Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest sucha to tangle teezer i jest jak nowa

Na razie poradziłem sobie zwykłą szczotką do włosów, ale trzeba będzie kupić tą profi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy jeśli dopasuje lskier LZ5L ciemny niebieski i pomaluje poniższy element sprayem zaprawkowo i zamaluje bezbarwnym będzie to gorzej wyglądać niż teraz po pomalowaniu tylko bezbarwnym? 489a753332d2015d12b1f2398ea4c1e5.jpg

Dodam ze wcześniej odparzyła baza z bezbarwnym. Element był wcześniej malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma prawa takie rozwiązanie wyjść. Oddaj do lakiernika zrób raz a dobrze. W ten sposób oszczędzając dwa razy tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jestem świeży w detailingu. Przeczytałem cały ten temat + kilkanaście podobnych na forum i tak naprawdę nie wiem nic. Wiedza użytkowników jest duża ale dla kogoś wchodzącego w zagadnienie jest straszny chaos. Czy moglibyście mi polecić co zakupić żeby ruszyć z tematem porządnego mycia + konserwacji auta. Bardzo chciałbym samemu sobie auto oporządzać zamiast dawać je komuś.

Mam myjkę ciśnieniową Karcher K 2.98M Plus.

Muszę tak naprawdę kupić wszystko :

a) pianownicę (warto?)

B) rękawicę do mycia

c) ręcznik z mikrofibry

d) płyny, woski, glinki

e) środki do felg + szczoty

f) środki do opon

Zrobicie mi taki starter pack? (cena - podajcie takie środki jak trzeba zobaczymy ile wyjdzie).

Auto zaczyna się strasznie zapuszczać. Mam je od grudnia i felgi wyglądają jakby miały z 15 lat.

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) pianownica PA- najlepsza do domowego karchera

B) rękawica CarPro-Cquartz Wool Wash mitt- sam używam naprawdę polecam

c) ręcznik Guys Woolly Mammoth

d) neutralna piana shiny garage fruit snow + premium car shampon shiny garage

- wosk Doda juice+ cleaner lub jak chcesz coś z wyższej polki to zymol Carbon + hdc

-glinki valetPro, Blit Hamper, meguiars

e) na początek nie drogie może być rownież shiny garage Ef Wheel cleaner

d) meguiars Endurance tire Gel

Moim zdaniem nie musisz kupować wszystkiego od razu, osobiście wole kupować stopniowo ale lepsze produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wystarczy mu tani a polecany przez wiele osób (ja też używam) fluffy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście Tomek masz racje, ale Mamut jest klasą samą dla siebie. Warto w niego zainwestować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na początku przygody pchać się od razu w takie koszta? Sam marze żeby kupić sobie ręcznik tej klasy , ale za tę kwotę można kupić inne przydatne akcesoria. Wiadomo z czasem trzeba wymieniać wszystko na lepsze jakościowo :)


Nie sztuką jest wywalić worek pieniędzy nie mając pojęcia jak tego użyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wystarczy mu tani a polecany przez wiele osób (ja też używam) fluffy .

Panowie a ja mam kłopot z fluffy. Mam 2szt. i po kilku praniach zdolność wchłaniania wody mocna spadła. Piorę je w pralce w proszku biały jeleń, a do płukania wlewam odrobinę octu.

Można w jakiś sposób przywrócić im właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak załatwiłem swój pierwszy jak suszył się na grzejniku... teraz suszy się swobodnie na sznureczku w piwnicy

Edytowane przez TOM3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak załatwiłem swój pierwszy jak suszył się na grzejniku... teraz suszy się swobodnie na sznureczku w piwnicy

Suszy się normalnie na suszarce. Ogólnie to starałem się im nie zaszkodzić. Zawsze je dobrze roztrzepywałem po praniu. Jedyne co to ten proszek zamiast dedykowanego płynu do fibr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze piorę ręcznie w mydle biały jełeń i fibry są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt częste pranie tez trochę je pewnie niszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na początku przygody pchać się od razu w takie koszta? Sam marze żeby kupić sobie ręcznik tej klasy , ale za tę kwotę można kupić inne przydatne akcesoria. Wiadomo z czasem trzeba wymieniać wszystko na lepsze jakościowo :)

Nie sztuką jest wywalić worek pieniędzy nie mając pojęcia jak tego użyć

Nikomu do portfela nie zaglądam, niech każdy kupuje to na co go stać. Osobiscienie widzę sensu w wydawaniu dwukrotnie kasy skoro od razu można przyoszczędzić i kupić porządny produkt.

