Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem 1BE+ bilstein b4 sport


beefrezer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje konkretnej odpowiedzi, dlaczego po wymianie kompletu wahaczy+ amortyzatorów na wyżej wymienione przód auta poszedł około 2-3 cm do góry? Te amorki miały być pod ten zawias :/ Samochód wygląda jak motorowka przy przyspieszeniu :/ Może to nie jakaś kolosalna różnica ale mi to bardzo przeszkadza :/ Tym bardziej, że chciałem go z czasem położyć niżej, dlatego kupiłem twarde amortyzatory o krótszym skoku żeby stringi -40mm wsadzić :( doradźcie coś, przeglądałem fora wcześniej i teraz ale odpowiedzi brak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachacze nic nie maja do tego a amortyzator jest duzo twardziejszy i nie ugina sie jak orginal 1be załozysz springi krutrze i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator nie podniesie zawieszenia 3cm, przez swoją twardość.

Porownales wysokosc amorkow do starych ? Od mocowania sprezyny do dołu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja wymieniałem tylko mechanik i nie widziałem. Czytałem wcześniej o tych amortyzatorach i miały być pod 1BE :( Wcześniej miałem amorki BOGE ale nie dawały juz rady. Teraz jest super ale sterczy przód. Skoro były dedykowane pod tą zawieche to powinny mieć mocowanie na tej samej wysokości :( Może ktoś ma takie wyciągnięte, to zmierzy mi wysokość umiejscowienia talerza pod springa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo super :) dzięki

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 10:28 ----------

A ma ktoś wymiary bilsteinow b4 sport? Długość od końca do talerza i od talerza do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo super :) dzięki

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 10:28 ----------

A ma ktoś wymiary bilsteinow b4 sport? Długość od końca do talerza i od talerza do góry?

Kolego bilstein b4 to nie sport b6 żółte to sport, b4 masz czarne czy żółte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne

Czarne bilsteiny b4 to zamiennik zwykłych 1ba, żółte bilsteiny b6 to są sporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Dlatego tak poszła do góry? Raczej nie, znam ludzi co zostawiali amorki od 1BA zakładając sprężyny 1BE i stały normalnie. Czemu u mnie jest inaczej? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie, na jakiej wysokości siedzi tył i przód?? Przydało by się zeby ktoś podał wymiar amorka 1BA, bo miom zdaniem obniżenie jest na sprężynie, a sport (1BE i 1BV) to bardziej chodzi chyba o charakterystykę pracy amora a nie wysokość. Wymiar 1BA by to potwiedził lub obalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem prześle fotki, to zobaczycie jak to wygląda. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem 1BA z monroe reflex 1BE w B7. Byl krótszy na mocowaniu o jakiś 1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo amor nie ten co trzeba, albo mechanik podmienił sprężyny. Zdejmij koło i sprawdź numery na amorkach i sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyn nie pozmieniał. Znam go bardzo dobrze :) numer amortyzatorów powinien być chyba na fakturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj znam go i wiem ze nie zrobił by mnie w ch... Jedyny numer który znalazłem to 19-109497 . Zobaczcie Pany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...