Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 1.8 T - błąd 18047 accelerator position sensor


Ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie, potrzbuję porady. Kumpel pojechał na MOTa (przegląd techniczny) i wyjechał z takim błędem... Pomijam fakt że nie powinien odbierać auta i zrąbać garaż...

Przeglądu nie przeszedł, powiedzieli mu że emisja za duża, że albo matalizator albo sonda.

Problemy z obrotami, na poziomie 1100. Sprawdziłem mu VAGiem, czujnik, pedał gazu, funkcjonuje. Przy logach zachowuje się normalnie w pełnym zakresie.

Podmieniłem inny, działający, nic nie pomaga.

Zauważyłem że drugą sondę ma odsuniętą na tulejce, nie wiem czy coś ma to wspólnego z tym.

Przy wciśnięciu hamulca obroty spadają.

Czujnik pedału hamulca działa.

Sprawdziłem podszybie, białą kostkę, dwa piny lekko zaśniedziałe, przeczyściłem, psiknąłem, dalej nic.

Już nie mam pomysłu dla niego, a kumpel nie wróci na tamten garaż bo wypną d*pę, niestety.

Czy ktoś ma jakiegoś pomysła?

Jeśli wrzuciłem do niewłaściwego działu to proszę Modów o przerzucenie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No VAG pokazuje tylko ten błąd co w tytule. Nie wiem jak na polski, ale numer błędu ten sam.

---------- Post dopisany 04-06-2014 at 11:01 ---------- Poprzedni post napisany 03-06-2014 at 20:36 ----------

Czy taki pedał gazu z innego auta musi być adoptowany czy powinien działać od razu?

---------- Post dopisany at 14:31 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ----------

Dzisiaj ominąłem całą kostkę białą, by mieć pewność że zasniedział dwa styki nie stanowią problemu, ale nadal to samo.

Chyba jednak pedał sam w sobie jest uwalony?

---------- Post dopisany 05-06-2014 at 16:17 ---------- Poprzedni post napisany 04-06-2014 at 14:31 ----------

ECU uwalone... Ale jak to się stało to nie wiem.

Podmieniłem z innego auta z licznikiem. Odpala od kopa, bez żadnych problemów.

Na oryginalnym cały czas ten błąd. Odpinam pedał jest ok, podpinam, obroty szaleją i błąd wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...