Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wymiana odmy


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie: czy ktoś wymieniał przewód odpowietrzający silnika (odma) w silniku AHU? Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać bo jest ciężki dostęp. Mam też kupioną ori odmę ale zastanawiam się czy nie potrzeba jeszcze jakiegoś oringu albo uszczelki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można tą odme podziurawić????zamiast wymieniać na nową,która przy silniku z większym przebiegiem również po 10tyś.km może sie zapchac?chodzi tylko o odpowietrzenie skrzyni korbowej,czyli to z przedmuchów jeszcze raz do komory spalania,więc po co jest ta siateczka?? tylko po to żeby sie zapychac???

CO WY NA TO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakies zdjęcia tej zapchanej odmy?

dojście może utrudnione, ale wszystko da się zrobić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odmę przciąć i wystawić w tył, a dziurę w kanale dolotowym dokładnie uszczelić - przepustnica będzie się mniej zaklejała - ale niestety za autem będzie czuć nieprzyjemny zapach.

Usuwanie filtru nie wydaje mi się być dobrym pomysłem - ze skrzyni korbowej nic dobrego się nie wydobywa - a pakowanie tego w dolot bez filtrowania to nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, ale kombinowanie z odma w silnikach 1.9 nie ma sensu. Wyciagnijcie ja i dmuchnijcie w nia, a zobaczycie ze przeplyw powietrza jest swobodny. Co do dziurawienia jej lub usuwania to chyba ze za dobry pomysl. Odma ma za zadanie odpowietrzyc skzynie korbowa jak i zatrzymac olej wydobywajacy sie w oparach, nie zatrzymany olej leci w dolot co powoduje kopcenie jak i szybszy ubytek oleju - tak mi sie wydaje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak odma sie zapcha to olej nie spływa tak dobrze z turbiny(bo w skrzyni korbowej jest większe ciśnienie z powodu gorszego odpowietrzenia)i wtedy olej uszczelnieniami turbo jest przany do intercoolera i dolotu i też zajeb... kopci!

takze pozostaje pytanie czy turbina jest w stanie zassac olej prze dziurawą odmę do dolotu???

KTOś MOZE TO ROBIł W 2,5 TDI??? jaki był efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi tylko o wymianę bo mi pekł plastik przy śrubie tam gdzie jest przykręcana do bloku silnika i olej mi się stamtąd sączy. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrowc uwage ze kolega tosik ma 1.9 a ty masz 2.5, wierz mi duzzzzza roznica miedzy odmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rurkę mam już od miesiąca i nie wiem jak się za to zabrać a na razie nie chcę kombinować bo żona jutro rodzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz fotostory, wrzuć tutaj link do działu, żeby nie trzeba było szukać.

Z chęcią to zobaczę :)[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2008, 07:43_________________________________________________Ile kosztuje taka rurka? Tylko rurka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...