Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Dodo Juice Lime Prime i Collinite 476 tylko jak to dobrze położyć, żeby się długo trzymało? Używałem takiego zestawu już od dawna i nie leży za długo na aucie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie pewnie bylo sto razy.

Jaka piana do pianownicy PA żeby była ładna gęsta piana i dosyć ładnie zbieralo brud.? I czy najpierw woda ciepla potem piana czy na odwrót?

Jakie proporcje : ile wody ile piany tak na jedno auto a4 avant zeby uzyskac ladna piane

Czy później do mycia auta ręcznie rękawica car pro mogę wlać do wody tej piany czy lepiej szampon? w takim razie jaki i ile tego lac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana ma byc agresywna czy nie? Ma ruszac wosk?

Neutralne Ph w miare cos taniego polecam http://detailingshop.pl/pl/p/Valet-PRO-Ph-Neutral-Snow-Foam-5l/355.

Jak cos agresywnego to osoboscie uzywam tego http://detailingshop.pl/pl/p/TENZI-Super-Green-SPECJAL-1l/131

Ja leje stosunek 1/5 i mam gesta piane, ktora trzyma sie i nie splywa od razu. Na pianownicy nakretka odkrecona na maxa. Akurat starczy na auto typu kombi Astra H czy A4 B6 Avant. Jezeli nie mam pod reka czegos agresywnego, dolewam troche apc.

Osobiscie rozrabiam z ciepla woda. Najpierw piana + ewentualnie apc i woda.

Co do piany, czy moze byc substytutem szamponu nie wypowiem sie. Uzywam Mothers'a po pre-washu.

Edytowane przez rune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zadam pytanie tak: który Cleaner wybrać pod ten wosk Fusso Soft 12 mnth żeby dobrze związał mi ten wosk z lakierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies dobre pady welniane na bp 125mm mozecie polecic? Tansze i drosze bym prosil ;)

Cos czuje ze lakier bedzie twardy w mojej B5tce, gosciu zderzakiem nowej octavi przejechal mi po 3 elementach i zostawil tylko swoj lakier i niezbyt glebokie ryski

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywal ktos czegos takiego "Flexipads DENIM- Aggressive Orange Peel Pad"?

Widzialem na YT ze bez wetsandingu usuwa to morke, znacznie przyspieszyloby to korekte na twardym lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkującego temat ciężki, bo padzik taki fajny, mięciutki a grzeje lakier i przeciera BARDZO SZYBKO. We wprawnych rekach robi robotę, ale zostawia spory burdel. Prezentowałem efekty na klapie Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie szlyszalem ze balagan robi i holo potrafi zostawic. Narazie na 3 autach dzialalem nie w calosci, wiec daleko droga przede mna do jeansu badz sztruksu.

Zmywacz antysilikonowy a IPA mozna stosowac zamiennie do zmywania pasty przed inspekcja?


Pomyslalem ze wstawie tutaj zeby nie zakladac nowego tematu z byle czym a zeby ocenili Profesjonalisci. W polowie grudnia nagralem takie filmiki, niestety tylko takie bo nie myslalem o tym zeby komus je pokazac. To byl moj pierwszy raz z polerka, wydawalo mi sie ze dostalem zbyt duze zadanie od Tescia i nie wykonalne dla mnie, ale chyba nie jest najgorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszasz tak szybko kamerą że trudno cokolwiek ocenić. Światło niestety też nie najlepsze do oceny ewentualnego bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holo mozliwe ze gdzies tam moglo byc, ale rysy wszystkie zniknely, pozniej i tak poszedl niebieski korek i bylo idealnie jak dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zlikwidować plamy na chromach wokół szyb? [A4 B6]


93c297ed3b2d532f4554e0a5c2c7902e.jpg

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% tego nie zlikwidujesz, bo to częsta przypadłość Audi jeżeli chodzi o chromy. Nieliczni rozpracowali ten temat, ale nikt się nie podzieli tym z Tobą publicznie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki za podpowiedzi:)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rękawicę polecacie? Czy wełniaki deklasują te mikrofibrowe? Z wełniaków wszyscy polecają CarPro, ale cena jest dość wygórowana. Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...