Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wyprucie katalizatora


fend18

Rekomendowane odpowiedzi

zapodaj jeszcze płyn hamulcowy

a potem staraj sie to stopniowo odkręcac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy!!! Próbowałem dzisiaj wykręcić kata w celu wybebeszenia i za nic nie mogę odkręcić śrub. Rogal stwierdził że mam zapchany katalizator na amen. Jak odkręcić te śruby?? Psikałem WD40 ale nic nie pomogło.

gdyby nakrętka stawiała większy opór to odkręcaj w systemie 2/1 tzn dwa obroty odkręcasz a jeden zakręcasz żeby jej nie zerwać.WD-ek potrzebuje czasem dłużej popracować żeby coś pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady. jutro lub pojutrze powinien przyjść tłumik dedykowany ultera. Nie wiecie czy dużo jest roboty przy zmianie? Ile tych nieszczęsnych śrób muszę odkręcić. Bo jeżeli dużo, może pojechać do jakiegoś tłumikarza i przy okazji poprosić o odkręcenie kata :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Bo ja np. mam 2 sondy w katalizatorze. 1 zaraz za turbina w kacie, a druga na koncu kata. Jak wybebesze srodek, to bedzie cacy i nie bedzie problemow? W koncu po cos te sondy tam sa. Pozatym sa to sondy regulacyjne, wiec co w momencie wolnego przelotu spalin? Na 1 i drugiej bedzie to samo, a chyba na 1 powinno byc cos innego, a na 2 cos innego. Ktos moze mnie uswiadomic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uświadamiać to Cię może ale ponętna i seksowna sąsiadka w pończoszkach i szpilkach

tutaj nie ma gdybania

jak wyprujesz kata to od razu bedziesz miał nielichy problem a auto bedzie żarło ze 30l/100km

czyli wniosek jest jeden, w tym silniku podstawa to sprawny kat i sondy

bo jak tematu nie dopilnujesz to bedziesz sie modlił o udział w OPEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uświadamiać to Cię może ale ponętna i seksowna sąsiadka w pończoszkach

tutaj nie ma gdybania

jak wyprujesz kata to od razu bedziesz miał nielichy problem a auto bedzie żarło ze 30l/100km

czyli wniosek jest jeden, w tym silniku podstawa to sprawny kat i sondy

bo jak tematu nie dopilnujesz to bedziesz sie modlił o udział w OPEC

OMG. To mnie pocieszyles. :( Nie wiem, co z tym autem jest, ale coraz bardziej sie przekonuje,ze tu wszystko musi byc na cacy. Ciekawe ile nowy kat.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki...podepne się :decayed:

dzisiaj mechanior obejrzal mojego kata ....przy 1050 rpm wpada w fatalny rezonans...massakra :evil:

ale nie o tym...musze go wywalic ..i teraz co robic, czy rozpruc kata i wstawic w srodek rurke czy wyciac go calego i wstawic gola rurke

szaman powiedzial mi przy okazjii ze ceny skupu katalizatorow kosmicznie spadly i on moze mi zaplacic za niego w calosci razem z pucha 50 PLN??

Wymiana laczynika elastycznego i wywalenie kata powiedzial 180 PLN.....dobrze gada ??

acha jak to jest z tymi łącznikami-taki zwykły będzie ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki...podepne się :decayed:

dzisiaj mechanior obejrzal mojego kata ....przy 1050 rpm wpada w fatalny rezonans...massakra :evil:

ale nie o tym...musze go wywalic ..i teraz co robic, czy rozpruc kata i wstawic w srodek rurke czy wyciac go calego i wstawic gola rurke

szaman powiedzial mi przy okazjii ze ceny skupu katalizatorow kosmicznie spadly i on moze mi zaplacic za niego w calosci razem z pucha 50 PLN??

Wymiana laczynika elastycznego i wywalenie kata powiedzial 180 PLN.....dobrze gada ??

acha jak to jest z tymi łącznikami-taki zwykły będzie ok ??

było na forum

uzyj szukajki

tak w skrócie to obudowe kata zostaw i srodek potraktuj

prętem z młotkiem i po temacie

turbina odzyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w skrócie to obudowe kata zostaw i srodek potraktuj

prętem z młotkiem i po temacie

turbina odzyje

Rozsądniej będzie wstawić przelot lub rurę 2,5". Choćby dlatego, że sprzedając kata modyfikacja sama się finansuje.

Przelotu nie praktykowałem, rura jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...