Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Q7 V12 TDI


Rekomendowane odpowiedzi

Audi dotrzymało obietnicy i zaprezentowało osobowy samochód z silnikiem wysokoprężnym przygotowanym na bazie jednostki stosowanej w wyścigowym modelu R10.

Pojemność diesla V12 zastosowanego w koncepcyjnej wersji modelu Q7 zwiększono z 5,5 do 6,0 l.

Moc została ograniczona z 650 do 500 KM w celu wydłużenia żywotności jednostki napędowej. W aucie zastosowano dwie turbosprężarki.

Maksymalny moment obrotowy wynosi 1000 Nm i jest dostępny od 1750 do 3000 obr/min.

Audi Q7 V12 TDI rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy, a jego ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Dla porównania Porsche Cayenne Turbo z turbodoładowaną jednostką benzynową 4,8 l o mocy 500 KM przyspiesza do „setki” w 5,1 sekundy i osiąga 275 km/h.

Nowej jednostce napędowej towarzyszą zmiany w wyglądzie Q7. Samochód ma większy grill. Inny jest kształt reflektorów i wlotów powietrza. Nowy jest też wzór obręczy z lekkich stopów.

11oq8.th.jpg 22is7.th.jpg 33rc7.th.jpg

źródło : http://www.motofakty.pl/artykul/detroit_supermocne_q7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:galy: jak w samolocie to wnetrze :galy:

teraz tylko do mastersa i 4 s do setki :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam zamowiona jazde testowa takim autkiem :diabelek: ... tylko musi sie pojawic w Polskich salonach ... a ma byc to dopiero na przełomie 2007/2008.... :/

tutaj troche wiecj fotek i kilka konkretów

-> http://www.worldcarfans.com/news.cfm/country/gcf/newsID/2060911.001/audi/audi-q7-v12-tdi-revealed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie myle ale mi sie wydaje że ten silnik to 2 x 3.0 TDI i koło silnika R10 nawet nie stał :P Ale potworek jest malinka :D Choć z takiej mocy i Nm 5.5 sek do 100 nie powala nawet w 2.5 tonowym aucie....Zaraz mnie wszyscy zjadą za inne podejscie do życia hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się powtarzał że wszystko co śmierdzi ropą jest piękne :diabel:

To cudo śmierdzi wybitnie ... niech no tylko zaczną to pakować do A8 i A6 ... już sobie wyobrażam masaż kręgosłupa 1000 Niutonów ... madafaka ... respekt !!!

:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do A4 nie wejdzie ? heheh jesli tak to ja poprosze :D

Do mojego wchodzi 8,5 litra oleju czyli tam 17 litrów , ja pierdo...e 2 wiadra oliwy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem (niestety bnie pamietam gdzie) ze ladnie pali wszystkie 4 kapcie :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...