Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak rozpoznac spalona swiece ?????


alaxa

Rekomendowane odpowiedzi

najprosciej i najszybciej sprawdzic zarowka z dwoma kabelkami.

jeden kabel do plusa akumulatora a drugi do swiecy.

jak sie zapali zarowka to na 99% swieca sprawna, a jak sie nie zapali to na 100% swieca spalona:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też sprawdzić miernikiem

---------- Post dopisany at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany at 15:53 ----------

albo podać zasilanie na świece bez wykręcania jak zaiskrzy jest ok jeśli nie to lipa tylko pamiętaj że świece mają rożne zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem spalone trzy świece palił dobrze tylko jak podpinałem komputer były błędy

wymieniłem je i zmian nie odczułem ale nie wolno jezdzić długo na spalonych świecach bo trudno je poniej wykręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób kolegi z żarówką najlepszy. Nie powinno się wykręcać świec i sprawdzać czy żarzą. Jak masz spalone, to auto po prostu będzie gorzej odpalało, co na dłuszą metę może nie być dla niego dobre :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa objawy w pracy silnika ze spalona swieca?

ciężko zapala

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Sposób kolegi z żarówką najlepszy. Nie powinno się wykręcać świec i sprawdzać czy żarzą. Jak masz spalone, to auto po prostu będzie gorzej odpalało, co na dłuszą metę może nie być dla niego dobre :).

najlepszy sposób to wymontowanie świecy i sprawdzenie "na stole"

widać jak szybko i czy równomiernie sie nagrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowicznie uszkodzona świeca zapali żarówkę, da iskierkę przy dotykaniu itd. Najlepiej pomiar rezystancji lub poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nawet jeżeli żarówka świeci, a po wyjęciu i podłączeniu do aku grzeje to przy edc16 wcale nie ma pewności ze komp ja uruchomi bo testuje inaczej. I mimo waszych testów ona tylko sobie siedzi i nic nie robi, ale powinien być błąd w vagu.

Mam tak w Octavi 2 . Poza tym jak podać 5V bo na tyle są nowe świece pod Edc16. ;-)

http://m.allegro.pl/bosch-swieca-zarowa-audi-a3-8p-a4-b7-a6-c6-i4067540459.html

Jedyna opcja jak brak vaga to wykręcić i podłączyć spowrotem do instalacji auta i po odłączeniu czujnika temperatury włączyć zapłon. Albo działa albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem wymianę świeczek w Astrze i przed wymianą znalazłem taki ciekawy filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy film. własnie dlatego napisałem ze zarówka jest najszybsza, ale nie daje 100% pewności tylko 99%:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...