Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nakrętka wpadła do kanału olejowego


hollander

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zdjęciu pokrywy zaworów, mechanikowi wpadła nakrętka m6 do kanału olejowego. Z tego co mi tłumaczył to nic nie ma prawa się stać, gdyż pewnie leży na dnie miski i wyjdzie z następną zmianą oleju. Wróciłem do domu ok 20 km i nic złego się nie działo. Ale teraz się zastanawiam czy nie lepiej zrzucać miskę i ją wyciągać, żeby spustoszenia nie zrobiła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy spuścić olej i otworem włożyć magnes i szukać nakrętki.

Osobiście wolałbym to wyciągnąć, jakoś niepewnie by się jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to w audi 90 i też m6 ostatnia z kilku mi wpadla już nawet nie pamiętam co robiłem,bez zdjęcia miski nie dało rady wyciągnąć,przechylałem samochód i przelewałem silnik olejem,próbowałem grzebać magnesem przez korek spustowy i po długiej walce dałem sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nakrętka jest metalowa, można magnesem dotknąć miski i jej szukać kierując sie do spustu oleju. Pod warunkiem że zmieści się w otworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręc czujnik poziomu oleju 3 sruby jest wiekszy otwor i latwiej manewrowac przegobowym magnesem.mi kiedys wpadl bit torx 30tka jak wymienialem pd i wpadl do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Doslownie wczoraj wpadla mi nasadka przy regulacji pd. Auto na podnosnik, spuscilem olej ,odkrecilem czujnik cisnienia oleju i wyciagnalem nasadke.

Co to za mechanik ktory zostawil nakretke w misce :facepalm:

Jedz szybko do niego niech to wyciaga puki zadnej bidy nie narobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie panikował, co najwyżej bym ją umocował dobrym magnesikiem neodymowym, przyłożonym od spodu miski w miejscu gdzie spadła , wyjęciem bym się zajął przy najbliższej wymianie oleju :whistling:

Chyba że nie będziesz w stanie jej zlokalizować magnesikiem przez dno miski , to wtedy spuścić olej i szukać od razu sposobem opisanym przez Soto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mechanik powinien ściągnąć mise olejową albo spróbować spuścić olej aby odzyskać utraconą cześć w koncu olej nie jest drogi a tak wogóle ile zostalo tobie do wymiany oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować, umocowana magnesem nic w silniku nie zdemoluje, niech Ci tylko solennie obieca że postara się ją wyjąć przy wymianie oleju :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole...tam nie ma nakrętek 6mm....chyba ze 10cm sruba od pd M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięta. Udało się ją wypłukać przez czujnik. Szukaliśmy jeszcze broka, ale nie pewnie już zszedł z olejem. Nakrętka była z czego innego - była urwana śruba od pokrywy zaworów, tą ją przyspawaliśmy żeby odkręcić, ale niefortunnie wpadła do kanału. Dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Głupotą byłoby ją zostawić i sie nią nie przejmować. Jak czytałem te wypowiedzi typu zostaw to , to nóż sie w kieszeni otwierał. Nie wiem , może to choroba zawodowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...