Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana filtrów w B5, usystematyzowanie stosunku jakości do ceny firmowych produktów.


Audiobel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o audiencję :)

Znalazłem tu jeden jedyny wątek na temat filtrów do modelu auta, które posiadam (z dn. 15-10-2013). Ale to nie wystarczy. Potwierdziło to tylko moją wiedzę na temat firm Bosch i Mann - mają dobre produkty, lecz drogie. A jak ma się stosunek jakości do ceny dla Filtrona i wyżej wymienionych?

Nadeszła pora wymiany oleju i filtrów (>11 000 km). Olej prawdopodobnie zakupię Motul 10W/40, jak mi doradzili klubowicze. Teraz mam zapytanie o filtry oleju, paliwa, powietrza i kabinowy. Pierwszym kryterium, jakim się kieruję jest oczywiście cena. Wiem jednakże, że co drogie to tanie. Szukam więc czegoś ze średniej półki. Filtrów lepiej rozpoznawalnej marki niż takiej nikomu nieznanej. Wiem, że mogę trafić na jakiegoś papierowego dziada o nieodpowiedniej budowie i złych charakterystykach, jak wyczytałem w tym artykule: Dlaczego filtr kabinowy jest tak ważny? [poradnik] Ť AUTOKULT.pl .

Zatem moje pytanie brzmi tak: Czy ktoś mógłby usystematyzować jakość filtrów (oleju, paliwa, powietrza, kabinowego) kilku znanych marek wedle posiadanych przez siebie informacji (używając prostych znaków typu A>B>C=D)? Proszę podać też cenę i numer produktu dla modelu Audi A4 B5 z silnikiem 1,9 TDI AVG 110 KM, 1999 Sedan Lift. Mieszkam w Krakowie i wolałbym kupić podzespoły w Krakowie, niemniej jednak posiadam konto na Allegro i widzę, że zestawy 4 filtrów kosztują powyżej 79 zł/komplet. Nie wiem jednakże, jakie kryteria poza ceną powinienem rozpatrywać? Stosunek jakości do ceny? Brak danych na ten temat. Może ktoś zna odpowiednio tanie sklepy w Krakowie? Help!

AUDI_A4_B5_lift_RM6_5x9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to mann, bosh, filtron czy knecht i każdy inny firmowy, będą dobre...byle nie brać filtrów "no name"

ps. co do oleju, to pełny syntetyk chyba będzie lepszym wyborem dla tego silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już nie chcesz filtrona to 5zl dokładasz i masz meyle ,dobra firma i akurat filtry od nich są tanie ,tez ostatnio zalozylem ,chociaz nic specjalnego nie zauważyłem w jezdzie do takiego filtrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za rzadki? A odnośnie filtrów mam takie jedno pytanko. Rok temu kupiłem auto i olej był zmieniony. Na autostradzie auto poszło 200 km/h w 3 os. i miałem wrażenie, że jeszcze parę kilometrów nabiję na prędkościomierzu. W tym roku pedał w podłogę, jadąc w trójkę S-1 (co prawda jakieś 50 kg więcej pod budą, bo kumpel waży trochę) i więcej niż 200 km/h nie mogłem wyciągnąć (producent podaje dla tego typu silnika 196 km/h jako graniczną). Ponadto włączając klimę na deszczu z nadmuchem na szybę, od razu po wejściu do auta, para na szybie... Czy to są dwa symptomy zużycia i zapchania filtrów z powodu ich niedrożności?

---------- Post dopisany at 15:59 ---------- Poprzedni post napisany at 15:45 ----------

Firma SCT Germany. Dobre to czy przeciętne?

KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy....masakra......Jak masz za dużo kasy to bierz te najdroższe....Ale nasz Polski Filtron jest bardzo dobry! jeśli chodzi o filtr kabinowy to proponuję ciut droższy węglowy,ale efekt w kabinie......zero zapachów z zewnątrz))))

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kabinowego wogóle nie mam bo stary wywaliłem i zapomniałem o tym ,jakis dziwnych zapachów z zewnatrz nie wyczułem ,choć szybki czasem parują ale bez tragedii. ale jak juz miałbym kupowac to podobno te węglowe śa ok.

ps : SCT to najgorszy Shit jaki może być ,to tak zwana fimra NO NAME. wywal to dziadostwo i kup filtrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węglowy powiadasz. To logiczne. Nie wiem jakie są podtypy wsadów do filtra, ale podaj mi z łaski swojej nr produktu tego filtra. Jakie to ma oznaczenie i jakiej firmy jest dobry? Nie sztuka kupić coś (ja nie chcę drogiego ani najtańszego no-name), ja preferuję świadome zakupy.

KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węglowy powiadasz. To logiczne. Nie wiem jakie są podtypy wsadów do filtra, ale podaj mi z łaski swojej nr produktu tego filtra. Jakie to ma oznaczenie i jakiej firmy jest dobry? Nie sztuka kupić coś (ja nie chcę drogiego ani najtańszego no-name), ja preferuję świadome zakupy.

http://s11.postimg.org/6cmqnqfgf/KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

Węglowy z filtrona to K1004A spisuje się bardzo dobrze osobiście wymieniam go co dwa lata z tym, że samochód jest garażowany, powietrza stosuje knechta, który nie jest taki drogi FILTR POWIETRZA KNECHT AUDI A4 A6 VW PASSAT LX622 (4312830365) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. zmieniam go co drugą wymianę oleju wcześniej stosowałem manna ale ten filtr ma grubą uszczelkę i ciężko zamknąć obudowę filtra gdzie knecht wchodzi bez żadnych problemów, filtrona nie stosowałem więc się nie wypowiadam, oleju stosuję knechta lub manna, paliwa knechta KC69 wymieniałem go po przejechaniu 45 tkm i dawał sobie radę przez trzy kolejne zimy w tym przy minus 28, po jego wymianie dynamika auta była wyraźnie lepsza więc kolejny planuję zmienić po 30 tkm. Co do oleju to zalewał bym oliwę minimum 5W40 która przy zimnym starcie szybciej niż 10W40 dociera w najdalsze zakamarki silnika zwłaszcza, że w głowicy masz hydrauliczne popychacze, które nie powinny pracować na sucho a w przypadku półsyntetyka w okresie jesienno zimowym takie sytuację mogą mieć miejsce. Ale decyzja należy do ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy na tego knechta powietrza filtrona kupi za 10zl wiec 3x mozesz go czesciej sobie wymienic ( dla silnika lepiej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc. Skorzystałem z tego linku (FILTRY ZESTAW FILTRÓW VW PASSAT B5 AUDI A4 1.9 TDI (4395008588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.), który podesłał mi vp-tdi. Koszt zakupu filtrów Denckermann razem z przesyłką wyniósł 85 zł a oleju Motul (10W40) 6100+ 124 zł (w dublecie z płynem do spryskiwaczy Motul Vision Classic -20*C- taka promocja), który zamówiłem przez neta, a odebrałem osobiście w Krakowie. Chyba autko mi mniej zamula, natomiast ten elektromechanik z Prus zostawił maskę otwartą na cały dzień i zakurzył mi podzespoły i ubrudził kierownicę, więc go nie polecam. Po przejechaniu dystansu ok. 4 km do domu poczułem swąd przypalonego oleju. Mam nadzieję, że to normalne? Teraz już nie czuję tego zapachu. Pozdrawiam.

KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

---------- Post dopisany at 11:51 ---------- Poprzedni post napisany at 11:48 ----------

A wymiana oleju i filtrów to koszt 30 zł, natomiast mechanik okazał się mało profesjonalny w obyciu z klientem, więc następnych napraw dokonam gdzie indziej.

KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc. Skorzystałem z tego linku (FILTRY ZESTAW FILTRÓW VW PASSAT B5 AUDI A4 1.9 TDI (4395008588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.), który podesłał mi vp-tdi......

