Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima się włącza ale nie chłodzi


tkuczera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nowo nabitą klimę (ok. 2 tygodni) jednak dopiero dziś była okazja żeby z niej skorzystać. Problem jest taki że jak ją włączę to niby wszystko ok wentylator się załączy rurka przy ścianie grodziowej robi się lodowata ale z nawiewu leci ciepłe powietrze.

Podpiąłem pod Vaga i okazało się że na wyłączonej sprężarce ciśnienie w układzie wynosi 4 bary a jak włączę sprężarkę to wzrasta tylko do 6, a z nawiewów leci ciągle ciepłe powietrze (wysterowanie zaworu z sprężarki też jest na wysokim poziomie ok. 67%)

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do odpowiedniego warsztatu a oni będą na pewno wiedzieli co jest. Możliwe ze zawór nie puszcza czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki bez obrazy. ale Tez mi odpowiedz .to po co forum jak wszyscy beda jezdzic do warsztatu ? Po to tu jestesmy zeby sobie pomagac .a dlawik i pochlaniacz nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może że silniczek nagrzewnicy który znajduje się za schowkiem po stronie pasażera nie otwiera klap nawiewu i trzeba go sprawdzić czy nie jest zepsuty,lub się zablokował z jakiegoś powodu.

Podepnij pod kompa powinno pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male cisnienie masz po odpaleniu klimy z tego co pamietam jak mierzylem u siebie to bylo coś pod 20. Jesli Ci sie robi zimna rura to powinien chlodzic moze słabo ale powinien zobacz czy klapy sa w porzadku ewentualnie zrób nastawy podstawowe klimatronika. Możliwe że pomoże u mnie pomogło z tym że i ciśnienie było większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę dławik i zawór w sprężarce.

Dzięki za sugestie.

---------- Post dopisany at 18:32 ---------- Poprzedni post napisany at 00:33 ----------

Winna była sprężarka która nie była szczelna i powoli uciekał czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki bez obrazy. ale Tez mi odpowiedz .to po co forum jak wszyscy beda jezdzic do warsztatu ? Po to tu jestesmy zeby sobie pomagac .a dlawik i pochlaniacz nowy ?

To jest forum a nie autoryzowany serwis. Jak widać w tym przypadku pewnych rzeczy się nie przeskoczy i bez odpowiedniego warsztatu ani rusz.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mozna wyeleminowac niektore przyczyny samemu .wiadomo jak z serwisami jak moga to wymieniA wszystko niepotrzebnie. a obciaza kosztami klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...