Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jadąc na gazie, ubywa paliwa na wskaźniku paliwa


daniooo77

Rekomendowane odpowiedzi

witam

panie panowie jak to jest ze jezdzac na paliwie gazowym opada mi wskazowka paliwa tak jakbym jechal na paliwie a ewidetnie jade na paliwie gazowym??

o co tu chodzi??????

mam swieza instalacje gazowa w silniku 2.0 ALT

pan który zakladal owa instalacje powiedział ze może być to blad elektroniki ze tak musi być! ale ja się boje o pompe paliwowa i co jakiś czas dolewam paliwa??

mysle żeby zatankować go do pelna i to sprawdzić czy faktycznie ubywa! czy ktoś wie cos na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik gazowy można tak ustawić,aby silnik cały czas lub po przekroczeniu ustawionych obrotów podpierał się pb a Ty wcale o tym nie musisz wiedzieć,

na lpg auto ma jeździć w pełnym zakresie obrotów tak jak na pb beż zużywania benzyny,

możesz też mieć bardzo wysoko ustawioną temp. przełączania na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za mało w baku, może tak oszukiwać, wlej ponad pół baku i obserwuj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat gdzieś już był jak masz ćwiartkę lub mniej to tak będzie pomimo że nie spala benzyny lej tak z połowę i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć paliwa powyżej pierwszej białej kreski, a najlepiej okolice połowy wtedy nic nie będzie ubywać:wink: Jeżeli zasięg na Fisie spadnie do 70km to automatycznie wskazówka będzie opadać do zera ale paliwo w baku będzie. Myślę, że zrozumiałeś:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem w B4 :) winne były przewody palowowe, przerdzewiały w miejscach gdzie były gumowe łapy mocujące do podwozia :) sól przez wiele lat tam nad nimi pracowała, zaglądnij pod spód i przeglądnij wszystkie mocowania przewodów czy nie są wilgotne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przepuszcza któryś wtryskiwacz paliwowy lub paliwo dostaje się przez wężyk podciśnienia z regulatora paliwa który siedzi w listwie paliwowej? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wiele razy poruszany, dolej paliwa do połowy zbiornika i temat załatwiony, jesli dalej bedzie ubywac to wtedy można podjąc jakieś dalsze działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wiele razy poruszany, dolej paliwa do połowy zbiornika i temat załatwiony, jesli dalej bedzie ubywac to wtedy można podjąc jakieś dalsze działania.

W 100 % potwierdzam i zgadzam się z kolegą!:wink: nie szukajcie dziury w całym, nalać paliwa do połowy i po problemie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym opadaniem paliwa jest tak jak koledzy piszą,ja mam uszkodzony wskaźnik paliwa jak FIS pokazuje zasięg ponad 100km to wskaźnik na desce pokazuje pełen zbiornik ,gdy na FISIE jest poniżej 100km wskaźnik pokazuje właściwą ilość paliwa.

Jak kupowałem auto to się cieszyłem że mam 4/3 zbiornika paliwa a po przejechaniu 50km zapaliła się rezerwa i wskaźnik opadł.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...