Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Filtr oleju


tomasz-gorz

Rekomendowane odpowiedzi

mierze sie z zamiarem wymiany oleju, a co za tym idzie także filtru, znalazłem na Inter Cars filtr Boscha i wszystko byłoby ok, ale chciałem porownac go z Knechtem, no i... niby oba sa do AFN a maja rozne srednice (roznica ok 3mm) oraz wysokości (2,5mm) czemu? i ktory wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj filterek firmy MANN bardzo dobra jakość w przystępnej cenie, sam na takim śmigam i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a teraz mi napisz jaka powinna być własciwa srednica 96, czy 93,2? w ogole czy bedzie to miało jakies znaczenie, bo o ile sie nie myle to jest to srednica zewnetrzna i chyba miejsce na dodatkowe 3mm sie znajdzie;) dodam jeszcze ze gwint w Boschu to 3/4"-16UNF, a Knechta 3/4"-16UNF-2B (MANN podaje 3/4"-16UNF) ten symbol '2B' cos ozancza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje filterek MANN. Niespotkałem się, żeby ktoś narzekał. Sam taki stosuję i nie ma problemów z doborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam filtr MANN będzie bardzo dobrą propozycją. W dolnej części posiada takie wycięcie które ułatwia jego odkręcenie. Wiem to z doświadczenia jest tam mało miejsca a przy tego typu filtrze wystarczy włożyć kawałek płaskownika lub kluczem płaskim i filtr odkręcasz bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko MANN. Odkąd pamiętam u mnie w domu do wszystkich aut kupowaliśmy filtry MANNa.

W swojej niuni tylko jeden filtr mam innej frmy, otóż mam filtr powietrza FILTRONA bo MANNa mi się nie mieści, jest za wysoki. FILTRON jest 3 mm niższy i wchodzi pięknie a MANN nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszyscy polecaja ten filtr to i taki trzeba kupić;) ale gdzie, bo na stronie MANN'a nie widze opcji sklepu? allegro odpada...

[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2008, 13:22 pm_________________________________________________w ogole to probuje połaczyc to z olejem Shell Helix Diesel Plus 10w40- polsyntetyk, dobry wybor? Oczywiscie spelnia norme vw 505.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie kupić MANN'a, niestety martwi mnie jego cena - 15,50 PLN. Sprawdzałem w katalogu i jest to ten W940/25, tylko czy w tym przypadku cena bedzie sie rownać jakosci;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spr na filtrze gdzie zostal wyprodukowany...dzisiaj kupowalem filtry i kupilem oleju hengsta (made in germany) 25zl i paliwa Mann(made in spain) 70zl .byl tez filtr oleju Mann ale made in bulgaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...