Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lusterka z fotochromem


rafi10612

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czy da sie przerobic zwykle lusterka na takie z fotochromem ? jesli tak to jak ? I drugie pytanie , czy to normalne ze lusterka zaczynaja rozmrazac dopiero jak wlacze na chwile ogrzewanie tylnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz taka wiazke;http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/wiazka-lustro-b6-331319/

---------- Post dopisany at 18:20 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ----------

:facepalm:sory,nie przeczytalem dokladnie,tobie chodzilo o zewnetrzne a nie wewnetrzne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnetrzne i wewnetrzne

---------- Post dopisany at 08:31 ---------- Poprzedni post napisany at 08:30 ----------

chodzi mi dokladnie o podlaczenie lusterek zewnetrznych i wstecznego i jak to potem zakodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wymaga kodowania, ciągniesz przewody od słupka kierowcy od środkowego fotochromu, ja już miałem środkowe to tylko zewnętrzne mi BART-S dołożył), przepuszczasz w gumie drzwi i podpinasz pod kostne w silniczku szyby. Btw lusterka musisz zmienić na takie z pinami do fotochromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza odpowiednimi lusterkami czyli (takimi z min 7 przewodami w wiązce) oraz lustrem w środku potrzebny jes odpowiedni MK niewiem czy sterowniki w dzwiach też nie muszą obsługiwać foto . Lista tego co obsługują MK oraz sterowniki a czego nie znajdziesz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego fotochromu potrzebuje tylko lusterka wewnętrznego i wkładów zewnętrznych. Żeby poprawnie działał czujnik światła w lusterku wstecznym konieczny jest MCE z końcówką F, a nie MK.

Zewnętrzny fotochrom można podłączyć z pominięciem silniczka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem w waszych wypowiedziach. Na zewnątrz wystarczy wymienić tylko wkłady na takie z fotochromem? A w srodku lusterko wsteczne i modul centralnej elektryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz mieć CLH i świateł zapalanych automatycznie po zmierzchu to nie musisz zmieniać MCE. Wymieniasz wkłady w lusterkach zewnętrznych i z każdego ciągniesz po dwa kable do lusterka wewnętrznego fotochromatycznego. Do lusterka wewnętrznego podłączasz +12V, masę, sygnał wstecznego, kable z fotochromów zewnętrznych i ewentualnie sygnał z lampki podsufitki, koniec, wszystko działa :wink:

Gotową wiązkę ma kolega w dziale sprzedam. Wewnętrzne lusterko jakieś się znajdzie, gorzej z wkładami zewnętrznymi, na forum dawno nie było, a na allegro ceny chore :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chce mieć CLH i swiatla Auto. Już nawet kupiłem wlacznik z Auto i myśle o dalszym modzeniu :) Na razie wlacznik na funkcji ,,AUTO" mi już zapala na wlaczonym zapłonie i to trochę wkurzajace bo mi aku niepotrzebnie obciaza i tak chce powoli to zmieniac żeby działal tak jak powinien czyli po zapaleniu

---------- Post dopisany at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany at 11:12 ----------

Wiazki już widziałem ale na razie nie kupuje bo nie mam lusterek. Widzialem te wkłady na allegro i to chyba tylko prawe i tak szczerze to już lepiej kupic cale lusterka skoro wkład kosztuje 200 zl a widziałem nawet na forum cale lusterka po ok 500 zl za 2 szt

---------- Post dopisany at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany at 11:13 ----------

A co koledzy z podgrzewaniem lusterek? to normalnie ze mi się tak dzieje?

---------- Post dopisany 30-06-2014 at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2014 at 11:14 ----------

czy ktos moglby mi wyslac link do tematu jak zmienic uchwyt z duzego na maly w lusterko wstecznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:45 ----------

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/szkla-fotochrom-ramki-330650/ o co chodzi z ta ramka?

---------- Post dopisany 07-07-2014 at 14:55 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 20:53 ----------

pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:45 ----------

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/szkla-fotochrom-ramki-330650/ o co chodzi z ta ramka?

---------- Post dopisany 07-07-2014 at 14:55 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2014 at 20:53 ----------

pomoze ktos?

w B6 wkład lustra fotochrom był z czarną ramką wokół, w B7 bez ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 z USA też maja ramkę a mam z końca produkcji auto :-) więc reguły nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ok,dzieki

---------- Post dopisany at 11:57 ---------- Poprzedni post napisany at 11:45 ----------

Lusterko fotochromowe sline a4 b6 b7 a6 c6 a3 (4388509507) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czy to lusterko jest kompletne ?

---------- Post dopisany at 11:58 ---------- Poprzedni post napisany at 11:57 ----------

chodzi mi o czujnik zmierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,chodzi mi o to ze uchwyt od b6 rozni sie od b7 i czy to nie bedzie przeszkadzalo w prawidlowym dzialaniu lusterka bo chce kupic od b7 i zamienic uchwyt na swoj z b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma uchwyt do dzialania lusterka?Tylko nie wiem, czy sie da zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...