Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ultimate Compound ma takie samo działanie jak HD Cleanse?

nie

Czy można zastosować najpierw ultimate , później HD a na końcu wosk zomol


tak

:)

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 280,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam Panowie ostatnio kupilem myjke Stihla dostałem w komplecie cos takiego:
spruehset_g.jpg

Nadaje sie to do czegos? (nie mam jak tego wytestowac narazie)
Jakiej piany uzycz aby to wszystko ładnie sie łaczylo ze soba i w miare myło autko :) Mile widziane link:)
dzieki :)

Opublikowano

Póki co stawiam, na DA ze względu na głupotoodporność i mniejsze ew. straty, a także na łatwiejsze nakładania cleanerów i wosków. Tylko boję się, że nie poradzi sobie z twardym lakierem audi (korekta)

Co do korekty na DA to spokojnie też da rade, ważny jest tylko mocny zestaw tnacy(megs101,koch heavy cut czy inne i nalepiej krótkie futro albo mf jeśli masz sprezarke) i również wytniesz, jednak troszkę większym nakładem pracy ale za to będziesz mial mniej pracy przy wykanczaniu.

Opublikowano

cześć:)

jaki środek polecilibyście do prania dywanów oraz tapicerek? Zakupiłem odkurzacz z funkcją prania i mam zamiar testować na tym co mi wpadnie w ręce (oczywiście furki najsamprzód ;) C

Czy heavy duty carpet cleaner to dobry środek na pierwszy raz?

Czy można go użyć w jako spray w odkurzaczu piorącym czy jest on bardziej środkiem którym się spryskuje i po czasie zbiera?


Witam Panowie ostatnio kupilem myjke Stihla dostałem w komplecie cos takiego:
spruehset_g.jpg

Nadaje sie to do czegos? (nie mam jak tego wytestowac narazie)
Jakiej piany uzycz aby to wszystko ładnie sie łaczylo ze soba i w miare myło autko :) Mile widziane link:)
dzieki :)

cześć. jaki model tego stihla zakupiłeś?

Opublikowano

Czy heavy duty carpet cleaner to dobry środek na pierwszy raz?
Czy można go użyć w jako spray w odkurzaczu piorącym czy jest on bardziej środkiem którym się spryskuje i po czasie zbiera?

To jest bardzo dobry środek najpierw w opryskiwaczu robisz 1:15... jako pre-wasch

Potem w odkurzacz wlewasz o ile pamietam 1:80... i nie jako płucząc pre-wasch... wypłukujesz brud aż do momentu gdzie wylewna woda bedzie czysta ( no powiedzmy lekko zabrudzona :) )


Nadaje sie to do czegos? (nie mam jak tego wytestowac narazie)
Jakiej piany uzycz aby to wszystko ładnie sie łaczylo ze soba i w miare myło autko Mile widziane link:)
dzieki

ciężko powiedzieć ... wyglądem nie przypomina PA a czy robi piane... raczej wątpie ... ale nie używałem.. :)

jak ma robić pianę to http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5818411778&reco_id=3cfa4896-a9ad-11e5-8189-02ca740046bb&ars_rule_id=201jak widać w opisie ... wybierz swoją złączkę ... :) a potem to już z górki :)

Opublikowano

cześć. jaki model tego stihla zakupiłeś?

Re 129 PLUS

gusiak11

ciężko powiedzieć ... wyglądem nie przypomina PA a czy robi piane... raczej wątpie ... ale nie używałem.. :)

jak ma robić pianę to Pianownica PA do LAVOR KARCHER PARKSIDE NILFISK BD (5818411778) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.jak widać w opisie ... wybierz swoją złączkę ... :) a potem to już z górki :)

Napewo rozwaze twoja propozycje, mozesz podesłac na pw jakies dane do dobrej piany? zeby w miare umyła samochod itd.

Opublikowano

w moim odczuciu ta piana myje tyle co sama czysta woda ta druga troche lepiej ;) szedłbym odrazu w tą droższą. na niektóryxch sklepach jest tańsza :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie jaka pastę zakupić żeby byla mocno tnaca? Uzywalem wczoraj menzerny fg400 i 3m zielny korek xl na ori lakierze glk i trzeba po kilka razy powloke ruszać a i tak nie shodza wszystkie rysy a nie sa za głębokie.

