Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana rozmiaru opon z 215 na 225


crazybutcher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na kupnie opon letnich do mojego Audi A4 B6. Obecnie jeżdżę na rozmiarze 215/45/R17 (poprzedni właściciel auta), ale myślę o wymianie na 225/45/R17, bo są najbardziej zbliżone do oryginalnego 205/55/R16.

Nie znam się zbytnio na temacie felg dlatego pytam: czy mogę zmienić szerokość opony bez konieczności wymiany felg ? Czy na coś szczególnie muszę zwrócić uwagę? Chcę oponki kupić na necie i później założyć u wulkanizatora i nieciekawie by było gdybym kupił szersze i by nie chwyciły na felgę:)

Zawieszenie mam nie obniżane, Audi bez sline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na komforcie to polecam 215/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szerokości felgi nie znam. Można to odczytać gdzieś na feldze?

Jeśli zależy ci na komforcie to polecam 215/50/17

Odnośnie komfortu: profil opony o wymiarach 225/45/17 jest trochę wyższy od 215/45/17 którą obecnie stosuje więc komfort troszkę powinien się zwiekszyc. Chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od środka felgi są parametry felgi takie jak ET, szerokość felgi itp. Jeśli ori felgi to będą na pewno te oznaczenia. Jak nie masz pewności to najprościej zdjąć koło i zobaczyć czy na ramionach felgi są jakieś oznaczenia :wink: Ewentualnie zrób zdjęcia i pokaż tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od środka felgi są parametry felgi takie jak ET, szerokość felgi itp. Jeśli ori felgi to będą na pewno te oznaczenia. Jak nie masz pewności to najprościej zdjąć koło i zobaczyć czy na ramionach felgi są jakieś oznaczenia :wink: Ewentualnie zrób zdjęcia i pokaż tu

Oto moja felga:

View_image_DSC04195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżkami nie jesteśmy :decayed: chodziło mi o zdjęcia wnętrza felgi (od środka) na ramionach może pisać jakie ET. Najszybciej sam obejrzyj wnętrze felgi i zobacz czy podane jest ET, szerokość felgi i będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżkami nie jesteśmy :decayed: chodziło mi o zdjęcia wnętrza felgi (od środka) na ramionach może pisać jakie ET. Najszybciej sam obejrzyj wnętrze felgi i zobacz czy podane jest ET, szerokość felgi i będziesz wiedział

Ja wróżką też nie jestem, ale jestem laikiem i myślałem, że chodzi Ci o zdjęcie felgi i już wszystko będziesz widział :)

Muszę koło ściągnąć i po zrobieniu zdjęcia zmieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niektórych wzorów felg parametry znam na pamięć ale tego nie. Może ktoś inny w między czasie się wypowie co zna.

Ale najlepiej zdjąć koło i zobaczyć od środka czy są napisane parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45 lub 205/50

To nie są rozmiary pod B6.

Zwróć uwagę że rozmiar wzorcowy (fabryczny) to 235/45/17 i pod to dobiera się zamienniki.

A nie tak na pałę.

Oczywiście każdy zakłada co chce, tylko że trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Zamienniki liczone są przez porównanie średnic zewnętrznych opony wzorcowej z oponą sugerowaną jako zamiennik. Jeśli różnica mieści się w zakresie +1,5% do -2%, drugi rozmiar może być używany jako zamiennik opony wzorcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45 lub 205/50

To nie są rozmiary pod B6.

Zwróć uwagę że rozmiar wzorcowy (fabryczny) to 235/45/17 i pod to dobiera się zamienniki.

A nie tak na pałę.

Oczywiście każdy zakłada co chce, tylko że trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Zamienniki liczone są przez porównanie średnic zewnętrznych opony wzorcowej z oponą sugerowaną jako zamiennik. Jeśli różnica mieści się w zakresie +1,5% do -2%, drugi rozmiar może być używany jako zamiennik opony wzorcowej.

na wlepce między drzwiami z prawej strony mam też rozmiar 205/55/R16, a możliwym zamiennikiem dla tego rozmiaru jest 225/45/R17 przy +0,38% różnicy. tak przynajmniej wynika z tej liczajki:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

poniżej wlepka:

ba9egu8a.jpg

Rozmiar posiadanej felgi postaram się wrzucić jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz zamiennika 17" to bierz wzorzec z 235/45/17 a nie z 16".

Wtedy nie będą wychodzić cuda wianki.

Do wzorcowej najlepszym zamiennikiem jest 215/50/17

Wpisz rozmiar wzorcowy 17" w kalkulator i popatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie 4 opony 215/50/17 na lato. Audi teraz to czołg auto wyżej stoi, o wiele lepiej tłumi nierówności, opory toczenia prawie idealne. Felga ładniej wygląda, bo opona wypełnia lepiej nadkola. Tylko jest jeden minus cena,cena i jeszcze raz cena takich oponek o takim rozmiarze :kwasny:

Nie ma co kompinować bo drogi mamy słabe a wielowachacz nie toleruje zbytnio naszych polskich dziur :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niektórych wzorów felg parametry znam na pamięć ale tego nie. Może ktoś inny w między czasie się wypowie co zna.

Ale najlepiej zdjąć koło i zobaczyć od środka czy są napisane parametry.

koło zdjalem, poniżej fotka

jaterahu.jpg

wynika z tego ze ET jest 35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko chcesz założyć ten rozmiar (225/45) to ok pasują na Twoje felgi.

Jeśli chodziło Ci o dużo większy komfort to tak jak kolega wyżej pisał lepszym zamiennikiem będzie 215/50 bo większy profil, lepsze tłumienie dziur - tylko ceny tych opon bardzo wysokie.

Twoje auto więc zdecydujesz na czym chcesz jeździć.. jak miałeś wątpliwości co do tej szerokości to oczywiście możesz założyć taki rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...