Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak powiedział Stich - odpryski dodatkowy koszt - jaki, zależy jakie są i ile ich jest. Efekt - widziałeś np. na naszej relacji z Audi A3 Sportback.

Co do purchli niestety trzeba zedrzeć, dokładnie oczyścić lakier, zabezpieczyć i polakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A Ty Stich na jakiej maszynie pracujesz?

moja rotacja to festool shinex rap 15

Drogi sprzet :decayed: na poczatek musze cos tanszego ogarnac a jak sie pozniej zarobi to sie kupi cos lepszego ;) Tesciu ma warsztat blacharsko-lakierniczy i chcemy zrezygnowac z blacharki i pojsc w kierunku detalingu i zabezpieczania lakieru :)

ja wolałbym pozostac przy laiernictwie. Przeciez z tego jest mega siano jak sie dobrze robi. Co innego wykorzystac wiedze z lakiernictwa do detailingu. KOlejna kwestia nie mysl, ze będziesz dobrym detailerem odrazu. JA pracuje juz prawie 10 lat i nadal nie uwazam siebie za alfe i omege w tej dziedzinie.

Co do festool to polecam. Na start moze byc najtańszy krauss

Imho detailer jest jak fryzjer. Ma swoje ukochane nożyczki i to nie byle jakie, tak samo podchodze do maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo korekta pastami 3m robiona przez kolegę (tak, zna się na rzeczy i nie ma obaw że coś napsuje) jaki wosk na to położyć potem? Żeby i poleżał i połysku też trochę nadał? No może większy nacisk położyłbym na trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;)

edit

a jest sens inwestować w takie coś? http://allegro.pl/car-pro-c-quartz-cquartz-powloka-kwarcowa-najtrwal-i5475013049.html

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, owłoki sa spoko ale ta to juz przezytek ;)
kup sobie max protect unc v1 lub v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze... no powiem Ci że poleciłeś taką rzecz, że faktycznie efekt wyrywa z kapci, no trochę drożej jest - różnica cenowa nie aż tak wielka, do zaakceptowania bo skoro to ma wystarczyć na dwa lata, no właśnie, co sie stosuje do pielęgnacji takich powłok? no może do tej konkretnej nawet bo jak mialbym brać to właśnie tę mam ciemny lakier, zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unc v1 i v2 ma trwałośc 12 miesiecy
nie wytrzyma dwóch lat
chyba ze mówisz o unc-r ta wytrzyma dwa lata

do pielegnacji powłok uzywa sie szamponu z neutralnym PH i po prostu powłoke sie myje.
Mozesz dodatkowow kupic sobie max protect silk coat QD do max protect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba lepiej dołożyć do tego unc-r? różnica jest 100 zł za taką samą pojemność. 30 ml wystarczy mi na avanta w b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką polecicie pianę aktywną, aktualnie mam Valetpro neutral snow foam i jak dla mnie średnio domywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to chyba lepiej dołożyć do tego unc-r? różnica jest 100 zł za taką samą pojemność. 30 ml wystarczy mi na avanta w b7?

czy ja wiem czy lepiej.
Niektórzy profesjonaliści maja problem z aplikacja unc-r. NAtomiast aplikacja v1 i v2 jest bajecznie prosta.
buteleczka wystarczy na avanta, jeszcze zostanie troche :)
Jak bedziesz chcial kupowac to moge ci załątwić troche taniej niz w sklepie


Panowie jaką polecicie pianę aktywną, aktualnie mam Valetpro neutral snow foam i jak dla mnie średnio domywa.


Neutralna piana moze zmyć kurz ;) Jeśli chcesz zeby myło to dolewaj do niej apc albo kup piane , która nie ma neutralnego PH :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAtomiast aplikacja v1 i v2 jest bajecznie prosta

temu produktowi bliżej do trwałego BSD niż do powłoki ale jak zawsze co komu i do czego...

Neutralna piana moze zmyć kurz Jeśli chcesz zeby myło to dolewaj do niej apc albo kup piane , która nie ma neutralnego PH

no z ta opinią nie mogę zgodzić są dobre piany o neutralnym pH

Edytowane przez gusiak11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAtomiast aplikacja v1 i v2 jest bajecznie prosta

temu produktowi bliżej do trwałego BSD niż do powłoki ale jak zawsze co komu i do czego...

