Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podgrzewanie lusterek A4 B8


makavelli1

Rekomendowane odpowiedzi

To po prostu jakaś masakra. Wierzyć mi się nie chce. Co za banda. Tyle kasy za auto i drapanie lusterek w zimie... :facepalm::facepalm::facepalm:

Teraz pytanie: czy można dołożyć grzanie lusterek samemu? Co trzeba kupić? Czy same wkłady wystarczą, czy do lusterek doprowadzone są przewody? Czy trzeba zmienić też przełącznik lusterek,

czy można zostawić ten sam?

Jeśli ktoś przerabiał temat, niech się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu jakaś masakra. Wierzyć mi się nie chce. Co za banda. Tyle kasy za auto i drapanie lusterek w zimie... :facepalm::facepalm::facepalm:

Teraz pytanie: czy można dołożyć grzanie lusterek samemu? Co trzeba kupić? Czy same wkłady wystarczą, czy do lusterek doprowadzone są przewody? Czy trzeba zmienić też przełącznik lusterek,

czy można zostawić ten sam?

Jeśli ktoś przerabiał temat, niech się odezwie.

Można przerobić, instalacja w lusterkach powinna być, musisz zmienić wkłady, podejrzewam, że sterowniki drzwi (jeśli Twoje nie obsługują), przełącznik lusterek, nie pamiętam, ja wymieniałem, ale robiłem od razu składane i oczywiście odpowiednie kodowanie w MCE 09 i sterownikach drzwi. Jak masz VCDS-a to możesz sprawdzić czy sterowniki drzwi obsługują grzane lusterka a poniżej może trochę pomocny link

====> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/245599-montaz-skladanych-lusterek/

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupiłem oryginał lusterka grzane tzn chodziło mi tylko o grzane maty ale orginał tyle ze od anglika teraz pytanie czy po załozeniu lub przeklejeniu samych mat bendą grzały czy musza byc ori europejskie zeby grzały i jeszcze jedno pytanko , po zdieciu szkła zauwazyłem az 9 przewodów w moim lusterku z tym ze dwa przewody z czarna wtyczka niebyło podłonczone luzem wcisniete z tyłu lusterka ida 2 kable niewiem odczego one wogule moga byc , dwa z czerwonymi koncówkami to od grzania trzy od sterowania lusterkiem a te kolejne niewiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem podjadę do mechanika w sobotę i sprawdzę dzięki a jeszcze jedno czemu lusterko od kierowcy w nocy nie ściemnia się a pozostałe tak czy to może jakieś kabelki szlak trafił czy może coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci podgrzewanie nie działa i fotochrom to pasuje sprawdzic wiazke miedzy drzwiami a słupkiem auta

Daj scan z auta bo tak ciezko cos dalej podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z podrzewaniem lusterek niestety dopadł i mnie :/

Po skanie mam błąd:

00920 - Heated Outside Mirrors; Driver Side (Z4) / Passenger Side (Z5)
012 - Electrical Fault in Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 01101100
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 1
Reset counter: 150
Mileage: 206400 km
Time Indication: 0
Date: 2015.01.22
Time: 19:07:40

Pisałem już o tym tutaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/304897-4902-engine-mount-solenoid-valves-n144n145-short-to-plus/

Powiem szczerze, że nie wiem od czego zacząć jeżeli chodzi o sprawdzzenie :(

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wydłub szkła i zobacz czy styki nie zaśniedziały, czy maty grzania są ok i sprawdź kabelkologię od modułu drzwi do lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, trochę czasu minęło ale zapytam tutaj, czy w przypadku lusterek nie grzanych oryginalnie, po odpaleniu auta powinno być napięcie na kablach do ogrzewania, czy grzanie włącza się automatycznie i wyłącza po jakimś czasie ?. Włączenie ogrzewania szyby tylnej nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... czytałem że trzeba i spróbuje to zrobić jak kupie kabel lub poszukam kogoś kto ma, zastanawia mnie tylko to napięcie, zmieniłem sobie wkłady na grzane i teraz nie wiem czy aktualnie grzeją cały czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Też mam problem z grzaniem lusterek Założyłem maty do obu lusterek zmieniłem przycisk sterowniki w drzwiach odpowiednie i po odpaleniu zapłonu lusterka zaczęły się po mału nagrzewać po ok 2 min. przestały grzać i nie pomogło wyłączenie i włączenie zapłonu  lusterka były zimne  cała ta operacja była robiona na zewnątrz przy -3 st.  Pytanie czy to jest spowodowane tym że nie zrobiłem kodowania  sterowniku bo sam nie wiem wszystko wymienione i nie chodzi.... 

Proszę o jakieś  sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...