Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do was. Jako ze zakupilem moj pierwszy pojazd z LPG (1.8t BFB naped na przod) to zatankowalem 51 litrow gazu. Zrobilem na tym 430 km (80% miasto) Wiec srednia wyszla ponad 11. Moim zdanie dobry wynik zwlaszcza ze pare razy deplem mu dosc mocno. Ale moje pytanie brzmi nastepujaco. Mam (chyba) uwalony czujnik temp. cieczy. Moj zegar lezy na dole czasami tylko podskoczy do tych 90stopni i po jakims czasie opadnie. Nie wiem bo dopiero bede podpinal kompa jaka temp pokazuje silnikowi. Czy jak by pokazazywal ze niby tez sie nie dogrzewa silnik to bedzie podawac wiecej gazu? Dodam ze instalacja BRC i jest ustawione ze na gaz sie przelancza po osiegnieciu 40 stopni. Czy to dobrze czy zle?

Edytowane przez djtaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, djtaso napisał:

Czy jak by pokazazywal ze niby tez sie nie dogrzewa silnik to bedzie podawac wiecej gazu?

Jak silnik niedogrzany to będzie trochę więcej palić. Póki nie podłączysz kompa to się nie dowiesz czy to wina czujnika temp, termostatu (bardzo często padają w tych silnikach), a może zegarów. Temperaturę przełączenia na gaz można spokojnie ustawić na 30-35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie przymierzam się do zakupu a4 b7 1.8 i myślę założyć LPG z tym że zastanawiam się czy jest duża różnica w spalaniu LPG z zwykłym napędem na przód i z Q ?Jeszcze pytanko o butle wie ktoś jaką max na ile litrów można zamontować do kombi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, swirusa4 napisał:

różnica w spalaniu LPG z zwykłym napędem na przód i z Q ?Jeszcze pytanko o butle wie ktoś jaką max na ile litrów można zamontować do kombi ?

Pali mi średnio 12 litrów.  Butla 53 litry wchodzi 48 - 49.  Podobno można upchać 67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72l w avancie wchodzi. 1 więcej pali w quattro.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka w temacie.

Edytowane przez bird71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2017 o 16:58, bongod napisał:

72l w avancie wchodzi. 1 więcej pali w quattro.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam, 72l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem właśnie lpg do 1.8t Q. Zalali mi 49litrów i przy 210km zapaliła mi się już rezerwa. Zaznaczam, że cały czas jeżdżę dynamicznie. Myślę, że do 260km dobiję, to wyszłoby 18.8l średnia. Po 1000km idę na korekty i zobaczymy czy coś się zmieni. Możliwe, że rezerwa trochę za szybko się włączyła.

Butla 72l, to przy kolejnym tankowaniu jak piknie koniec gazu, to powinno wejść ~58l - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcin Lipiński napisał:

Założyłem właśnie lpg do 1.8t Q. Zalali mi 49litrów i przy 210km zapaliła mi się już rezerwa.

Nie patrz na tą rezerwę, bo za dokładna to ona nie jest. Wyjeździj przynajmniej 3 zbiorniki do końca i wtedy policz sobie średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przem8 napisał:

Nie patrz na tą rezerwę, bo za dokładna to ona nie jest. Wyjeździj przynajmniej 3 zbiorniki do końca i wtedy policz sobie średnią.

Właśnie czekam do piknięcia o końcu gazu i zalewam do pełna. Zobaczymy jak drugi zbiornik wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na drugim zbiorniku od założenia gazu wyszło w mieście ~17.5l średnia, ale praktycznie cały czas jeżdżę z użyciem turbo. Pokrywałoby mi się to z fis, bo benzyny pokazuje 15l, to akurat tak z 2l doliczyć do tego gazu trzeba. Przy dziadkowej jeździe na fisie schodzi do 12-12.5 to jakieś 14-14.5 gazu będzie, ale nie ma frajdy z jazdy wtedy w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dejvo napisał:

Dokładnie tak :D
Do pracy mam bardzo blisko, a po drodze średnio przynajmniej 2 opcje pomiaru prędkości :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 08:29, jacek70 napisał:

12 miasto  8.5 trasa   instalacja Stag 4plus .

wliczasz poranne i popołudniowe korki ~20min gdzie fis skacze do 23l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, imr_pl napisał:

wliczasz poranne i popołudniowe korki ~20min gdzie fis skacze do 23l ?

U mnie aż takiej tragedii z rana nie ma, bo maksymalnie 18l mi pokazuje na fis i staram się wtedy do przełączenia na gaz jechać bardzo delikatnie muskając o pedał.

No, ale racja. Nie wiem skąd bierzecie 12l gazu po mieście. Fis teraz pokazuje mi 15-16l, ale doliczyć do tego z 1/1.5l gazu i z takim spalaniem mogę się zgodzić. Można też odjąć ten 1l za quattro, ale to i tak nie daje 12l.

12.7l średnia wyszła mi przy jeździe praktycznie stałą prędkością 160km/h przez s3 nad morze z Zielonej Góry (w lutym). Zrobiłem wtedy 300km i zalałem od razu po zajechaniu. Czyli wyszła mi realna średnia.

 

Edit: Jak podajecie swoje średnie, to mówcie też o stylu jazdy. W trasie jak jedziesz te 90km/h, to może i spali 8l gazu.

Edytowane przez Marcin Lipiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :) ja codziennie autostrada 140 i miasto więc 15 to wynik ok dla mnie
.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś bexa w quattro i wie ile wciąga na autostradzie lpg +/- przy 140-150km/h?

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...