Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

To musiało być pusto na drodze. Bez zwalniania utrzymując około ~250km/h faktycznie te 228km/h-230km/h średnia może wskoczyć :D

Już kilka innych osób podobnie mi mówiło, że licznik w ich A4 pokazuje prędkość praktycznie zgodnie z GPSem... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jedyny osiągnąłem 10l/100km, kiedy znajomy kupował ładę nivę i w drodze powrotnej nie mogłem przekroczyć 80 km/h -> 5tka, tempomat i chill... :) a tak realnie, bez większego dociskania powtarzalne 13/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że mieszany bez jakiegoś eco drivingu :) jakbym nie jeździł, to te 13/100 mi wychodzi. Jadąc w trasie tylko minimalnie spada mi spalanie do może 12/100 (5 biegów, 3000 obr/min i niecałe 110 km/h i czuć brak 6stki). Nie wiem, czy to taki styl jazdy czy tak ma być przez Q i nędzne 150 KM przy 1650 kg.. :)

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie licząc średnie spalanie z 6 miesięcy:

1.100% miasto >13 l

2.100% trasa >10,5 l (raczej jazda spokojna - krajowa droga nr 7)

3. średnia ze wszystkich tankowań `11,5 l

Do tego należy pamiętać, że dolewamy benzynę na rozruch :)

Edytowane przez Cez032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podajesz oznacza, że w mieście od 13 w górę, w trasie od 10.5 w górę? Tak?

Przy jakiej temperaturze masz ustawione przełączanie na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Stargas Elios do 11 litrów.

Jak nie stoje dużo w korkach i na światłach to ~10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. też się podepnę. 1.8T Q. Na gazie zrobione jakieś 4 tysie. Raz wychodzi spalanie 10l raz 12.5l. Styl jazdy spokojny. Raczej trasa prędkość do 120 zawsze tempomat. Dziwi mnie fakt że tak skacze spalenie. Może dopiero się ustawiło wszytko dopiero. Sam nie wiem co o tym myśleć. Gaz zawsze tankowany na tej samej stacji. instalacja porządna. Gazownik też doświadczony. ale jakoś mi się wydaje że przy takim stylu jazdy i trasa trochę chyba dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian :) . Większość trasa 140 na blacie i 13 l chla jak wściekły :)

I to bez q :)

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda panie cuda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zweryfikować spalanie, bo od 18. jeździmy zgodnie z przepisami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynka 5g (niestety) manual...

Ja nie muszę się profilować i nie mam zwyczuju byc chwalipiętą, tym bardziej że na polskich autostradach istnieje ograniczenie prędkosci do 140km/h, więc to co zrobiłem jest raczej żałosne.

Oczywiscie mowa o odcinku czysto autostradowym. Rusocin – Nowe Marzy 89km. Jechałem w sobotę wieczorem do Gdańska. Resetowałem FIS i wyszła średnia 228km/h. Przepraszam że sobie dodałem te "2km/h".

Zaraz pewnie ktos napisze, że przy 260km/h nie ma odcinki. No u mnie jest, lecz nie przyjrzałem sie dokładnie ile miał obrotów wtedy (wiadomo, skupiałem sie na czymś innym przy tych prędkosciach). Jako ciekawostke dodam, że mój licznik dziwnie mało oszukuje, tym bardziej przy wysokich prędkosciach. Według GPSu miałem 253km/h.

ale jak to ... to tylko dlatego że masz podkręconego ? ja na 170KM dochodze do 215km/h ostatnio na gazie 220km jechałem i tyle tyle że mam quattro i tiptronica tam jest jakiś kaganiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak uzyskać spalanie 11 l :) . Przejechalem na 42 l 365 km . Sama trasa ,prędkości 100/120 km/h . Wymuszone to było jednym pasem ehhhh oby nigdy więcej takiej katorgi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co od 11.5 do 12.8l/100km LPG, średnio w granicach 12.5 w trybie mieszanym mieszczę się. Co patrząc po tym, że w analogicznych warunkach jarał mi 9.5-10.8l/100km benzyny jest nieźle. Fakt, że teraz może częściej gniotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...