Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jeden z kilku sposobów na wnerwiające trzeszczące przednie siedzenie


kred

Rekomendowane odpowiedzi

zauwarzylem ze wielu uzytkownikow na forum majacych b5 ma problem z trzeszczącym siedzeniem. mnie to tez spodkalo. gdy zwalnialem - wciskalem sprzeglo lub przyspieszalem slyszalem dosc glosne pukniecie w siedzeniu.

dodam ze wymienilem na nowe wszystkie slizgi siedzenie jednak to nic nie dalo. siedzenie wyjmowalem kilka razy szukajac powodu stukania. cale siedzenie było w stanie nienaruszonym ?!? :shocked:

posluze sie zdjeciem chacky22 aby pokazac gdzie tkwil problem

dsc00148sf4.jpg

jest tam rurka jest w rurce, zadanie elementu podnoszenie i opuszczanie siedzenia

z jednej strony wyrobiła sie tulejka plastikowa (niewymienialna) spręzyna dosc mocno napina całość i trzyma jednak sila chamowania czy przespieszenia sprawia powstały luz obijaja o siebie 2 elementy wydajac nieprzyjemne pukniecie.

sposob naprawy taki jak na zdjeciu - delikatnie :wink4: uderzenie w paru miejscach młotkiem tak jak na foto i po problemie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie skrzypi pasażera :no:

kurwica mnie bierze no ale co...kombinuje i nic, tak jakby sprężyny skrzypiały na siedzisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie to zrobic bez wyciągania fotela

Raczej ciężko będzie ale zawsze możesz próbować :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobic zeby siedzenie dobrze sie przesuwało? bo zeby cofnac siedzenie to musze dobrze 'oprzec' nogi o podłoge i dopiero przesunąć, a jak chce do przodu to juz potrzeba 2 osoby;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sposob jest dobry na trzeszczenie czy pukanie siedzenia?

no wlasnie bo mi tez trzeszczy/skrzypi a nie puka... szczegolnie przy jedzie po nierownosciach :mysli:

a co zrobic zeby siedzenie dobrze sie przesuwało? bo zeby cofnac siedzenie to musze dobrze 'oprzec' nogi o podłoge i dopiero przesunąć, a jak chce do przodu to juz potrzeba 2 osoby;(

proponuje podniesc fotel na maxa w gore, przesunac na maxa do tylu i nasmarowac prowadnice smarem... pozniej przesunac fotel do przodu i od tylu rowniez nasmarowac prowadnice... rozruszac i powinno byc ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...