Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wgranie programu - jakie skutki


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastawaniem się aby trochę przyspieszyć moją audiczkę, kasa już jest odłożona tylko mam trochę obawy i dlatego moje pytanie, czy przy założeniu, że samochód jest sprawny i nadaje się do podniesienia mocy i momentu (silnik 1.9 tdi 116km bez DPF) i program jest robiony - przez fachowca oczywiście, konkretnie pod samochód powiedzmy na 130 KM i 315 Nm może trochę więcej, będzie to miało duże znaczenie na dużo szybsze zużycie np turbiny itp ? Czy rozsądne podniesie mocy i momentu jest dla tego silnika bezpieczne i ma minimalne znaczenie na szybkość zużycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..oczywiście użytkowanie będzie z głową, chodzi głównie o wyprzedzanie w tracie czyli lepsze przyspieszenie w tym celu ma to być robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz podstawy użytkowania tdi to zrób program i to w granicach 140 - 150 KM, bo takie podniesienie mocy odczujesz i da Ci komfort w trasie. W zasadzie auto możesz dojechać nawet bez podnoszenia mocy, jeśli się postarasz. Program zrób u jakiegoś polecanego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień będę robił swoją BRB z większym turbo z usuniętym DPF i EGR to wstawię wykres. Wykres kolegi co robiłem jemu. Jeszcze będzie korekta ale zapowiada się dobrze. Auto fajnie się odpycha w porównaniu do serii:wink:

Grzesiek_BRB.jpg

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 23:21 ----------

Kto program będzie Ci robił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wstaw zobaczymy jak to wygląda i jakie wartości wyjdą to może ruszę Twoim śladem. Co do znajomości użytkowania tdi to domyślam się, że chodzi o turbinę i jej używanie przed rozgrzaniem i po dłuższej trasie. Program właśnie będzie robił polecany mechanik i pasjonat vw/audi, który robi właśnie programy tylko do samochodów vw/audi i ponoć robi to dobrze - sprowadzone przez kilku kolegów i jeden z nic mi go polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastawaniem się aby trochę przyspieszyć moją audiczkę, kasa już jest odłożona tylko mam trochę obawy i dlatego moje pytanie, czy przy założeniu, że samochód jest sprawny i nadaje się do podniesienia mocy i momentu (silnik 1.9 tdi 116km bez DPF) i program jest robiony - przez fachowca oczywiście, konkretnie pod samochód powiedzmy na 130 KM i 315 Nm może trochę więcej, będzie to miało duże znaczenie na dużo szybsze zużycie np turbiny itp ? Czy rozsądne podniesie mocy i momentu jest dla tego silnika bezpieczne i ma minimalne znaczenie na szybkość zużycia ?

Jezeli auto zostanie prawidlowo zdiagnozowane i bedzie sprawne , program zmodyfikowany w sposob prawidlowy i kierownik bedzie mial swiadomosc jak uzytkowac auto to nie masz sie czym

przejmowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za podpowiedz, myślę, że się skuszę na tego moda. Pytanie do jakich wartości podnieść bezpiecznie moc i moment, żeby zostawić jaszcze jakiś zapas ? plus - minus 140 KM i 315 Nm będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za podpowiedz, myślę, że się skuszę na tego moda. Pytanie do jakich wartości podnieść bezpiecznie moc i moment, żeby zostawić jaszcze jakiś zapas ? plus - minus 140 KM i 315 Nm będzie ok ?

Okolice 140 PS i 320 Nm sa jak najbardziej Ok , ale musisz pamietac ze wszystko zalezy od danego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem i dotarłem do kolegi Leo, na forum polecany jest przez kilka osób. Pozostaje się umówić i rozpytać jak to ma wyglądać no i utwierdzić się, że warto a później działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...