Zrobiłem tak kupując FLEX'a VRG, Mamuta i wiadra po kilkaset złotych. Nie muszę chyba wymieniać zalet takiego rozwiązania?

Oczywiście wybór jakiegokolwiek produktu to indywidualna sprawa każdego z Nas dlatego TOM3K, poparłem Twoja propozycję ręcznika jako wersji budżetowej oraz podałem przykład Mamuta jako ręcznika z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić porządny produkt.

Zrobiłem tak kupując FLEX'a VRG, Mamuta i wiadra po kilkaset złotych. Nie muszę chyba wymieniać zalet takiego rozwiązania?

Ty masz pojęcie umiesz to wykorzystać, zadbać o to aby służyło przez długi czas , a laik pójdzie na łatwiznę i wrzuci taki ręcznik do pralki jak normalne rzeczy i po chwili jest do wyrzucenia bo nie ma już swoich pierwotnych właściwości. Także może kupując na początku tańsze obeznać się co z czym, jak i dlaczego to nie jest taki głupi pomysł :wink:

Oczywiście wybór jakiegokolwiek produktu to indywidualna sprawa każdego z Nas dlatego TOM3K, poparłem Twoja propozycję ręcznika jako wersji budżetowej oraz podałem przykład Mamuta jako ręcznika z górnej półki.

:hi:

Edytowane przez TOM3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za porady. Zrobiłem listę do zamówienia :

1. PIANOWNICA : PA
2. PIANA : SHINY GARAGE Fruit Snow Foam
3. RĘKAWICA : CarPro Cquartz Wool Wash Mitt
4. RĘCZNIK : Guys Woolly Mammoth
5. SZAMPON : Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath
6. CLEANER : Dodo Juice Lime Prime Cleaner
7. WOSK: Dodo Juice Purple Haze Wax
8. PAD : MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD
9. OPONY: Meguiars Tire Dressing Applicator Pad + Meguiars Endurance tire Gel
10. GLINKA : ValetPRO Yellow Clay
11. FELGI: Tuga Alu Teufel Żel + Nielsen Tar&Glue Remover + Shiny garage Ef Wheel cleaner / TENZI EN-JEE
12. SZCZOTKA: MOTHERS WHEEL BRUSH
13. PĘDZEL : ValetPRO Black Handle Chemical + ValetPRO Mini Round Detail Brush
14. SZYBY: Shiny Garage Perfect Glass / Rain-X Rain Repellent
15. APC: APC Nielsen Cyclone
16. WIADRO: Meguiar's Professional Wash Bucket Grit Guard + Separator
17. WNĘTRZE : Nielsen Finesse mat

Pytania :

1) Do pianownicy PA wziąć krucieć plastikowy czy mosiężny (Karcher K2.98M Plus)?

2) Warto brać ten ręcznik Mammoth czy wystarczy FLUFFY DRYER 90x60?

3) Jaki sklep polecacie?

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - jeśli występuje wersja mosiężna - tylko mosiężny (dwa plastikowe rozpadły się same - jeden podczas pierwszego użycia)

2- Mammoth jest klasą samą dla siebie - warto

3 - http://showcarshine.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat prania mikrofibry.

30 stopni maks
wirowanie na 1000. Powyżej potrafi je poszarpać
Jako środek piorący wybierz dedykowany do fibry lub płyn do prania odzieży termoaktywnej
Octu nie żałuj.

Uratować ręcznik można poprzez długą kąpiel w roztworze octu i wody do 30 stopni.
Szansa jest 50%

Przed powieszeniem strzepywac w kazdym kierunku, przekładac ręcznik o 90 stopni co godzine ( mniej wiecej ) i przed każdym przełożeniem strzepywać.

Do suszenia używam innych metod ale jak ręcznik to moim zdaniem typ waflowy jest lepszą opcją niż fluffy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka :hi:

jest ktoś w stanie polecić dobrą i tanią maszyne do polerowania dla nowicjusza? zdaje sobie sprawe z tego, że pojecie tanie i dobre nie idą ze sobą w parze

ale nie widze sensu startować z najwyższego pułapu z brakiem umiejętności, byłby to chyba przerost formy na treścią :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...