Neutralna piana moze zmyć kurz Jeśli chcesz zeby myło to dolewaj do niej apc albo kup piane , która nie ma neutralnego PH

no z ta opinią nie mogę zgodzić są dobre piany o neutralnym pH

Polecisz jakąś, która nie kosztuje krocia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z ta opinią nie mogę zgodzić są dobre piany o neutralnym pH

taka jest moja :) Ja samochodem jeżdze duzo i mam mało czasu na mycie. Dlatego jak umyje auto raz na miecha to jest dobrze. W moim przypdku neutralne ph spływa po brudzie i tyle. Dlatego napisałem moze zbyt nonszalancko o kurzu;) ale chodzi mi o mycie raz w tygodniu przy małym przebiegu. Wtedy jakoś tam myje ;P Druga sprawa, ze neutralne ph nie ma wiele wspólnego z bezpieczeństwem dla wosku. Nie zgłębiłem jeszcze tego tematu, dopiero niedawno jeden z producentów kosmetyków mi o tym wspomniał.

gusiak11

unc v1 ma trwałośc do 11 miesiecy. Produkt stworzony tak by nie sprawił trudnosci w aplikacji i był przystepny dla kazdego. Poza tym auto po unnc v1/v2 wyglada bardzo ładnie.

Edytowane przez Stich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecisz jakąś, która nie kosztuje krocia?

Weź pod uwagę stężenie

http://detailingshop.pl/pl/p/Auto-Brite-Magi-Foam-BLUE-0,5l/914masz pól litra co daje 50 myć... no ok przy tym stężeniu nie działą oszałamiająco ale dajmy stężeni na poziomie 10-20 myć ale ostrożnie na chromy wtedy.... to daje 3-6 zl za mycie ;)

nikt nie mówił że detailing to tania zabawa.... ani ze są dobre i tanie produkty choć czasem od każdej teorii jest wyjątek

naszego czarnego konia ...nie zdradze... choć uważni nasi follower-si pewnie wyhaczą

W moim przypdku neutralne ph spływa po brudzie i tyle.

bo nie trafiłęś na dobrą piane...

Druga sprawa, ze neutralne ph nie ma wiele wspólnego z bezpieczeństwem dla wosku.

noo ma i to bardzo dużo, nie myl neutralnego pH ludzkiej skóry z neutralnym pH to nie jest to samo

unc v1 ma trwałośc do 11 miesiecy. Produkt stworzony tak by nie sprawił trudnosci w aplikacji i był przystepny dla kazdego. Poza tym auto po unnc v1/v2 wyglada bardzo ładnie.

ale ja dokładnie to napisałem tylko innymi słowami

mocniejsza wersja BSD czyli dość popularnego QD czyli produktu dla każdego a co do tych 11 m-c .... OK fusso 99 ma leżeć podobno 12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, magifoam na mojego paździerza nie działa :D


noo ma i to bardzo dużo, nie myl neutralnego pH ludzkiej skóry z neutralnym pH to nie jest to samo

dowiem sie i wkleje tutaj zeby było dla potomnych :)
unc v1 12 msc - literówka ;)

heh no podobno ma lezec ;) a czy lezy? znajomi mówią ze gora pół roku co i tak jest moim zdaniem super wynikiem jak na wosk za te pienniążki.

JA teraz bede robił takie Combo ze najpierw połoze unc v1 a na to położe unc-r. Według producenta trwałośc pozostanie taka jak unc-r czyli 2 lata. Zobaczymy, wrzuca na jakies auto z rodziny. Aczkolwiek jeden z usywajacych max protecta aplikuje w ten sposob powloki od 1,5 roku i niby działaja jak trzeba. Czas pokaże

Zdradź na PW tę pianę dla kolegi po fachu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pewnie bylo sto razy.

Jaka piana do pianownicy PA żeby była ładna gęsta piana i dosyć ładnie zbieralo brud. I czy najpierw woda ciepla potem piana do PA czy na odwrót?

Jakie proporcje : ile wody ile piany tak na jedno auto a4 avant

Czy później do mycia auta ręcznie rękawica car pro mogę wlać do wody tej piany czy lepiej szampon? w takim razie jaki i ile tego lac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was koledzy o pomoc w doborze narzędzi / chemii do mycia i pielęgnacji auta.

Dysponuję myjką ciśnieniową karcher. Powiedzcie mi czy mam jakąś gąbkę kupić i płyn do mycia.

Czy lepiej jakąś lance do myjki? Jaki płyn do tego? Na koniec wosk? Macie pewnie obcykane te tematy a ja jestem totalnie zielony.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :gicior:

PS: Kupiłem auto w grudniu (kolor : szwarzmetalik, po 3-4 myciach na myjkach bezdotykowych już widać taki biały nalot, którego "bezdotykowo" ciężko usunąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...