Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Polerka wydechu


Smieszny

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a jeżeli nie mam w garażu prądu to recznie tez dam rade tak wypolerować co musze robić i jakie narzędza będą potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcznie nie próbowałem, ale okiem złotej rączki da się zrobić tylko nie mów potem, że rąk nie czujesz - kwasówka to mordęga :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem sie w polerke bez wiertary i wyszło jak wyszło zostały wrzery przy końcach rury

mozna by sie jescze pobawic wiertarką może znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również miałem bardzo głębokie wżery ale udało się je zniwelować. Pomogła szlifierka kątowa z mocno zużytą (łysawą) ściernicą listkową: [br]

polerkafajek09.jpg

Więcej zdjęć na 4 stronie opisu mojego auta:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_powoli_robi_sie_srebrna_strzala_d-t46649.0.html;msg873250#msg873250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota :) Widać, że miałeś "łatwiejsze" dojście do rurek... :wink4:

Teraz tylko pamiętaj podczas mycia auta, żeby je też gąbką zawsze przetrzeć z kurzu...!

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to pół efekt, wstęp do dalszej polerki :cool1:

i to końcówka miedziana :)

tak to wygląda po paru min pracy tą szczotką

zdjcie045z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - jest to pół efekt. Czym bardziej szorstka powierzchnia tym szybciej będzie łapała zabrudzenia.

Jak dla mnie gra nie warta tych 5min. roboty. Jak robić to profesjonalnie i również tanim kosztem.

Ale brawo za pomysły!!! :oklaski:

Jak chcesz zrobić na połysk (lustro) musisz wszystkie wżery z samych końcówek usunąć papierem ściernym jak zrobił to kolega Reniu powyżej. Bardzo dokładny opis czynności podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po którejś z rzędu polerce doszedłem do wniosku że utnę wydech :decayed: i po kłopocie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też się pochwalę najpierw grubym papierem trzeba zebrac wżery 60 potem 100,200,400,800,1500,3000,pasta i efekt http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/731dfb55edab8bff.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też się pochwalę najpierw grubym papierem trzeba zebrac wżery 60 potem 100,200,400,800,1500,3000,pasta i efekt http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/731dfb55edab8bff.html

no andy Ty jako znawca temetu...chyba wiesz jak sie za takie rzeczy zabierac... profi robota :good:

Gratuluje efektu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak by końcówki wydechu najpierw szczotka druciana na wiertarkę a potem polerką na szlifierce kontowej? da rade tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o części polerowana, jest jedna najlepsza pasta auto-sol na allegro ją można kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie :wink:

1. Papier 2k na mokro

2. Pasta lekko ścierna i szmatka

3. Papier 2k na mokro

4. Pasta lekko ścierna i Dremel z filcem

5. Pasta lekko ścierna i szmatka

wydech1p.jpg

wydech2x.jpg

wydech3m.jpg

p4231353kopiowanie.jpg

p4231357kopiowanie.jpg

p4231356kopiowanie.jpg

p4231360kopiowanie.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co papier ścierny -CIF załatwi wszystko 15min i po robocie-przynajmniej u mnie tak było (rurki sie świecą jak psu k ...)

pozdro.

Generalnie w swoim kiedyś użyłem CIFa i efekt był błyszczący, fotek nie zrobiłem, ale też zadziałało jak polerka :)

Jednak myślę, że to się sprawdzi przy w miarę niestyranym wydechu.

Sorry za odgrzewanie kotleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem odpowiedniego wątku to nie mogłem znaleźć:facepalm: Tak to wyszło u mnie. Przyciałem końcówki o centrymetr bo nie widziałem możliwości wyprowadzenia tego na planowane lustro:naughty:

DSC_0438_1.jpg

DSC_0440_2.jpg

DSC08414.jpg

Polecam każdemu, niby szczegół ale poprawia wygląd tyłu niesamowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...