Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL AWX] Jaki olej do 1,9 TDI PD?


nivre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem Passata model 2002 1,9 TDI PD AWX z przebiegiem 140 tys. km. Będę zmieniał olej, ale po przeczytaniu kilkunastu wątków o olejach mam jeszcze większy mętlik w głowie. We wlepce jest kod QG1, ale olej wg książki serwisowej był wymieniany co 12-15 tys., czyli nie long life.

Pytanie: zalac olejem z normą 505.01 czy 504.00/507.00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej oliwę z normą 505.01 czyli pełen syntetyk, ja sam ostatnio wymieniałem olej i też stałem przed trudnym wyborem i kupiłem MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40 który spełnia normę dla silników PD czyli na pompowtryskiwaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL ma najmniej podróbek - dlatego warto kupić i jest (mimo małego osłyszenia nazwy firmy) doskonałą firmą... niektórzy stawiają ją przed MOBILEM a nawet CASTROLEM...(których nie polecam z uwagi na możliwość kupienia lotosa mineralnego :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL ma najmniej podróbek - dlatego warto kupić i jest (mimo małego osłyszenia nazwy firmy) doskonałą firmą... niektórzy stawiają ją przed MOBILEM a nawet CASTROLEM...(których nie polecam z uwagi na możliwość kupienia lotosa mineralnego :> )

only mtul :wink4: podejdzie do twojegoAWX ... jak zaznaczyłeś :rolleyes:PD :rolleyes:

zalewaj 505.01 będzie dobrze :hi:

no i lekturka.....http://vps.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html;msg478678#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum AKP, wypowiedz wodza meszruma :przebiegly:

wszystko zależy od tego, czy silnik posiada walor QG1, czyli tzw. Wartungsintervallverlängerung [można to sprawdzić w kodach wyposażenia np. w ASO]. jeżeli tak, to nie można stosować olejów 505.01 w tych silnikach PD - są to silniki o wydłużonych okresach pomiędzy wymianami oleju [czyli przystosowanych do LL].

w powyższym przypadku olejem właściwym jest 504.00 / 507.00 [czyli np. Castrol Edge 5W-30 bądź dla prawdziwych pałkarzy Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30].

olej oczywiście wymieniamy co 10 000 - 15 000 km.

A tutaj caly watek: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=81887&highlight=qg1

Zdecydowac musisz sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że był lany LL jeśli wymieniano go i tak co 15 tysięcy? Mój samochód też miał fabrycznie zalany Shell 0W30 LL ale wymianiano go i tak jak każdy inny olej podczas przeglądu co 15 tysięcy. Poza tym w papierach auta można znaleźć jasno i wyraźnie napisane jaką normę musi spełniać olej. I to jest moim zdaniem najważniejsze kryterium doboru mazidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystkie te posty czytałem, także na AKP, ale w żadnym nie ma jasnej odpowiedzi, czy mając wlepę QG1 (czyli tryb LL z normą 504.00/507.00) można stosowac normę 505.01 - no oprócz meszruma, który twierdzi że nie można. Ale jest jeszcze jeden aspekt, którego dotyczy norma 504.00/507.00 - DPF, a w moim silniku raczej nie ma jeszcze tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje z norma 507.00 spelaniaja rowniez wymagania norm nizszych, trzeba przeczytac zastrzezenia producenta oleju.

poniewaz watek o olejach jest walkowany tutaj http://a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html prosze kontynuowac watpliwosci w watku do ktorego link zamiescilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...