Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy silniki z aluminiowym blokiem szybko się przegrzewają


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

mi sie nigdy nie zdarzylo uciekac na drugi pas podczas wyprzedzania

wyprzedzam tak, zeby w razie najgorszego przypadku wyhamowac i spowrotem schowac sie np. za tira ktorego staralem się wziąć, a jeśli widze że jest ryzyko ze wlasnie taki manewr moze miec miejsce to czekam

wyprzedzam czesto, bo lubie, nie jezdze hcyba jak wariat ale sprawia mi to olbrzymia przyjemnosc, kiedy ciągne się za kims, i mam w koncu wolną drugą stronę, wtedy redukcja na 3 i poszedł - ja to po prostu lubię i po to mam troszke więcej pod maska niz przecietne wozidlo chociaz 180KM w dzisiejszych czasach to nie jest nic takiego, bo ta granica przecietnosci powoli przesuwa się w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem okazje przyklejać sie na trzeciego do ciężarówki bo oni powinni zostawiać między soba miejsce a wtedy jechały 2 jedna za drugą i drugiej już nie zdążyłem wyprzedzić bo zabrakło mocy a między nie bym sie nie zmieścił. Innym razem A4 musiaem uciec na pobocze bo wyprzedzałem może troche zamyślony byłem i wyprzedzałem ciężarówkę a okazało się że był wzniesienie a raczej dołek którego nie dostrzegłem z za ciężarówki i z niego wyskoczył mi na czoło samochów. Nie mniej jakbym miał wiecej pod butem to bym zdążył bo dużo nie brakowało.

Nie chce tutaj się rozwodzić nad tym gdzie wyprzedzać albo nie i jak unikac takich sytuacji. Wbrew pozorom nie jeżdze po głupiemu i nie wyprzedzam jesli nie muszę nie mniej jednak ja jeżdze bardzo dużo drogami krajowymi i mniejszymi gdzie nie mam drugiego pasa którym spokojnie i maluchem wyprzedzę tylko jak jadę 10km za wlokącą sie ciężarówką to jak jest okazja to wyprzedzam a nistety zdarzają sie różne sytuacje. A od kiedy jeżdze 180KM 2.5TDi odpukać nie brakło mi jeszcze mocy i momentu żeby bezpiecznie wyprzedzić bo nie pakuje sie na chama jak wize że nie ma szans na bezpieczny manewr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci cos co kiedys mi pewien stary dobry kierowca powiedzial

wyprzedzac trzeba umiec

ja jezdze w trasie po zwyklych dwupasmówkach dwukierunkowych nie wiecej niz 100 bo i po co wiecej , skoro nie mozna i tak szybciej :grin::decayed:

i to ze nie wyprzedze ciezarowki od razu tylko za 2 kilometry gdzie bedzie wiecej czasu i miejsca , wcale niczego nie zmieni , po za tym ze zaoszczede na tym 2 minuty ogolnego czasu jazdy , a i tak zrownam sie na pierwszych swiatlach wlotowych do miasta z tymi którzy mnie wyprzedzali po drodze :grin:

:brawo: i to jest najświętsza racja, tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi np. 1.9 TDI AFN jest na aluminiowym bloku tak samo 1.8 T oprócz AEB i pewnie nie tylko ten, a ilu użytkowników ma takie silniki?

W 1,8T jest aluminiowy blok? Mam APU i tam na bank jest żeliwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwny

No też mi się tak wydawało że jest jakiś błąd w wypowiedzi.

W japońcach często stosowane są bloki aluminiowe. U kumpla wygląda to w ten sposób że cylindry w całości otoczone są wodą a nie idą kanały jak u nas w VAGu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1.6 w a3 - i powiem krótko nigdy więcej...samemu do miasta wystarczał ale w trase w jakieś 3 osoby to jakaś pomyłka...spalał mi tyle samo w mieście co 1.8tq, na trasie fakt spalał mniej ale nie można było tego nazwac jazdą w trasie...sznurek TIrów i czekałeś na km wolnego pasa żeby to wyprzedzić :facepalm:

Co do awaryjności to się nie wypowiadam - bo jak sie dba tak się ma, ale moje 1.8tq mniej mnie kosztowało w naprawach niz tamto coś...niech się nowy właściciel cieszy :wink:

A kupiłem bo myslałem ze 1.6 to oszczędny będzie :facepalm: a potem nawet dziewczyna nie chciała nim jeżdzić jak pojeździła 1.8tq :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...