Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Jak zdjąć plastikowe maskownice głośników tylnej półki ?


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem.

Mam pękniętą maskownicę głośnika na tylnej półce i za cholerę nie wiem jak ją zdjąć.. Byłem na szrotach, żeby wymienić ale Panowie skutecznie je łamali podczas próby podważenia śrubokrętem.

Czy to jest na stałe tam zmontowane, może całą półkę trzeba wymienić? :/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej nie powinno się zdejmowac... ja juz tak zrobilem :evil: potem mialem troszke trudnosci ze zlozeniem tego ale robi sie to tak:

Trzeba wyjąć blende tylnia w calosci(trzeba wyodkrecac mocowania pasow z slizgami- tego etapu nie jestem pewny czy trzeba robic))

Skladacie siedzenia i ciagniecie do siebie - powinna ladnie wyjsc. Potem do góry i juz macie cala blende

Z tylu będziecie widzec ze oslony nie sa przykrecane tylk osa zamocowane na nitach.... Trzeba je posplaszczac itp (sporo ich tam jest...) i wtedy wyjdzie ladnie oslona.

A czemu potrzebujesz to sciągac? Bo chyba nie zeby zamocowac glosniki...- pomijajac fakt akustyki - lepiej juz zastosowac przejściówki na glosniki mocowane jak ori do blachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie tez mam z tym problem, chcialem zdiac te maskownice podwarzajac je ale nie chciale odejsc wiec postanowilem poczytac na forum :) teraz bede kombinowac dalej z cala polka jak to napisaliscie...

A co nie trzeba wyjmowac tych maskownic zeby odkrecic i wymienic glosniki z tylu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja od strony dagaznika nie widze tam za bardzo zadnych rob mocujacych glosniki do ktorych jest dostep... jedyne co mozna odkrecic to te oslonki z magnesow glosnikow :/ mi sie wydaje ze jak to jeden z naszych kolegow napisal trzeba zdiac zala poleczke tylko jeszcze trzeba doisc jak, bo do polki jest chyba tez przymocowane swiatlo stopu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przymocowane tak jak mowisz. Tak jak wczesniej kolega napisal, smialo odchyl kanape pociagnij polke do siebie i do gory, ona jest na takih zatrzaskach. Zobacz jak masz dlugi kabel od swiatla, mozesz tez probowac od bagaznika odpiac to swiatlo. glosniki zdemontujesz, wymienisz wtedy bez trudu bo wszystko widac od strony szyby i bagaznika jak na dloni. milej pracy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzieki za info jutro pokombinuje i zobacze co mi z tego wyjdzie... mam nadzieje ze nic nie popsuje :gwizdanie: kabelek do swiatla jak dobrze kojarze mozna odlaczyc z bagaznika chyba :)[br]Dopisany: 26 Listopad 2008, 14:09_________________________________________________No wiec tak, dzisiaj znalazlem chwilke i probowalem sciagnac ta polke ale bez rezultatu ;( polki nie da rady normalnie wyciagnac w strone siedzen bo blokuja ja jeszcze boczki od kanapy, a podniesc do gory i dopiero wyciagnac tez nie ma zabardzo jak :disgust: macie jakies pomysly bo nie chcial bym nic popsuc :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzieki za info jutro pokombinuje i zobacze co mi z tego wyjdzie... mam nadzieje ze nic nie popsuje :gwizdanie: kabelek do swiatla jak dobrze kojarze mozna odlaczyc z bagaznika chyba :)[br]Dopisany: 26 Listopad 2008, 14:09_________________________________________________No wiec tak, dzisiaj znalazlem chwilke i probowalem sciagnac ta polke ale bez rezultatu ;( polki nie da rady normalnie wyciagnac w strone siedzen bo blokuja ja jeszcze boczki od kanapy, a podniesc do gory i dopiero wyciagnac tez nie ma zabardzo jak :disgust: macie jakies pomysly bo nie chcial bym nic popsuc :naughty:

Kolego jakie boczki od kanapy??

Jak odchylisz oparcia i połka jest zagieta by ladnie oslaniala całą blaszaną półkę to wsadz tam srubokret i podwarz - tylko z wyczuciem. Najlepiej od spodu zobacz w diurkach w balszce gdzie sa takie białe zapinki tam wkladaj srubokret by one puscily. troche trzeba uzyc sily by odskoczyly.

