Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ECU zmiana


wojtas9292

Rekomendowane odpowiedzi

miodzio ładna rzeźba... ja mam problem.. a największym jest brak garażu.. a pod blokiem to wiadomo.. co można.. w weekend jakas padlina np porysowała mi niuńke.. :facepalm: urwałbym łeb.... ale to po za tematem...

zainteresowała mnie przeróbka Mesusa :wink: wydaje sie mniej modzenia.. jedynie zmiana ecu wiąze sie z podpięciem vaga ;) chyba tak mnie sie wydaje ;).... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymienilem ;

Kolektor wydechowy na afn,

Węże olejowe,

Gumowy was łączący turbo z filtrem powietrza ,

Bańkę/akumulator podciśnienia,

Wężyki podciśnienia,

N75 założyłem z biała główka,

Turbo na 1749va,

Kompa zmienilem na 16bitowca;P numerków nie pamietam ;P

Oczywiscie musialem wymienic kata bo turbo jest inaczej mocowane ;)

Dołożyłem trochę wyginania, spawania, piwka i działa :) i jeszcze mapsensor mam założony;P autko naprawdę teraz ladnie sie juz zbiera a jeszcze dołożę 216-stki xP

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka o której pisał Mesus wiąże się właśnie z tym co opisałem ;)

Jak chcesz jak najmniej roboty to polecam zmianę wtrysków na afn i kompa na 16bit i na tym kompie jakiegoś wirusa :)

Jak chcesz to mam komplet wtrysków do afn do opylenia :P

---------- Post dopisany at 14:36 ---------- Poprzedni post napisany at 14:35 ----------

Mesus dobrze że napisałeś, bo kolega myślał że wystarczy ECU i Turbo zmienić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ja za Ta paczkę bez n75,ecu, kata dalem 9 stówek tutaj od kolegi z forum, fakt faktem trochę kasy poszlo ale kto by tam żałował na swoje maleństwo ?;)

Miodzio ile chcesz za te wtryski ?;)

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany at 14:42 ----------

Aaa wojtas no jak wymienisz kompa to musisz sie podpiąć vagiem zeby zrobić adaptacje immo ;P mi zostalo coś tam z tej paczki bo niektore węże przerabiałem;P jak byś chcial to daj znac to sie jakoś dogadamy :) (tylko sprawdzę co zostalo:) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie za dużo rzeźby ;) ja poprostu nie mam gdzie ;/... auto potrzebuje mniec ciągle na chodzie :facepalm: wiec długie przestoje nie wchodza w gre a wiec uścislając.. 16 bit.. tylko jakie kompa wyżej wyczytałem ze od afn nie bo sterowanie turba inne.. a wiec jakiego i właśnie ile za wtryski napisz PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mam garażu :P jak wszystkie części ogarniesz to jestes to w stanie zrobić w kilka godzin Np w weekend :) ja sie z tym trochę bawiłem bo musialem stare śruby z turbo ciąć bo tak zapieczone :P fakt trochę roboty jest ale efekt końcowy cieszy :P

miodzio a jaki przelot na tym masz ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostane przy ecu i wtryskach ;) plus jakis wirus.. tylko już zgłupiałem jakie ECU... ile wypowiedzi tyle zdań ;/..

ej a w 1z wtryski na wcisk czy wkręcane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.turbo-diesel.pl/admin/upload_img/image/wtrysk/foto-7.jpg

Tu masz ładne zdjęcie przedstawiające jak mocowane są wtryski:wink: wkłada się je w blok razem z tą "łapką" i dokręca łapkę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, odkręcasz tylko te łapki i przewody na górze wtrysku i ładnie powinien Ci wyjść potem:wink:

---------- Post dopisany at 16:05 ---------- Poprzedni post napisany at 15:56 ----------

KOMPUTER SILNIKA 028906021BD AUDI A4 B5 1.9 TDI (4182496301) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tutaj masz chyba jeden z najtańszych sterowników 16bit na alledrogo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer sterujacy ECU Audi 80 B4 A4 1.9 TDI 90KM AHU Warszawa Ursus mowa o takim ... rzecz jasna.. watpie żeby ktoś to kupił xD za tą cene ale z tym róznie bywa ;d xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z tamtymi komputerami nie bedzie problemu, moga miec inaczej piny. Wiem ze na pewno pasuje sterownik o numerze 028 906 021 GM to jest 16 bitowiec z ahu, nie mylic z komputerem o koncowce GN gdyz ten jest z afn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze podlaczyc sie da, mowie z wlasnego doswiadczenia. Mialem sterownik tez z silnika 1z tylko ze chyba z golfa i byl problem. Migala kontrolka od swiec zarowych i byl jakis blad w kompie. Pisze zeby zaoszczedzic koledze problemow. Nie mysl ze tylko Ty na tym forum cos ogarniasz ;) ten o ktorym pisalem podejdzie i bedzie dzialac bez zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z golfa z seata, ze skody mozna zalozyc pare myków i normalnie dziala jak ori ecu z audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przerabiac, wszedzie piszesz ze mozna. Mozna, tylko po pierwsze po co sie bawic jak da rade kupic taki zeby bylo bez przerobek... A po drugie kolega ktory pyta widac ze nie jest jakos za bardzo obeznany wiec raczej sobie nie poradzi.

Piszesz ze kilka "mykow" ale ich nie zdradzasz. Uwazam ze po to jest takie forum aby ludzie sobie pomagali a nie zeby pisac wiem jak ale nie powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena z kosmosu jak za gotowca ,tu na forum ci 3x taniej zrobia

Program z przerobieniem na podstawki? Znajdź takiego murzyna. Bo wszędzie piszesz, że można ale konkretów brak. Normalnie jak Tusk z ambony.

Po drugie kompy można podmieniać. Jak ktoć chce coś wymienić (w sensie ecu z różnych aut) to niech da znać, jak nie będę żydem i z chęcią schematami się podzielę. Nie będę ściskał tej wiedzy jak kot gówno skoro można to w necie znaleźć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...