Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regeneracja przekladni typu torsen


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos jakis dobry namiar na kogos kto potrafi sie zajac mechanizmem typu torsen? mam jednego luzem, jest to zwykly miedzyosiowy, podkladki w srodku sie zciachaly totalnie + wyrobione zeby delikatnie - czyli klasyczny powstaly luz, z puknieciami przy zmianie biegu, przydalby sie ktos kto potrafi dobrac podkladki i ogolnie zajac sie tym profi aby zredukowac maksymalnie ten luz

ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomciu a lozyska bys ogarnal? czy sam mam sobie znalezc? jedno duze to co wchodzi na torsena jest proste w znalezieniu, mam wymiary ale nie mam wymiarow tych dwoch malych igielkowych ze srodka, w dodatku jedna podkladka jest totalnie zjechana doslowie na wylot, nie wiem jak wygladala jako nowa ale to sam bys zobaczyl

---------- Post dopisany at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany at 10:46 ----------

zastanawialem sie czy odwrocenie zebatek tych w srodku cos da bo tez sa zjechane tak jakby z jedenj strony bardziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaczym moze da sie kupic te lozyska nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu bo z nudow znowu przytargalem torsena na ogledziny, mam pare pytan do ciebie tomciu i moze do kogos kto rzezbil cos podobnego

troche zuzyty torsen, ponizej fotki i pytania

torsen1.jpg
torsen3.jpg

pierwsze pytanie, 2 podkladki od strony wału maja w srodku wglebienie czy to wynik zuzycia czy moze jest to jakiegos rodzaju kanal smarujacy
torsen4.jpg

kolejne zdjecie ponizej, zuzyta podkladka, totalnie zjechana prawie na zero, czy jest taka sama jak ta obok i dwie z drugiej strony na fotce powyzej? czy byla jakas inna?
torsen5.jpg
torsen6.jpg

na tej focie widac ogolnie jak wyglada ten "rdzeń torsena", widać delikatne zuzyćie zębów przekładni, wytarcie
mam pytanie do środkowej podkładki, są to prawdopodobnie dwie, jedna taka jak te pozostałe + mosiężna, może ktoś znałby wymiar nominalny tego cuda?
torsen2.jpg


aaaha, całe moje wypociny dotyczą naturalnie problemu stukania przy zmianie biegów, o ile teraz w zimie jest jeszcze ok, gęsty olej lepiej amortyzuje luzy itp... to w lato jest to wkurzające, przed rozebraniem torsena można było zobaczyć ewidentny luz ruszając torsenem z jednej strony i patrząc kiedy druga strona dopiero załapuje przeniesienie napędu, było to jakieś 30 stopni albo i lepiej luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za duzy luz pomiedzy wewnetrznymi slimakami. Trzeba nowe podkladki oraz łożyska, z tym ze podkladki trzeba z dobrej stali po magnesuwce.

zmierz te wszystkie graty cos poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, kiedy ruszałem wieloklinami to cały środek chodził od lewej do prawej
coś tam pomierze i napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cza zapytać w czym to jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim miałem wsadzone 3 torseny i bez różnicy, u mnie te podkładki są w bardzo dobrym stanie tylko widoczne zużycie jest na tych głównych wałkach zębatych i na razie temat do nieopanowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślę się do tematu może ma ktoś taka przekładnie na sprzedanie?? U mnie walki się stary może jest opcja wymiany samych wałków? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka jak ze zdjec, same walki chyba ok moze cos udalo by ci sie sklecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje gdzie można zregenerować torsena? Wymieniłem dyfer i jest już prawie idealnie ale został jeszcze torsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy czy macie jakieś namiary na kogoś kto mógłby zregenerować torsen w skrzyni manualnej HVE (Audi A6 C6 3.0 Tdi)
Wiem, że to inna furka, ale szukałem na forum A6 i niestety ciężko coś wyhaczyć.

Wiem, że kiedyś DOC był w stanie pomóc
Ale jest jeszcze na forum?, bo nie można już do niego napisać na priv ?

Z góry dziękuje za całą pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...