Jak odskocza Ci dwa badz trzy juz nie pamietam te zapinki, to polka zejdzie bez problemow a jak masz swiatło stopu to w bagazniku odpinasz kabelki i po sprawie. W inny sposob glosnikow nie wykrecisz. A maskownic nie podważaj bo tylko popsujesz półkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj probowalem sie dostac do glosnikow no i byly postepy, sa 2 zatrzaski, nie trzeba podwazac wystarczy pchnac mocniej polke do gory :) Jedyny problem mialem z odczepieniem wtyczki od swiatla stopu bo mocno tam siedziala... po odczepieniu wszystkiego moglem troche polke do gory podniesc ale wysunac za bardzo sie nie chciala, tak na oko zmierzylem glosniki to chyba sa 13cm... ile mialy wasze glosniki z tylu srednicy jak je wyciagaliscie bo nie jestem pewnie??? Za tydzien pomecze sie bardziej i sprobuje jakos wyciagnac cala ta polke... i dokladnie obadac sytuacje. Podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy ja mam duzo większy problem- z tego co mi sie wydaje. Ponieważ mam tylną kanape nieskładaną, a pod półką jest jeszcze blacha :/ jeżeli chodzi o demontaż głośników-bo jeden mi padł- to nie da rady od bagażnika, bo widze tam tylko dwie śrubki,ale nie wiem jak są zamocowane(bez nakrętek,ale się trzymają i nie kręcą sie dookoła) i nie wiem jak wymienić ten głośnik,bo wyciągnąć półki też się nie da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego półkę się da wyciągnąć tylko musisz rozebrać całe siedzenie.

-Najpierw wyciągasz siedzisko (są dwa zatrzaski od przodu,wystarczy pociągnąć do góry)

-Wyjmujesz zagłówki.

-Wyjmujesz prowadnice zagłówków(podwadzasz je śrubokrętem i wypychasz do góry)

-Odkręcasz dwie śruby torxowe od spodu oparcia.

-Podnosisz oparcie do góry aż zeskoczy z trzech metalowych zatrzasków widocznych w bagażniku.

- Odpinasz kostkę od światłą stopu w bagażniku.

- Odpinasz trzy zatrzaski w czołowej części pólki tylniej.

-Wyciągasz pólk do przodu tak aby wyszły zatgrzaski widoczne w bagażkiku ( musisz ją trochę ugiąć w środku do góry aby wyszła spod plastików na bokach.

- wymieniasz co chcesz i skłądasz w odwrotnej kolejności

Jak dla mnie to jakieś 10min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne siedzisko juz wyciagalem, to wiem ze aby oparcie wyjąć to są dwie śrubki troxowe, także jak znajde chwilke czasu to będe kombinował :) zawsze są dwa UDA, może sie uda a moze sie nie uda :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiury super opis dzisiaj przeprowadziłem operację dostania się do spodu tylnej półki żeby założyć metalowe zaciski na blendy od głośników, żeby się nie ruszały. Zajęło mi to w sumie 40 min. z rozkręceniem i skręceniem wszystkiego. Dzięki za ten opis bo bardzo pomógł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z tym walczyłem.Plastikowych maskownic nie da się zdjąć z góry przez podważenie śrubokrętem.To musi skończyć się połamaniem maskownic.Głośników też nie da się wyjąć przez bagażnik.W orginale są przykręcane odgóry.W wcześniejszych opisach koledzy piszą o zdejmowaniu pólki.Należy to rozumieć w następujący sposób:po dochyleniu tylnych siedzeń należy podnosić samą filcową tapicerkę .Należy wysunąć ją z elementu maskującego a następnie lekko podważać do góry.Trzy zatrzaski mocujące lekko wyciągnąć i następnie delikatnie pociągnąć półeczkę do siebie.Lampa stop ma dość długie kable aby dostateecznie wysunąć półkę.Nie trzeba jej odłaczać. Dalej to już wszystko jak na tależu.Możliwa wyniena głośników ewentualnie demontaż maskownic. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...