Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w quattro skrzynia bex 280ps stała prędkość na autostradzie 140 ( czasem wyprzedzanie) nie ma bata zejść poniżej 14 . Sam zakładałem i stoiłem instalke i zapewniam że jest ok :D . Jak dodam miasto wyjdzie 15 . W bfb o podobnym setupie da radę zjeść do 13 w trasie . Ta różnica w obrotach to praktycznie litr na spalaniu LPG .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bongod napisał:

U mnie w quattro skrzynia bex 280ps stała prędkość na autostradzie 140 ( czasem wyprzedzanie) nie ma bata zejść poniżej 14 . Sam zakładałem i stoiłem instalke i zapewniam że jest ok :D . Jak dodam miasto wyjdzie 15 . W bfb o podobnym setupie da radę zjeść do 13 w trasie . Ta różnica w obrotach to praktycznie litr na spalaniu LPG .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

to więcej jak 6 garowy 2.4 a a6 c6 w multitroniku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację dużo więcej mocy [emoji6] a tak na poważnie to moje b6 waży 1750 kg bez kierowcy więc niewiele mniej niż A6 w ośce ;)

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multitronic w 2.4 v6 przy 140 przyma 2.500obr/m więc nie ma o czym gadać ;p

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :) do tego ośka ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to,że konkretnie dłubnięte 1,8T w trasie pali tyle samo,co V8,a już na pewno więcej od V6?To jak ty Michał jeździsz tymi 280 końmi?Ja mam zaledwie 220 i pewnie kilka albo i kilkanaście już poszło na spacer;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę mało ekonomicznie to fakt :) ale po to mam te 280 ps w LPG ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w bexie Q po trasie jak mi się niespieszy 8l 98, jak trochę powyprzedzam 10l 98, gazu będzie +2l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bex w Quattro przy 120km/h fis wskazuje 7L/100 :P PB98 ale skrzynia mega krótka tragedia w trasie się robi powyżej 130km/h przez wyjący silnik ponad 3k obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Ja mam też 1,8T i gaz staga. Butla coś około 38-40l i mi pali z 14-15 (w mieście i trasie). Mam tę instalację nieco ponad miesiąc. Jeszcze nie była regulowana przez gazownika, ale czy to normalne spalanie? Przejadę na butli ok. 250 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
Ja mam też 1,8T i gaz staga. Butla coś około 38-40l i mi pali z 14-15 (w mieście i trasie). Mam tę instalację nieco ponad miesiąc. Jeszcze nie była regulowana przez gazownika, ale czy to normalne spalanie? Przejadę na butli ok. 250 km.
Mała ta butla jakoś :/ . Ja w avancie mam 72 l. A co do spalania to po regulacji trochę spadnie ale pewnie bez szału .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musiałbym się dokładnie gazownika zapytać. Ale masz w kole zapasowym tę butlę? No lubię na trasie depnąć nie powiem... :). No, ale gaz to i tak duża oszczędność. A auto idzie równie dobrze jak na benzynie. Nie czuć widocznej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kole . Wydaje mi się że jeszcze wyższa by weszła :).

No musiałbym się dokładnie gazownika zapytać. Ale masz w kole zapasowym tę butlę? No lubię na trasie depnąć nie powiem... [emoji4]. No, ale gaz to i tak duża oszczędność. A auto idzie równie dobrze jak na benzynie. Nie czuć widocznej różnicy.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wielkość zbiornika zależy od firmy instalacji gazowej czy to raczej standardowa pojemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość zależy od miejsca w zapasie :).

A wielkość zbiornika zależy od firmy instalacji gazowej czy to raczej standardowa pojemność?


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci za małą tą butlę dali i to dużo za małą.Tak,jak Michał pisze do avanta 72 wchodzi.Ja nie dopilnowałem w BEX i też tylko 61 dali.:facepalm:.Teraz już do 2 auta i w innym warsztacie dokładnie dopytałem i do sedana w Q 67 upchali:wink:.Potrafię na butli przejechać 500 km i to w V6,ale jeżdżę autostradą,bez miast i raczej bez deptania.:)Jak tak podeszli do tematu butli,to i regulacja na odwal pewnie.Za duże masz te spalanie.Regulacja na stagu po 1000 km.Jeszcze nie zrobiłeś tyle?

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz zakładał mi zaufany mechanik. No już koło tysiąca mogłem zrobić. Niedługo będę miał regulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2018 o 09:39, bari83 napisał:

Siemka,

Ja mam też 1,8T i gaz staga. Butla coś około 38-40l i mi pali z 14-15 (w mieście i trasie). Mam tę instalację nieco ponad miesiąc. Jeszcze nie była regulowana przez gazownika, ale czy to normalne spalanie? Przejadę na butli ok. 250 km.

trochę bogato coś w trasie mi się wydaje :P chyba że ostro dusisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście to może ci palić 14-15 ale na trasie myślę że w 10 beny powinieneś się zmieścić tj. 12l lpg. Ja robię na butli 500Km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile Wam wchodzi do butli 70L realnie? I ile km na tym robicie?
U mnie wchodzi ok 62-64L (spora rozbieżność) i robię na tym ok 450-500km. W tym 70% miasto bez stania w korkach / 30% trasa międzymiastówka. Jazda umiarkowana, bez piz*y spod każdych świateł 
Spalanie LPG wychodzi 13.5-14.5 średnie.
PB wcześniej palił mi ok. 11-11.5 średnio.
Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...