[/color]A wymiana oleju i filtrów to koszt 30 zł, natomiast mechanik okazał się mało profesjonalny w obyciu z klientem, więc następnych napraw dokonam gdzie indziej.

najlepiej samemu ,wystarczy chcieć :)

---------- Post dopisany at 12:03 ---------- Poprzedni post napisany at 12:02 ----------

ps : co do tego motula to szkoda kasy troche ,ja bym lotosa kupił i dla tego silnika to już złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc. Skorzystałem z tego linku (FILTRY ZESTAW FILTRÓW VW PASSAT B5 AUDI A4 1.9 TDI (4395008588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.), który podesłał mi vp-tdi. Koszt zakupu filtrów Denckermann razem z przesyłką wyniósł 85 zł a oleju Motul (10W40) 6100+ 124 zł (w dublecie z płynem do spryskiwaczy Motul Vision Classic -20*C- taka promocja), który zamówiłem przez neta, a odebrałem osobiście w Krakowie. Chyba autko mi mniej zamula, natomiast ten elektromechanik z Prus zostawił maskę otwartą na cały dzień i zakurzył mi podzespoły i ubrudził kierownicę, więc go nie polecam. Po przejechaniu dystansu ok. 4 km do domu poczułem swąd przypalonego oleju. Mam nadzieję, że to normalne? Teraz już nie czuję tego zapachu. Pozdrawiam.

http://s16.postimg.org/89bzdrd69/KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

---------- Post dopisany at 11:51 ---------- Poprzedni post napisany at 11:48 ----------

A wymiana oleju i filtrów to koszt 30 zł, natomiast mechanik okazał się mało profesjonalny w obyciu z klientem, więc następnych napraw dokonam gdzie indziej.

http://s1.postimg.org/58ov6ae17/KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

Denckermann to chińczyk.....ale jak terminowo wymienisz to będzie oki......A za 30 zł......hm......tani ten mechanik......dlatego nie powycierał po sobie i olej wylany z filtra spalił się na wydechu....stąd ten zapach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to polska firma a i tak wszystko teraz w chinach produkuja.nawet lepsze marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalales niewlasciwy olej do tego silnika, a wystarczylo spojrzec w instrukcje obslugi dzial serwis, jak byk pisze jaki olej zaleca producent, slowa nie ma o przechodzeniu na gestszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie, kto w Krakowie mógłby mi wymienić spalony wyświetlacz z A4B5? Ledwie widać, ile km mogę jeszcze przejechać albo jakie spalanie na przykład...

http://s27.postimg.org/8fh6c4ngf/KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

a może żarówke wystarczy wymienić ? koszt około 1zł ,samemu to zrobisz ,jak padł szukaj innego licznika ,tańszy koszt niż naprawa tego co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87, ja nie mam książki do Audicy, bo podejrzewam, że celowo zginęła, jak ginie wielokroć do innych egzemplarzy, aby ukryć faktyczny stan licznika. Stąd wielu rzeczy nie wiem. Miałem książkę oooo ściągniętą z internetu na poprzednim twardym dysku tegoż laptopa; obecnie nie posiadam.

vp-tdi, w jaki sposób mam wymontować ten wyświetlacz? Nie będę przecież podważał śrubokrętem czy inną inwazyjną metodą, a nie wiem, jak to jest zamocowane? Jak wiesz, jaki to typ żarówki, to mogę ją zamówić i spróbować coś z tym zrobić.

KLAUDIA6_5x9_RM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np taka :

ŻARÓWKA LICZNIKA ZEGARÓW OPEL AUDI SKODA VW SEAT (4412848195) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ja mam oryiginalne jak coś nowe osram-a ,mam tez caly sprawny licznik oraz wyswietlacz jak bys chcial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnej żarówki i jak chcesz cokolwiek zobaczyć to musisz wymienić wyświetlacz FIS-a. A co do oleju to półsyntetykiem silnika nie uszczelnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...