Skocz do zawartości
IGNOROWANY

śmierdzi z klimatyzacji dlaczego ?


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku śmierdzi mi z kratek od wentylacji w tamtym roku miałem robione ozonowanie
Nic nie dało myłem parownik też nic kupiłem plaka w piankę przemyłem
I też nic proszę o radę co robić żeby pozbyć się tego zapachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka, wałkowany tutaj dziesiątki razy. Po pierwsze ozonowanie nic nie da, ono tylko odświeża. Po drugie pianki zapachowe też są nieskuteczne jeżeli parownik jest mocno zagrzybiony, a do tego pozostawiają zapach, który nie każdemu pasuje. Z pianek to jeszcze może CRC da radę, poza tym ma neutralny zapach. Po czwarte, polecam izopropanol rozpylony w dużej ilości na parownik zarówno od strony kabiny jak i od strony silnika. Bezpieczny dla elektroniki i groźny dla grzybów (jest stosowany jako środek odkażający powierzchnie w szpitalach), szybko paruje i nie zostawia zapachu. Poza tym jest tani, 600 ml w aerozolu kosztuje jakieś 15 PLN, a litr w płynie jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wpuszczasz przez ten otwór zatykany gumowym korkiem za schowkiem. Poza tym otwierasz nawiew na full, wyjmujesz filtr kabinowy i wpuszczasz izopropanol na wiatrak klimy. Rozrzucisz w ten sposób ten alkohol na parownik od strony silnika. Mi pomogło, a wcześniej śmierdziało grzybami że aż oczy piekły. I teraz spokój. Po tym zabiegu możesz sobie jeszcze puścić ozon tak po 2 dniach. Na dobicie tego co tam się uchowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek normalnie zapodales newsa, aż spróbuję bo mialem zamiar bawic sie w wode z rozpuszczonymi kostkami od zmywarki, ale obawialem sie, ze zaleje mi elektronike i bedzie bieda ( jedno radio tak kiedys padlo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam takze robie tak od dawna .kupcie etanol na litry .uzywam tego do odtluszczania.i zwalczania plesni i grzybow w meblach .wiec z klima tez sobie radzi

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bede musial sprobowac z tym izopropanolem,bo tez juz od roku proboje sie z tym smrodem uporac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie lizol.lub srodek do grzybow na scianach .ale smierdzi bezlitosnie .dziala super .ale smrod odstrasza .polecam alkohol

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek normalnie zapodales newsa, aż spróbuję bo mialem zamiar bawic sie w wode z rozpuszczonymi kostkami od zmywarki, ale obawialem sie, ze zaleje mi elektronike i bedzie bieda ( jedno radio tak kiedys padlo :(

izopropanol jest całkowicie bezpieczny dla elektroniki, stosowany jest w warsztatach do przemywania styków, więc na pewno nie zaszkodzi kabelkom. A dodatkowo ma znakomite właściwości bójcze :kox: to naprawdę działa. Jeden z lepszych środków do czyszczenia klimatyzacji w samochodach produkuje firma Wurth, a jedynym środkiem zawartym w tym preparacie to właśnie izopropanol...tyle że mała buteleczka izopropanolu w sprayu kosztuje ponan 30pln, a na alledrogo możesz kupić 600 ml za niecałe 20 (+przesyłka). Te 600 ml wystarczy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki sprawdze, jak chodzi klima i niskie temp ustawione 16-17 to nic nie czuc, jak wlacze ogrzewanie 18 i w gore to wowczas czuje dziwny zapach ale mysle, ze to plak obkleil mi zdrowo nagrzewnice i teraz mam ten dziwny zapach ala pomaranczowy taki byl plak lub jakis granat zastosowany w aucie o tym zapachu, mysle ze scianki mam obklejowe tym bo piana dawala mi kratkami az, a w puszczalem ten preparat przed i za parownikiem. Wiec nie wiem czy u mnie jednak nie bylby potrzebny silny srodek rozpuszczajacy cos jak kostki od zmywarki z woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol tez ci to rozpusci

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu mialem to samo. Woda i dwie kostki do zmywarki pomogly na rok. Dzisiaj Zamówiłem IPA. Zobaczymy czy pomoze i na jak długo? Dzieki za porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek normalnie zapodales newsa, aż spróbuję bo mialem zamiar bawic sie w wode z rozpuszczonymi kostkami od zmywarki, ale obawialem sie, ze zaleje mi elektronike i bedzie bieda ( jedno radio tak kiedys padlo :(

izopropanol jest całkowicie bezpieczny dla elektroniki, stosowany jest w warsztatach do przemywania styków, więc na pewno nie zaszkodzi kabelkom. A dodatkowo ma znakomite właściwości bójcze :kox: to naprawdę działa. Jeden z lepszych środków do czyszczenia klimatyzacji w samochodach produkuje firma Wurth, a jedynym środkiem zawartym w tym preparacie to właśnie izopropanol...tyle że mała buteleczka izopropanolu w sprayu kosztuje ponan 30pln, a na alledrogo możesz kupić 600 ml za niecałe 20 (+przesyłka). Te 600 ml wystarczy na pewno.

Dobre info - trzeba sprawdzić :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raz na rok dobrze potraktować takim odkażaczem. A dodatkowo można próbować to co mi zalecili w jednym z ASO - jak ma się możliwość to po jeździe z klimą zanim się wyłączy silnik przeczekać trochę, włączyć econ i przedmuchać kilka minut układ żeby jak najwięcej wilgoci usunąć. U mnie jest tak wilgotno, że po ponownym wejściu do samochodu i przekręceniu kluczuka na przedniej szybie robi się biało od pary wodnej, dopiero po chwili znika. Dobrze, że tego smrodu chociaż się pozbyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach chemicznych kupicie na litry

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...