Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co sadzicie o shiny garage beads spray wax? co byscie polecili po myciu na powloke i pozostalosci po twardej wodzie?

testowałem beads spray wax i praca z nim to katorga, zasychał momentalnie i był bardzo ciężki do wypracowania pomimo dobrej fibry

jego receptura miała być niby zmieniona i podobno jest już lepiej w tej kwestii, ale nie miałem tego w swoich rękach..

na pozostałości po twardej wodzie to dobry qd w zupełności wystarczy, u mnie fajnie sprawdza się polytop velox shine lub shiny garage quick detail spray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam umyte auto, jakie czynnosci musze wykonac przed aplikacja wosku. Czego musze uzyc zeby trzymal sie on jak najdluzej? np zmyc pozostalosci starego wosku, czym? uzywalem niedawno zymol carbon, wosk zarabisty auto blyszczy. Myje na myjni bezdotykowej chemia a wosk dalej siedzi, a w przypadku colli juz go zmylo. Jak przygotować auto przed nalozenie wosku? auto ciemne, mam zamiar kupic ten wosk ale chcialbym nabyc wiedzy jak do niego podejsc zeby utrzymal sie jak najdluzej.

Powinienem uzyc jakiegos cleanera? jakiego jesli tak, pozniej poorboys black hole a to zabezpieczyc woskiem? czy moje myslenie jest błedne :decayed:

Edytowane przez pablo15005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam umyte auto, jakie czynnosci musze wykonac przed aplikacja wosku. Czego musze uzyc zeby trzymal sie on jak najdluzej? np zmyc pozostalosci starego wosku, czym? uzywalem niedawno ZYMOL CARBON, wosk zarabisty auto blyszczy. Myje na myjni bezdotykowej chemia a wosk dalej siedzi, a w przypadku Collinite 476 juz go zmylo. Jak przygotować auto przed nalozenie wosku? auto ciemne, mam zamiar kupic ten wosk (ZYMOL CARBON) ale chcialbym nabyc wiedzy jak do niego podejsc zeby utrzymal sie jak najdluzej.

Powinienem uzyc jakiegos cleanera? jakiego jesli tak, pozniej poorboys black hole a to zabezpieczyc woskiem? czy moje myslenie jest błedne :decayed:

Edytowane przez pablo15005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam umyte auto, jakie czynnosci musze wykonac przed aplikacja wosku. Czego musze uzyc zeby trzymal sie on jak najdluzej? np zmyc pozostalosci starego wosku, czym? uzywalem niedawno ZYMOL CARBON, wosk zarabisty auto blyszczy. Myje na myjni bezdotykowej chemia a wosk dalej siedzi, a w przypadku Collinite 476 juz go zmylo. Jak przygotować auto przed nalozenie wosku? auto ciemne, mam zamiar kupic ten wosk (ZYMOL CARBON) ale chcialbym nabyc wiedzy jak do niego podejsc zeby utrzymal sie jak najdluzej.

Powinienem uzyc jakiegos cleanera? jakiego jesli tak, pozniej poorboys black hole a to zabezpieczyc woskiem? czy moje myslenie jest błedne :decayed:

Pod Carbona jedyne słuszne będzie HDC, nakładane maszynowo, bądź ręcznie. Ważne żeby nie dopuścić do zaschnięcia na lakierze, bo późniejsze dotarcie będzie koszmarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze pojawilo sie tu wiecej deailerow niz tylko Griffe ;) mialem sam glinkowac i woskowac samochod na zime, ale nie bede mial czasu i juz raczej nie spotkam temperatury pow 15C, takze postawilem oddac do zakladu moje auto. Detailer zaproponowal mi zestaw na zime z firmy Wolfgang. macie jakies opinie o tych srodkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfgang.

jesli bedzie dobrze przygotowana powierzchnia to zime przezyje sealant od wolfganga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wolfgangiem mam różne doświadczenia (nie tylko ja) - czasem petarda i wygląd i trwałość, czasem powstają na drugi dzień holsy, i spływa po tygodniu...

Mało który specyfik detailerski sprawia takie figle, ale wbrew pozorom jest ich jeszcze kilka...

Edytowane przez Griffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam położoną powłokę ceramiczną (położona w lipcu) to czy teraz po umyciu auta mogę nanieść jakąś politurę a następnie wosk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam położoną powłokę ceramiczną (położona w lipcu) to czy teraz po umyciu auta mogę nanieść jakąś politurę a następnie wosk??

Jedno drugiego nie wyklucza to że jest powłoka nie oznacza ze nie można jej wykończyć woskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...