Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wyprucie katalizatora


fend18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar wypruc wnetrze katalizatora, zostawic sama puszke, czy samochod bedzie duzo glosniejszy? czy nie bedzie wplywalo to na sonde lambda? oraz na czystosc spalin, ewnetualne badanie spalin na przegladzie, oraz czy nie lepiej wstawic kawalek rurki i przespawac sonde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze ponoć jest to drugie rozwiązanie, spaliny będą miały lepsze ujście... Jeśli chodzi o przegląd to już inna bajka bo jak będzie rurka diagnosta może się od tego doczepić... z wyprutym katem ponoć moga być metaliczne odgłosy, ale osobiście nie sprawdziłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze ponoć jest to drugie rozwiązanie, spaliny będą miały lepsze ujście... Jeśli chodzi o przegląd to już inna bajka bo jak będzie rurka diagnosta może się od tego doczepić... z wyprutym katem ponoć moga być metaliczne odgłosy, ale osobiście nie sprawdziłem..

dzisiaj mam zamiar wywalic wnetrznosci katalizatora i zobaczymy jak bedzie chodzic, przyznam ze przy odlaczonym wydechu calkiem ciekawie brzmi silnik, jak rasowe V8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw rurke w środek kata bo bedzie ci gwizdał jak polonez

pozdrawiam

bajka, wywalilem wczoraj wnetrznosci, zostawilem sama puszke i jest tak samo jak bylo przedtem oczywiscie mowie o glosnosci pracy silnika, nie ma zadnej roznicy czy wolne obroty czy wysokie, glosnosc jest taka sama jak z katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pare kucy wiecej

nie wiem czy pare, czy po prostu odzyskalem te ktore umarly przez zapchany katalizator, nie mam porownania z inna a4 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że lepiej jest wstawić tłumik przelotowy, zamiast rurki. Silnik jest bardziej elastyczny i ma przyjemniejszy dźwięk. Poza tym po wstawieniu samej rurki szybciej wypalają się pozostałe tłumiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar wypruc wnetrze katalizatora, zostawic sama puszke, czy samochod bedzie duzo glosniejszy? czy nie bedzie wplywalo to na sonde lambda? oraz na czystosc spalin, ewnetualne badanie spalin na przegladzie, oraz czy nie lepiej wstawic kawalek rurki i przespawac sonde?

po co cudowac i wstawiać rurę ?

bierzesz zaostrzonego pręta albo rure fi 40

parę uderzeń młotkiem i po temacie

resztę kata i tak "wypluje" przez wydech

tylko uważaj na lambdę aby jej nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone :good:

[/quote

sprawdzone :good:

chodzi mi konkretnie o silnik 2,5tdi v6 czy np.nie ma lambdy za katem i nie bedzie miało to wpływu na prace kompa. mam plan wyciąć wnętrze kata,zaspawać i zamontować spowrotem,bez zadnych strumienic,wstawiania nowego kata itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar wypruc wnetrze katalizatora, zostawic sama puszke, czy samochod bedzie duzo glosniejszy? czy nie bedzie wplywalo to na sonde lambda? oraz na czystosc spalin, ewnetualne badanie spalin na przegladzie, oraz czy nie lepiej wstawic kawalek rurki i przespawac sonde?

po co cudowac i wstawiać rurę ?

bierzesz zaostrzonego pręta albo rure fi 40

parę uderzeń młotkiem i po temacie

resztę kata i tak "wypluje" przez wydech

tylko uważaj na lambdę aby jej nie uszkodzić

dokladnie tak zrobilem, pret od zbrojenia betonowego mlotek i napier... ale odlaczylem rure od srodkowego tlumika i wszystko przez nia wylecialo, pozniej tylko zlozenie odpalenie jeszcze na odlaczonym wydechu, wylecialo co mialo wyleciec zlozenie wydechu i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem na forum, że tzreba drugą sandę przespawać...w b5 jest jedna???? :cool1:

Poza silnikiem 6 cylindrowym tam są dwie,po jednej na każdy rząd cylindrów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy!!! Próbowałem dzisiaj wykręcić kata w celu wybebeszenia i za nic nie mogę odkręcić śrub. Rogal stwierdził że mam zapchany katalizator na amen. Jak odkręcić te śruby?? Psikałem WD40 ale nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...