Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co najlepszego do ręcznej aplikacji ?


derantis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.panowie chciałbym kupic jakis zestawik do lakieru typu wosk,politura,glinka itp...

Prosiłbym was o doradzenie jakiegos konkretnego zestawu ale interesuje mnie aplikacja reczna poniewaz chce tego zrobic sam a nie mam polerki a nawet nie zabrałbym sie za to bo nie mam takich umiejetnosci heh.. Mam czarny lakier i chciałbym dobrego efektu itp.. Dzieki panowie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa? jaka kasa?

Odpowiedni sprzet do mycia masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod temat chciałbym po zimie lekko odświeżyć lakier jest w ok stanie pieknie brokat widać i mało rys poprostu chce mu ino dodać połysku troche i lekkości w dotyku:) aby był gładziutki.Kwota max do 100zł są w sklepach motoryzacyjnych woski na półce po 20 30 40 zł ale nie wiem co wziąść jak do tej pory ino używałem wosku formuły do ręcznej aplikacji bo też o taką mi chodzi,ale formuła jakoś chyba szybko schodzi gładkość lakieru w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzet do mycia?? myjka itp .. a co do kasy to max 300zł :decayed: mozesz mnie oswiecic griffe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz eNty napisze, ale pewnie moja rola taka:decayed:

Auto rysujemy, matujemy, niszczymy i odbieramy mu blask glownie podczas mycia i wycierania.

Z tego powodu nalezy te zle objawy minimalizowac poprzez mycie na dwa dwiadra z separatorami przy pomocy rekawicy wlenianej

oraz nie wycieramy a osuszamy dobrym recznikiem kladac go delikatnie przyklepujac i podnoszac.

Tak wiem utopia i opowiadam brednie - ale jak ktos chce miec blask, a nie bedzie tego stosowal szybko lub bardzo szybko go straci.

Polysk niestety to nie kwestia wosku a stanu lakieru.

Po myciu najwazniejsza rzecz to GLINKA dzieki niej lakier stanie sie gladki i bardziej zywy, kontrastowy. Wiele osob wybiera glinki ValetPRO, ja osobiscie gustuje w glinkach Meguiarsa.

Do recznego nadania szajnu i przygotowania lakieru polecam AUTOBRITE CHERRY GLAZE jest to AIO czyli srodek, ktory czysci, poleruje, odzywia i zabepiecza. Wszystko robi po czesci.

Ladnie pachnie, jest latwy w recznej aplikacji, nada sliskosc, ladna glebie oraz blask i nawet cos tam zabepieczy. Warto na to polozyc wosk na ta pore roku Nattys Blue.

To zdecydowanie najtanszy a zarazem dobry zestaw na start. Gwarantuje, ze otrzymacie wiecej niz oczekujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym produktem do szybkiego efektu jest Power Protect Ultra ale najlepiej maszyną nakładać. Ręcznie to zamiast siłowni dobre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki kolego:decayed: a co do glinki to jakis roztworek do tego?? jakis płyn do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tą glinką bo w innym poście napisał ktoś że jak ktoś mało doświadczony to ciężko bedzie mu glinke nałożyć że porysuje auto.Ją nakładamy posuwistymi ruchami na zmoczony lakier i co pare ruchów ugniatamy gdyż jest brudna? nigdy tego nie używałem a chciałbym spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonujesz ruchy góra-dół / prawo-lewo , dużo nawilżasz jakaś butelka ze zraszaczem + kilka kropel szamponu samochodowego,(to naprawdę czuć jak już zaczniesz, tak samo z ugniataniem tego się nie da przeoczyć chyba) i nie ma żadnego problemu, sama przyjemność :) kup jakąś miękką np żółta VALET-PRO, coś koło 30-35 zł. Wystarczy na więcej niż 1 raz (w sensie nie zużyjesz całej kostki naraz tylko spokojnie możesz podzielić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanka:

- mycie auta na dwa wiadra najlepiej w cieniu na zimnym lakierze?

-glinkowanie w cieniu na zimnym lakierze czy lepiej w słonću na ciepłym lakierze czy może w cieniu ale na ciepłym lakierze?

- osuszanie auta szmatką z mikrofibry czy z irchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto myjesz w cieniu zawsze wtedy w ciepły słoneczny dzień tak szybko ci auto nie wysycha, glinkowanie podobnie w cieniu :) a auta nie wycieramy tylko osuszamy ręcznikami do osuszania kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz eNty napisze, ale pewnie moja rola taka:decayed:

Auto rysujemy, matujemy, niszczymy i odbieramy mu blask glownie podczas mycia i wycierania.

Z tego powodu nalezy te zle objawy minimalizowac poprzez mycie na dwa dwiadra z separatorami przy pomocy rekawicy wlenianej

oraz nie wycieramy a osuszamy dobrym recznikiem kladac go delikatnie przyklepujac i podnoszac.

Tak wiem utopia i opowiadam brednie - ale jak ktos chce miec blask, a nie bedzie tego stosowal szybko lub bardzo szybko go straci.

Polysk niestety to nie kwestia wosku a stanu lakieru.

Po myciu najwazniejsza rzecz to GLINKA dzieki niej lakier stanie sie gladki i bardziej zywy, kontrastowy. Wiele osob wybiera glinki ValetPRO, ja osobiscie gustuje w glinkach Meguiarsa.

Do recznego nadania szajnu i przygotowania lakieru polecam AUTOBRITE CHERRY GLAZE jest to AIO czyli srodek, ktory czysci, poleruje, odzywia i zabepiecza. Wszystko robi po czesci.

Ladnie pachnie, jest latwy w recznej aplikacji, nada sliskosc, ladna glebie oraz blask i nawet cos tam zabepieczy. Warto na to polozyc wosk na ta pore roku Nattys Blue.

To zdecydowanie najtanszy a zarazem dobry zestaw na start. Gwarantuje, ze otrzymacie wiecej niz oczekujecie.

czy po uzyciu Autobrite Cherry Glaze nalożyc cleaner przed woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner sciagnie ci cherry. Na cherry bezposrednio wosk dla zabezpieczenia. Produkt AIO ma czyscic nablyszczac i robic 'WOW' wiec nie ma potrzeby co lkolwiek na niego stosowac oprocz wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonujesz ruchy góra-dół / prawo-lewo , dużo nawilżasz jakaś butelka ze zraszaczem + kilka kropel szamponu samochodowego,(to naprawdę czuć jak już zaczniesz, tak samo z ugniataniem tego się nie da przeoczyć chyba) i nie ma żadnego problemu, sama przyjemność :) kup jakąś miękką np żółta VALET-PRO, coś koło 30-35 zł. Wystarczy na więcej niż 1 raz (w sensie nie zużyjesz całej kostki naraz tylko spokojnie możesz podzielić).

Podłącze się do tematu o to chodzi?

ValetPRO Glinka do lakieru - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner sciagnie ci cherry. Na cherry bezposrednio wosk dla zabezpieczenia. Produkt AIO ma czyscic nablyszczac i robic 'WOW' wiec nie ma potrzeby co lkolwiek na niego stosowac oprocz wosku.

ok, to jeszcze jedna pytanie, czy po glince trzeba znowu myć auto czy wystarczy osuszyc recznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...