Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Cos lepszego od polerki Krauss P7 w budzecie do 600zł kupie czy to bedzie dobry wybor? :)

P7 w tym budżecie będzie ok. Ewentualnie coś podobnego od Lare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak ale założyłem sobie, że pewnie jakieś widełki w budżecie ma... z drugiej strony czy warto dopłacać skoro obydwie maszyny nie różnią się wiele? Myślę, że nie. Chociaż z Lare nie miałem styczności więc mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam sklep i sprzedaje maszyny Rupers, Lare i Krauss. W linku co podałeś jest stara maszyna Lare która już nie jest produkowana. Dostępność zero. Zastąpiona została maszyna EPL12 (cena katalog 777zł) . Mogę zrobić promocje na Lare jeśli jesteś zainteresowany.

Wracając do Twojego drugiego linku maszyny Krauss DA jest to zupełnie inna polerka niż P7.

Edytowane przez kris-krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA omijam szerokim lukiem, lepiej sie pracuje na rotacji. Jak przyjdzie do zakupu to skorzystam, z twojego linka Kris:)

A ogolnie jak zywotnosc tych polerek P7? Reklamacje jakies sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA omijam szerokim lukiem, lepiej sie pracuje na rotacji. Jak przyjdzie do zakupu to skorzystam, z twojego linka Kris:)

A ogolnie jak zywotnosc tych polerek P7? Reklamacje jakies sa?

Brak reklamacji na P7 a już trochę ich sprzedałem. Serwis w PL wiec nie ma obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiedzialem, ze EPL11 wycofali. Ja zakupilem z 30% rabatem, bo sie sklep detailingowy zamykal i mieli jeszcze na stanie w Grudniu 2015. Poki co chwale sobie.

DA taki plus, ze politure etc. polozysz, rotacyjna juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę, że nie chce, wkładać kija w mrowisko - bo chcę ;)

Ale opowiadacie bajki wyssane z palca.

że DA sie nie nadaje, że na rotacji nie położy glaze, że Amerykanie lądowali na Księżycu - o sorry to nie ten wątek.

Maszyna jest tylko narzędziem w rekach czy to amatora czy profi detailera i dobry chirurg zrobi operacje serca ostrym nożem do chleba...

Czas kiedy rotacja cięła a DA było tylko do politur dawno minęły.

W tym momencie dobre maszyny DA są lepsze od rotacji praktycznie pod każdym względem. Niestety dobre DA tzn Rupes, Flex, Meguiars mk2 nieźle działa tania wersja Rupesa od Lare.

Co nie znaczy, że rotacją nie można zrobić wszystkiego.

Mniej więcej tak jak z pracą pastami systemu 3M (pracuje tym 2 lata weszła nowa Menzerna - biorę bo jest lepsza - może i lepsza ale skoro 2 lata robisz na 3M to mniej więcej powinieneś znać system i warunki pracy a Menzerny nie - więc w Twoich rękach Menzerna nie może być lepsza)

Ludzie przestańcie pisać banialuki typu to jest do bani, a tego do ręki nie wezmę (sam nie pracowałem ale znam kogoś kto słyszał, że szwagier jego znajomego opowiadał...)

Nie potrafisz nie pchaj się na afisz! Pracowałeś czymś na 50 autach - znasz temat zabieraj głos. Proste.

Reasumując tanie poruszane tutaj DA nieźle sprawdzi się do domowego detailingu - zrobi podstawową korektę, zaaplikuje cleaner, położy glaze - czego więcej chcieć.

Do wetsandingu nie będzie się nadawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Toba Griffe w 100% :)

Ale jezeli chodzi o mnie to potrzebuje polerki ktora bedzie nadawala sie do nauki dla mnie, lekkiej z ktora nie bede sie musial szarpac.

Ostatnia jaka mialem w reku to byla polerka Meec, szajs totalny, starczyla na poltora auta i wymiana na kolejna, i juz 5 raz tesciu ma nowa polerke, Co nie zmienia faktu ze i taka mozna wypolerowac auto tylko ze trzeba umiec.

Pierwsze auto ktore zrobie w calosci sam bedzie moja B5, poki co zrobilem pare zderzakow i pare elementow pasta Fg400, ale pod domem mam warsztat lakierniczy, wiec co i rusz jest cos do nauki, a i stare elementy moge zapiac na stojak i je katowac na rozne sposoby :decayed:

Maszyny DA nie chce bo wg mojej opini dluzej sie z nia pracuje, nie bede mial tyle czasu po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy możecie mi polecić dobra pastę oraz konkretny pad do maszyny DA żeby wykonać korektę mocno porysowanego lakieru, żeby strasznie się nie narobić. Wiem że rotacją było by zdecydowanie szybciej, ale dysponuję maszyną DA dlatego proszę o pomoc jaki pad i pastę wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh jak grochem o ścianę.

Pady z mikrofibry od Megsa + pasta Megs 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Nie mam chwilowo czasu, ze względów zawodowych żeby czytać tematy wstecz a żeby znaleźć odpowiedź. A po to chyba jest ten temat"Krótkie pytanie krótka odpowiedź" :)

Korzystając z okazji. Chwilowo używałem takiego zestawu:

a) Cleaner: LUSSO REVITALIZING CREME

B) Wosk: POORBOY'S WORLD Natty's Paste Wax White

Chcę spróbować coś nowego, a dodam że na powłoki ceramiczne mam jeszcze trochę za mało doświadczenia. Zatem czy taki zestaw będzie wporządku. Albo inaczej, czy te oba produkty dobrze razem współpracują?:

a) Cleaner: DODO JUICE LIME PRIME

B) Wosk: Meguiars16 Professional Paste Wax lub soft99 fusso coat

Tak na szybko który byście polecili? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko który byście polecili? Z góry dzięki

Tak na szybko...

Żaden... :)

Edytowane przez gusiak11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te woski z tym cleanerem nie będą grały, chyba że po aplikacji cleanera wymyjesz go dokładnie i położysz wosk na jałowy, odtłuszczony lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło. To ewentualnie możecie doradzić albo do tego Cleanera jakiś długo trzymający wosk w podobnym budżecie lub do tego Wosku np. z Megsa jakiś Cleaner który z nim dobrze zwiążę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup Fusso, połóż na jałowy lakier i masz po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywac zadnego Cleanera?


Griffe ma w swoim podpsie Zestaw idealny: Dodo Juice Lime Prime i Collinite 476 . Moze taki zestaw wybrac, ten cleaner i wosk dobrze razem wiaza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinite nie ma w sobie tyle silikonowych wypelniaczy co Fusso, wiec nie zakryje tak dobrze niedoskonalosci jezeli beda na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle... Paweł ma taki podpis nie bez powodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...