Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.9TDI]Typ skrzyni biegów


_nave_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Zepsuła mi się skrzynia biegów w moim Audi A4 95 r. 1,9 TDI 90 KM miałem zamontowaną skrzynię model CPC, nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie takiej skrzyni z tym oznaczeniem. Ostatnio powiedziano mi że to nie ma aż takiego znaczenia i skrzynia z oznaczeniem np. DHF też będzie pasować, czy to jest prawda? Czym różnią się te skrzynie z różnymi oznaczeniami? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Zepsuła mi się skrzynia biegów w moim Audi A4 95 r. 1,9 TDI 90 KM miałem zamontowaną skrzynię model CPC, nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie takiej skrzyni z tym oznaczeniem. Ostatnio powiedziano mi że to nie ma aż takiego znaczenia i skrzynia z oznaczeniem np. DHF też będzie pasować, czy to jest prawda? Czym różnią się te skrzynie z różnymi oznaczeniami? Proszę o pomoc.

Mi też się zepsuł i mam !,9 TDI 90 KM AHU, z tego co się dowiedziałem z katalogu sprzęgieł Valeo

http://www.emi-skf.pl/download/valeo_katalog_sprzegiel_2004.xls

te są ok:

A4 -> CPC, DHL, DMV,DHL, DUK (taka mi się rozwaliła).

A6 -> CUT, DHV, DHF, EEN ,DUK -> widac że skrzynia DUK jest zarówno w A4 i A6 więc pewnie

CUT, DHV, DHF, EEN == CPC, DHL, DMV,DHL , może zmienili tylko oznaczenia dla A6?

Nie mam ETKI więc o weryfikację trzeba prosić kogoś kto ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz silnik 1Z, czyli skrzynka CPC.

Piszesz też, że pasuje DHF (to skrzynia od AFN)

Zobacz sam na dane obu:

gearaw2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod silnika to 1Z. Jeśli chodzi o skrzynię DHF to powiedziano mi na giełdzie w Poznaniu, że będzie dobra ale jakoś nie do końca chciało mi się to wierzyć (Pan z giełdy dawał sobie rękę uciąć, że jest to samo). Czyli skrzynia jaka do mnie pasuje to: CPC, DHL, DMV, DUK? Tych szukać najlepiej ?

Znalazłem skrzynię z oznaczeniem DHL była zamontowana w Passacie B5 TDI 90 KM, więc ta powinna być chyba na pewno dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno podejdzie ci np od silnika ASV bo ja taki mam i moge wsadzic skrzynie od 1z, pasuje.

dla ciekawostki powiem Ci ze obecnie mam skrzynie od 2.3 bezyny i tez pasuje :D tyle ze predksoc max mam ok 180 km/h

pre_pl masz takie dane przelozen dla wszystkich rodzajow skrzyn w a4 ?

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 14-01-2007, 02:26 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Zepsuła mi się skrzynia biegów w moim Audi A4 95 r. 1,9 TDI 90 KM miałem zamontowaną skrzynię model CPC, nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie takiej skrzyni z tym oznaczeniem. Ostatnio powiedziano mi że to nie ma aż takiego znaczenia i skrzynia z oznaczeniem np. DHF też będzie pasować, czy to jest prawda? Czym różnią się te skrzynie z różnymi oznaczeniami? Proszę o pomoc.

Mi też się zepsuł i mam !,9 TDI 90 KM AHU, z tego co się dowiedziałem z katalogu sprzęgieł Valeo

http://www.emi-skf.pl/download/valeo_katalog_sprzegiel_2004.xls

te są ok:

A4 -> CPC, DHL, DMV,DHL, DUK (taka mi się rozwaliła).

A6 -> CUT, DHV, DHF, EEN ,DUK -> widac że skrzynia DUK jest zarówno w A4 i A6 więc pewnie

CUT, DHV, DHF, EEN == CPC, DHL, DMV,DHL , może zmienili tylko oznaczenia dla A6?

Nie mam ETKI więc o weryfikację trzeba prosić kogoś kto ma.

A silnik z kodem 1Z (A4 b5 1.9 tdi 95` 90 KM) też bedzie pasowała skrzynia DUK 30099??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to mam na sprzedaż skrzynię z avg(afn) oddam po taniości, bo wrzuciłem do siebie skrzynię 6 biegową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...