Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsie silnikiem podczas gaszenia auta, zepsuta przepustnica.


Ccartmanek

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz mocniej pociagnąć-trzymają tak mocno 2piny elektryczne.-śmialo.

Olej sie dostaje pod naporem powietrza doladowanego.wyrobione jest uszczelnienie oski stad problem dostania sie oleju do silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy położenie grodzi przepustnicy podczas rozbierania ma jakieś znaczenie ? Normalnie jest otwarte.

Kurcze naprawdę ciągnąłem aż trzeszczało i nie szło.

Ma ktoś zdjęcie z otwartą pokrywą by można było zobaczyć jak gdzie są te piny ? Byłbym spokojniejszy jak będę rwał.

Mam jeszcze pytanie czy napewno warto mi tam zaglądać.

Robiłem test na wyłączonym silniku i wymontowaną przepustnicą. Włączyłem zapłon i wyłączyłem i po chwili przepustnica wykonała kilka ruchów przymykała się i otwierała i między innymi zamkneła się całkowicie a na koniec otwarła. Czy takie zachowanie świadczy o jej sprawności ? Skoro miała by mieć uszkodzone zęby to chyba by się całkiem nie domknęła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam jeszcze pytanie czy napewno warto mi tam zaglądać.
Robiłem test na wyłączonym silniku i wymontowaną przepustnicą. Włączyłem zapłon i wyłączyłem i po chwili przepustnica wykonała kilka ruchów przymykała się i otwierała i między innymi zamkneła się całkowicie a na koniec otwarła. Czy takie zachowanie świadczy o jej sprawności ? Skoro miała by mieć uszkodzone zęby to chyba by się całkiem nie domknęła ?

Jak w sterowniku silnika nie miałeś żadnych błędów związanych z klapą gaszącą (przepustnicą), i podczas testu zachowuje się tak jak opisałeś , to jest sprawna i nic na twoim miejscu bym z nią nie kombinował :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompa się nie podłączałem bo nie maiłem pod ręką.

Co jeszcze może być przyczyną tego trzęsienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie w jakich okolicznościach to telepanie motorówką występuje, może nagraj jakieś filmidło i zapodaj na YT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepanie występuje w momencie gaszenia silnika i tylko wtedy. Jest to niezależne czy silnik ciepły czy zimny. Silnik się trzęsie od jednego błotnika do drugiego, czyli w poprzek.

Odczucie, siedząc w aucie to jak by się pies otrzepał po wyjściu z wody i trwa to ok 2sek. czyli tyle co normalnie trwa gaszenie. Drgania są najsilniejsze na sam koniec. Muszę kogoś w pracy poprosić o pomoc z filmem bo w pojedynkę to nie wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojżyj jak wygląda lewa poduszka, bo lewa najbardziej w życiu dostaje obciążeń. Fajnie poduchy się sgr.na automacie... D hamulec i gaz,jak silnik rwie do gory-poduchy do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cuda wianki , bo objawy które opisujesz wskazują na klapę :kox:

W momencie gaszenia nic nie puka , brzęczy czy dzwoni ?

Może to coś z poduchami albo dwumasem, ale wtedy powinny być też jakieś objawy w czasie jazdy :hi:

Dawaj ten filmik :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto film

https://www.youtube.com/watch?v=lumBNk2-cXE&feature=youtu.be

Zapomniałem o próbie z hamulcem, jak będzie trzeba to dokręcę kolejną część.

W 29 i 38 sekundzie filmu, po zgaszeniu silnika, słychać ruchy jakie wykonuje przepustnica, zawsze tak było ale aby to robiła wystarczy przekręcić zapłon i wyłączyć. W ten sposób sprawdzałem pracę przepustnicy jak ją miałem zdemontowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie-ta klapa gasząca zbyt mocno klaska,powinineś slyszec tylko dzwiek silniczka taki zębatkowy a nie taki klaskanie tak jakby ją odbijalo.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na pracę motorówki i jej wyłączanie , to nic dziwnego nie widzę , moim zdaniem szukasz dziury w całym :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w środę było zupełnie inaczej. Zmiana nastąpiła nagle dlatego to zauważyłem. Może film tego nie przedstawia, trzeba siedzieć w aucie by to poczuć.

Na jutro znajomy obiecał mi inną przepustnice, podstawię i porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa gasząca działa.

Szukaj przyczyny w poduszkach pod silnikiem ale w/g filmu przynajmniej patrząc z góry nie wynika by się coś działo niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy historii.

Przepustnicy na podstawienie nie załatwiłem. Umówiłem się z mechanikiem który miał uszkodzoną przepustnicę ale miała dobrze gasić.

No więc w drogę 30km autostradą do mechanika. Po przyjechaniu na miejsce okazało się że silnikowi przeszło tzn. przestało trząść. Nie wiem może się mechanika wystraszył.

Wrzucam filmik jak teraz się gasi silnik.

https://www.youtube.com/watch?v=SfWWgNFTQOc

Zdaję sobie sprawę że problem nie został rozwiązany i w każdej chwili może powrócić ale jak szukać usterki której w tej chwili nie ma.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie gaszenie tam jak klapa klaskala a jak na tym lagodnie gasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj dolot do klapy gaszącej i przy gaszeniu silnika przytrzymaj ją palcem.

Będziesz miał dla porównania jak jest źle i czy o to Ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mam zablokować możliwość pełnego zamknięcia klapy ?

A nie ukręcą się zębatki w mechanizmie ? Albo czy mi palucha nie utnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie gaszenie tam jak klapa klaskala a jak na tym lagodnie gasi.

Różnicę widać gołym okiem :decayed:

Chyba moja też coś niedomaga , bo gasi podobnie jak na pierwszym , ale błędów żadnych nie ma :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak w taki sposob gasnie samochod (telepie) trzeba czegos sie obawiac czy to powazny problem?

Wysłane z mojego Szajsunga

Edytowane przez bart1907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...