Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat "zbyt mało oleju" pomimo odpowiedniego poziomu


damian19886

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na fisie mam komunikat niski stan oleju choc olej jest w normie sprawdzalem kilkakrotnie czy wie ktos co to moze byc jaka to przyczyna moze czujnik oleju padl choc wczoraj robilem skan samochodu i nie pokazalo bledu.Wie moze ktos gdzie znajduje sie czujnik oleju? Prosze was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w misce , 3 pinowy zamiennika nie kupuj, lepiej uzywke ori , jest taki sam w tdi jak w pb ma sie konczyc lit.B

---------- Post dopisany at 14:24 ---------- Poprzedni post napisany at 14:23 ----------

aa zrob to przy wymianie oleju chyba ze bedziesz cedził olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak spuszczas olej a potem odkrecasz trzy srubki id czunika i go wyciagasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz uklad odmy czy masz szczelną też nie raz tak sie dzieje , a czujnik jak kolega pisze lepiej dobrej firmy ja kupiłem podroba napewno z chin to po 9 miesiącach wymieniałem na nowy czujnik ,a sprawdz jak otworzysz maske i zamkniesz to czy zgasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wymienic czujnik musze całą miskę olejową odkrecić? czy ten czujnik jest z boku miski? Ile jest tam pinów 2 a na 3 piny to podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miski nie musisz odkrecać ale olej trzeba spuscic odkrecic czujnik na trzy sruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze powiesz mi ten czujnik ma 2 piny?

Jaki koszt nowego czujnika jest? bo patrzylem na allegro to cos ok. 180 zl

---------- Post dopisany 14-04-2014 at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany 13-04-2014 at 16:59 ----------

A jak sprawdzic czy czujnik jest zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie pogadać z oil min to zapraszam w zakładkę silniki benzynowe A4B6: jest tam temat

http://a4-klub.pl/2-0-219/b6-alt-zapalajaca-sie-kontrolka-poziomu-oleju-58079/index20.html

walczy tam wielu ludzi również i ja

aktualnie zmieniłem olej i mam od 650 km spokój, ja zmieniałem czujnik na nowy ori z ASO za 390zł i nie pomogło, już silnik chciałem zmieniać, ale doszedłem do wniosku, że jeszcze spróbuję zmiany oleju

pomogło, na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale co ma wymiana oleju by czujnik dzialal.Ja wymienilem olej i po 150 km jest ten komunikat probowalem go przedmuchac i nic teraz szukam uzywki w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ma. Poczytaj. Czujnik poziomu oleju dokonuje pomiaru poziomu oleju dla komputera nie bezpośrednio tylko pośrednio, tzn. przez pomiar temperatury oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik otwarcia maski działa? Jak otworzysz maske to na FIsie pokazuje że otwarta? jeśli nie pokazuje to zrób tak żeby pokazało i potem zamknij maske i błąd sam sie skasuje...Audi cwane jest i jeśli komp nie widzi że otwarłeś maske to nie skasuje błędu...

Przed wczoraj z tym sie uporałem... Czyjnik zamknięcia maski nie działał, otworzyłem maske i na FISie nic.. zablokował mi sie przycisk na włączniku i cały czas maska była jakby zamknięta, odblokowałem przycisk, sprawdziłem olej, zamknąłem maske i błąd zniknął..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz jak się da VAG'iem skasować błąd oil min to pisz, aj do tej pory się nie spotkałem, by ktoś pisał o kasowaniu Vagiiem tego błedu. Myślę więc, że nie da się tego błędu skasować inaczej niż przez otwarcie maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...