Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twardy pedal hamulca ! Ktoś coś wie ?


radzio93

Rekomendowane odpowiedzi

.Problem jest taki iż czasami na postoju po jeździe po zgaszeniu silnika pedał hamulca jest twardy i nie reagują wogóle hamulce . Problem oczywiscie znika zaraz po odpaleniu auta gdy cały uklad zacznie pracować. Ale czy tak powinno być na postoju ? Czy to normalne ? Wydaje mi się że wczesniej to nie zdarzało się :kwasny: ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to normalne że hamulec inaczej pracuje na wyłączonym silniku. Ba, prawie w ogóle nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ powinien trzymać ciśnienie, po zgaszeniu powinno dać się spokojnie nacisnąć raz czy dwa.

ale jeśli nie masz innych objawów typu brak hamulca na wolnych obrotach, to nie musisz się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze po zgaszeniu jest twardy pedał i brak hamulca po odpaleniu dopiero serwo wspomaga pedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej układ nie pracuje zgadza się ale czy to normalne ze wogole nie da się go wcisnąć ani troche? w dziwne jest to że raz jest twardy hebel a raz nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze po zgaszeniu jest twardy pedał i brak hamulca po odpaleniu dopiero serwo wspomaga pedał

Nie pisz takich bzdur ...Kol. Tomek

Jak układ pod ciśnienia jest 100% sprawny (to znaczy 100% szczelny)to nie ma prawa być twardego hamulca po zgaszeniu silnika nawet po kilku dniach ..Oczywiście każde kolejne naciśnięcie hamulca (na zgaszonym silniku )to hamulec robi się coraz to wyższy i twardszy

Wszystko wskazuje na to ze Kol."radzio93 " ma małą nieszczelność w układzie podciśnienia..:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olivier tak i to jest prawidłowy opis. radzio93 a robiłeś coś z hamulcami że tak się dzieje ? Sprawdziłeś stan płynu hamulcowego? Dolewałeś kiedykolwiek płyn podczas normalnej eksploatacji auta ? Pamiętam taki przypadek jak hamulce były zapowietrzone, ale to u gościa, który wymieniał tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Vacuometr wpinałem już chyba wszędzie. Pompa Vacum pięknie daje -0,9. Ale po zgaszeniu auta podciśnienie odrazu spada, nawet przy samej Vacum pompie. Czy ona powinna trzymać podciśnienie? Z przyspieszaniem nie mam żadnego problemu. Ale przy czwartym piątym hamowaniu na odpalonym aucie z większych prędkości pedał robi się twardy. Guma w grodzi wymieniona, króciec Vacum sztywny.

Druga sprawa to zaworek zwrotny na serwo (ten plastik na końcu przewodu co wchodzi do serwa) z tego co wiem to właśnie zaworek zwrotny. U mnie jak sprawdze ustami to nie działa jak zaworek zwrotny tylko przepuszcza w obie strony. Ktoś ma jego numer? Czy wogóle można go kupić? W Etce nie umiem odnaleźć numeru.

Poniżej zdjęcie zapożyczone. Czy zaworek nr.2 U Nas powinien występować? U mnie go nie ma,

d64949cbd23b99d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę chyba zalożyć i zobaczyć czy się hamulce poprawią. Dziwne że pompa daje -0,9 a hamulec robi się twardy i jak zgaszę auto to już po paru minutach hamulec jest twardy. Po odpaleniu oczywiście opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytalem kumpla co ma takie samo auto i nie ma tego zaworka

Jak moze nie mieć ..Tylko może nie w tym miejscu co na foto wyżej ...

Patrz tu rocznik 2001

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zaworkiem zwrotnym a Dieslu nie jest przypadkiem ten pierwszy plastik co wchodzi do serwa? Bo jeśli tak to u mnie nie działa. Z drugiej strony po zgaszeniu ucieka mi podciśnienie nawet gdy Vacuometr wepnę w samą Vacum pompe. Zastanawiam się czy nie wsadzić zaworka zwrotnego zaraz za wyjściem pompy Vacum. Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olivier tak i to jest prawidłowy opis. radzio93 a robiłeś coś z hamulcami że tak się dzieje ? Sprawdziłeś stan płynu hamulcowego? Dolewałeś kiedykolwiek płyn podczas normalnej eksploatacji auta ? Pamiętam taki przypadek jak hamulce były zapowietrzone, ale to u gościa, który wymieniał tłoczki.

Nie nic nie robiłem z heblami:) auto kupione przeganiało 35tyś i do tej pory spokój był :) teraz od czasu do czasu występuje twardy pedał :eusathink::eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...