężko nie widać żadnego zgięcia zawiasów nie wiem gdzie sie wygięło czy sama regulacja pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...