Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór opon do B8 avant.


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musze kupic nowe opony letnie. Poprzednie to 225/50/17 a teraz chcialbym kupic 245/45/17.

Lepszy wybór czy lepiej zostac przy 225/50/17.

Dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuję porady w doborze opon do A4 B8 avant 2011 CAGA. Nie mam doświadczenia w dobieraniu opon a szczególnie w tym samochodzie bo dopiero ją kupiłem więc nie wiem jeszcze na czym mi się jeździ dobrze a na czym źle. Chcę wydać do 500 zł za sztukę. Miesięcznie pokonuję min 1200 km po autostradach a resztę w mieście. Po mieście jeżdżę bardzo spokojnie a na autostradach często deptam. Mało poruszam się po drogach krajowych. W tym momencie mam Continentale o rozmiarze 225/55/R16 ale są dojechane więc nie chce ich traktować jako punkt odniesienia. W tym przedziale cenowym i rozmiarze spoko opinie mają Nokian Line. Czy ktoś ma jakiegoś swojego faworyta w tym przedziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcesz zostać przy 16 czy idziesz w większe. Jeśli chodzi o opony to mam nokian zline i bardzo sobie chwalę. Minusem jest to że są głośniejsze od konkurencji ale minimalnie. Do szybkiej jazdy wziął bym pod uwagę dwa modele zline nokiana i Goodyear Efficientgrip Performance bardzo dobre opony. Miałem do czynienia z tymi modelami i z czystym sercem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o markę i model opony. Jeżeli chodzi o rozmiar to po rozmowach z kolegami i znajomym wulkanizatorem zdecydowałem, że zostanę przy 16. Poza tym dwumas chyba mnie czeka wkrótce więc nie będę się pakował w kolejne koszta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Sport Bluresponse

DunlopSP Sport Fastresponse

Hankook Ventus Prime2

Uniroyal RainSport 3

Nokian Line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kolego w rozmiarze 205/60/16 (w takim rozmiarze też oryginalnie wyjeżdzały). Zawsze będzie się wygodniej jeździło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kolego w rozmiarze 205/60/16

Według mnie to trochę za wąski laczek. Prowadzi się na pewno lepiej ale tylko w koleinach, jeśli śmigasz sporo po autobanie nie żałuj na szerokości. Dla mnie osobiście 205 za wąska wizualnie do A4 B8. Co najmniej 215 w laczku musi być :naughty:

W swoim mam jeszcze zimówki Pirelli Sottozero II w rozmiarze 225/50/R17 i wg. mnie to optymalny rozmiar dla A4 B8, chociaż nie powiem, jadąc w koleinie i wyskakując na lewy pas trzeba jednak trochę kierownicę przytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu został bym przy 225/50/R17 bo opony 45/R17 wyglądają strasznie "chudo" przynajmniej na takim felunku jak na zdjęciu http://cloudlakes.com/data_images/models/audi-a4-tdi/audi-a4-tdi-05.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Ostatecznie stanęło na Nokian Line 225/55. Kilka razy w miesiącu latam Kraków - Świdnica po A4 więc potrzebuje coś szerszego. Do Nokianów przekonały mnie mało kontrowersyjne opinie użytkowników i to, że jest to nowa opona. Szukałem jeszcze zLine tak jak tutaj kolega polecał wyżej ale nie mogłem znaleźć mojego rozmiaru: były tylko 225/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...