Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

Że dwa lata temu . Pewnie trafiłem na tą wadliwa serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wypowiadaja sie tez uzytkownicy motorow 190konnych. To wiadomo, ze spalanie bedzie wieksze.

Moim zdaniem różnica przy normalnej jeździe bez jazdy "zerojedynkowej" nie będzie jakaś duża między BFB a BEX, a tym bardziej jakimś zachipsowańcem. Mocniejszy silnik, więc w normalnej jeździe mniej trzeba gnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. Ja swego czasu jeździłem Hondą Accord sedan z '99. Silnik 2.0 147km i 185nm. Może nie są to jakies wybitnie sportowe dane ale Hanka i tak dawała radę. I to o czym chcę powiedzieć, to: strasznie prowokowała do depnięcia pedału gazu. To jakbym miał 190kucy z turbinka i pewnie z 350nm to wir w baku i kuniec :) Może ten słabszy motor 163km i 225nm mniej by prowokował do ostrzejszej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię :) turbo to turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jeździ jak uważa. Sam nie muszę non stop gnieść, za to lubię mieć duży zapas mocy.

Wersja BEX 190KM w standardzie ma tylko 240Nm, a nie 350 :-)

To czuć, bo mimo że prędkości nabiera dość żwawo to efektu gniecenia pleców jak w byle jakim dieselu nie ma.

Dopiero po programie jest szansa dojść w granice 320Nm bez większej rzeźby osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kaleką nie zrobiłem więcej jak 320 km na 36l lpg (r15) na 17 robię około 280. Przy czym mało kiedy schodzę poniżej 100 km/h.

I zawsze mijam tych którzy jadą poniżej 100 :D ot takie mam tempo i już :) I nie zależnie czy miałem najpierw 190 czy 205 czy 256 hp :grin: Pali jak paliło ;) Za to kocham swojego kalekiego AVJta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 280 km . Prędkość cały czas 150 km/h . Spalanie równo 15 l :D .

Ostatnio jazda mieszana na 42l 320 km wiec spalanie 13l/100 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jazda mieszana na 42l 320 km wiec spalanie 13l/100 km :)

Mi dzisiaj z jazdy po miastach i do pracy kawałek trasy, gaz raczej w podłodze niż oszczędnie :) na 41l lpg 330km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - to w trasie 11/100 masz w zasięgu, o ile nie będzie to non stop grubo ponad normę autostradową... :-)

Całkiem nieźle!

Jak spalanie kształtuje się po chipie w stosunku do serii?

PS. U mnie 80% miasto, baaaardzo krótkie odcinki i czasami wypad na wieś to 10.5/100, ale noPb :grin:

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo nie jeździłem na serii :) na trasie nie da sie jechać normalnie :D a spalane mysle mam bardzo małe jak na tą wage auta i moc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo nie jeździłem na serii :) na trasie nie da sie jechać normalnie :D a spalane mysle mam bardzo małe jak na tą wage auta i moc :)

Myślę że 12 l w trasie jadąc z normalną prędkością czyli około 150 to wynik mistrz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote do gdanska na autostradzie predkosc srednia 230km/h spalanie gazu 22l :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote do gdanska na autostradzie predkosc srednia 230km/h spalanie gazu 22l :-)

To ile maksymalna, skoro średnia 230? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote do gdanska na autostradzie predkosc srednia 230km/h spalanie gazu 22l :-)

Średnia 230km/h wyszła Ci z odcinka autostradowego? To musiałeś gnać po 250km/h, nierealne :-D

Wg mnie nie mówisz o prędkości średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynka 5g (niestety) manual...

Ja nie muszę się profilować i nie mam zwyczuju byc chwalipiętą, tym bardziej że na polskich autostradach istnieje ograniczenie prędkosci do 140km/h, więc to co zrobiłem jest raczej żałosne.
Oczywiscie mowa o odcinku czysto autostradowym. Rusocin – Nowe Marzy 89km. Jechałem w sobotę wieczorem do Gdańska. Resetowałem FIS i wyszła średnia 228km/h. Przepraszam że sobie dodałem te "2km/h".

Zaraz pewnie ktos napisze, że przy 260km/h nie ma odcinki. No u mnie jest, lecz nie przyjrzałem sie dokładnie ile miał obrotów wtedy (wiadomo, skupiałem sie na czymś innym przy tych prędkosciach). Jako ciekawostke dodam, że mój licznik dziwnie mało oszukuje, tym bardziej przy wysokich prędkosciach. Według GPSu miałem 253km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...