Skocz do zawartości
IGNOROWANY

fis mnie oszukuje w wartościach temperatury?!


Niezauważalny

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem pokazywaniem temperatury

Rozpisze od początku, od pewnego czasu pokazywała mi sie "śnieżka" na fisie obok temperatury, wiec standardowa pomyślałem żarówka szukam oglądam i nic? ale ona sie pojawiała i znikała co jakiś czas to dało mi do myślenia, olałem to pewnie gdzieś nie łączy żarówka i to dlatego ,albo instalacja elektryczna, auto ma wiek wiec ma prawo mieć humory. Ciesząc się jazdą zaczęło sie to nasilać i przy tym temperatura na fisie zaczęła spadać wtf? najpierw mało o pare stopni na chwile a potem ustępowało ale nic sie nie działo po za tym,a natłok pracy i brak wolnej chwili nie dawał mi sie tym zająć , teraz gdy jest bardzo upalnie to zaczęło pokazywać do -50C troche to dziwne ale " nie przeszkadza w normalnej jeździe', tylko gdy temp zacznie pokazywać poniżej -3.5c to sie kompresor z klimy wyłącza :shock3: i nie chłodzi normalnie masakra nie da sie w aucie wysiedzieć . Gdy juz humory przejdą i ukarze sie rzeczywista temperatura na fisie wszystko wraca do normy.

dla nie lubiących czytać na fisie pokazuje sie max ujemna temperatura i "śnieżka" na pewien czas, to odcina klimę, jakieś rady gdzie zacząć szukać ?

szperając po forze dochodzę do wniosku ,ale mogę sie mylić nie jestem ekspertem albo czujnik temp zewnętrznej, wiązka od niego ,lub podzespoły współpracujące kłamią , na codach na klimatyzacji na kanale 55 podajże gdzie pakazuje temperaturę zewnętrzną wyświetla sie taka sama wartość

ps tak wiem mam tylko kilka postów na kącie i jak prawie zawsze w nich zamiast pomagać i dzielić sie wiedzą prosze o pomoc?zadaje pytanie, lae ja wyznaje zasadę lepiej siedzieć cicho, jak powiedzieć cos głupiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, masz możliwość zapiąć VAGa? pewnie pokaże Ci się to co u mnie, albo i nie. Ja mam 3 błędy i będę wymieniał ten czujni w kanale nadmuchu za radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą dolegliwość od czasu do czasu (szczególnie po deszczu/myciu).W moim przypadku pomaga raz na jakiś czas wyjęcie czujnika temperatury tego przed chłodnicą i przepryskanie kontaktem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupowałem nowy, sprawdiłem czy przewód do niego nie jest nigdzie przetarty. Problem jest w ciepłe dni, jak się wnętrze nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

pod vag-a jeszcze nie podpinałem,nie licząc wymiany licznika by sprawdzić jaki tam jest, ale jak znajdę więcej czasu to na pewno to zrobię :)

Czujnik przed chłodnicą oglądałem i nie wydawał się padnięty, nie uszkodzony, nie ubrudzony przewód przy delikatnym szarpaniu, by sprawdzić gdzie on idzie sie nie urwał wiec raczej nie powinie być urwany czy przytarty, wtyczka czysta brak zielonego nalotu a piny wyglądały ok, ale głowy bym nie dał,a nawet nogi.

Objawy występują tez w zimniejsze dni choć rzadziej, jak to ogarnę to to dam wam znać, raczej jak będzie więcej czasu bo sie tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny G-56 to ten dziadyga w klimatroniku? zmieniłem ten czujnik za radiem i pozostają 2 błędy, międy innymi G-56 zwarcie do + itd...

Można wykonać taki zabieg, klimatrona kupić pod 1DIN a zmienić front z mojego 2DIN? bo 2 DIN jak na lekarstow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w B5 z tym że u mnie szwankowała masa od termometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze chyba na podmianę poszukać jakiegoś klimatrona polifta, podłączyć i wtedy sprawdzić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod filtrem kabinowym masz czujnik temp, z niego fis pokazuje temp, szukaj w tym miejscu. Jak dobrze pamiętam na klimatroniku na kanale 55 masz temp z tego czujnika, a na 59 z czujnika na zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ten czujnik o którym pisałem? wsadzony jest w kanał za radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ten czujnik o którym pisałem? wsadzony jest w kanał za radiem

Niet. Ten za radiem podaje temp (chyba) nawiewu z kratek na twarz. Numer czujnika: 4A0820539A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na błędach wyskakuje czujnik w panelu sterowania (albo jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...