Co najlepiej używać do miejscowego sciecia rys przed pasta?

Opublikowano

można przelecieć papierem ściernym na mokro a później wyprowadzić np Megsem 101 lub 100 na padzie z mikrofibry

Opublikowano

Dobrze ze jest taki dzial, dzieki Denis? od niedawna zaczolem przygodę z polerka, juz calkiem nieźle mi idzie.

Opublikowano

można przelecieć papierem ściernym na mokro a później wyprowadzić np Megsem 101 lub 100 na padzie z mikrofibry

Dobrze ze jest taki dzial, dzieki Denis? od niedawna zaczolem przygodę z polerka, juz calkiem nieźle mi idzie.

Generalnie tak jak pisze Denis, ale ... trzeba uważać bo przy niedokładnym wymyciu wypełniacze zawarte w paście ukryją ryski po papierze, nasze punktowe wycinanie wróci jak przysłowiowy bumerang po dokładnym myciu...

niestety są lakiery które ciężko sie poleruje a łatwo sie rysują np. od przecierania fibrą taka to już zabawa :)

Jak nie masz jeszcze wprawy uważał bym z papierem bo to bardzo ''groźny'' zawodnik :)

Opublikowano

Powiedzcie mi, czy na poczatek polerka Lare EPL-52 bedzie dobra polerka?

I czy gąbki od LARE sa dobre?

Opublikowano

maszyna kraus p7 to klasyk entuzjasty. epl52 jest troche ciezka :)
nie uzywałem zadnej gąbki od lare.

Opublikowano

Pytam jako totalny laik w tej dziedzinie.
Czy dobry zakład detailingowy potrafi usunąć malutkie purchle lub odpryski (<1cm) pod szyldem magicznej "korekty lakieru" bez konieczności malowania całego elementu?

Edytowane przez Tyrath

Opublikowano

A Ty Stich na jakiej maszynie pracujesz??

Ja jak pierwszy raz polerowalem to dostałem w rękę 20 letnia celme 4,5kg bez reg obrotów i mialem nią pól dachu zrobić, to jeszcze nie bylo tragedi bo plaska powierzchnia a jak przyszlo na drzwiach robic to nagle 5 krotnie grawitacja się zwiekszyla?

Opublikowano

Pytam jako totalny laik w tej dziedzinie.

Czy dobry zakład detailingowy potrafi usunąć malutkie purchle lub odpryski (<1cm) pod szyldem magicznej "korekty lakieru" bez konieczności malowania całego elementu?

Jeśli się tym zajmuje to oczywiście tak.

Opublikowano

Pytam jako totalny laik w tej dziedzinie.

Czy dobry zakład detailingowy potrafi usunąć malutkie purchle lub odpryski (<1cm) pod szyldem magicznej "korekty lakieru" bez konieczności malowania całego elementu?

Jeśli się tym zajmuje to oczywiście tak.

Czy wiąże się to z dużymi kosztami jak w przypadku lakierowania? I czy efekt jest zadowalający?

Opublikowano

A Ty Stich na jakiej maszynie pracujesz?

moja rotacja to festool shinex rap 150

Czy dobry zakład detailingowy potrafi usunąć malutkie purchle lub odpryski (<1cm) pod szyldem magicznej "korekty lakieru"


zdecydowanie bedzie to dodatkowy koszt. Odpryski ok ale na purchle to trzeba uderzyc do blacharza ;) No chyba, ze chcesz zgniłą blache zaszpachlować :P
Opublikowano

A Ty Stich na jakiej maszynie pracujesz?

moja rotacja to festool shinex rap 15

Drogi sprzet :decayed: na poczatek musze cos tanszego ogarnac a jak sie pozniej zarobi to sie kupi cos lepszego ;) Tesciu ma warsztat blacharsko-lakierniczy i chcemy zrezygnowac z blacharki i pojsc w kierunku detalingu i zabezpieczania lakieru :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.