Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prawo jazdy na lawetę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema Pany, trochę wkurza mnie latanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Opublikowano

Witam,

musisz mieć B+E;)

Opublikowano

Zależy od WORD'u, ale chyba w większości, a na pewno u mnie (Leszno, wlkp) zdaję się na Renault Traffic'u i w sumie symbolicznej przyczepce lekkiej :decayed: Dużej filozofii nie ma :wink:

Opublikowano

Szwagier teraz robil. Zdawal na T5 z przyczepka lekka z zaladunkiem 400kg.

Co do ciagania musisz miec odpowiednie auto, a6 ma np 1800kg na haku wiec odliczajac wage lawety nie wiele aut mozna wiezc.

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ----------

Oczywiscie mowie o autach ciezszych a z tego co wiem takie smyczysz ;)

Opublikowano
Siema Pany, trochę wkurza mn3.5Tlatanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Chyba osobowka i przyczepka :grin:

Do ducato i lawety musisz miec CE bo przekraczasz 3.5T

Opublikowano
Siema Pany, trochę wkurza mn3.5Tlatanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Chyba osobowka i przyczepka :grin:

Do ducato i lawety musisz miec CE bo przekraczasz 3.5T

Przeciez napisal osobowka i laweta ;)

Opublikowano

A dwie osobowki i laweta to Twoim zdaniem ile kilogramow ???

Opublikowano
Siema Pany, trochę wkurza mn3.5Tlatanie starym Ducato i zamierzam sobie zrobić prawo jazdy na osobówka + laweta... Jak to teraz wygląda ? Jakie koszta ? Czym się wogóle jeździ na takim egzaminie ? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Pozdrawiam.

Chyba osobowka i przyczepka :grin:

Do ducato i lawety musisz miec CE bo przekraczasz 3.5T

Poza tym jesli Ducato jest zarejestrowany na 3,5 t to na b+e spokojnie. Auto do 3,5 plus laweta 2,6t , z tym ze wazne jest aby auto mialo jak najwiecej na haku i duza mase dopuszczalna.

---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:26 ----------

Kategoria B+E uprawnia do kierowania pojazdem o DMC nieprzekraczającej 3,5 t wraz z przyczepą. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy oraz samochód ciężarowy o DMC nieprzekraczającej 3,5 t nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego, co wynika z art. 62, ust. 1, pkt. 1 PoRD. Oznacza to, że mając kategorię B+E można kierować zespołem pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej nawet do 7 t.

Opublikowano

dokładnie tak jak kolega wyżej oraz należy pamiętać o posiadaniu viatoll przy masie zestawu powyżej 3,5t DMC :wink:.

Opublikowano

Jak nawet targasz pusta lawete to i tak musisz miec viatoll

Opublikowano
Jak nawet targasz pusta lawete to i tak musisz miec viatoll

Dokladnie bo rozchodzi sie o maksymalne dmc zestawu.

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

Tzn nie musisz jesli nie korzysztasz z drog z viatollem.

Opublikowano
  • Autor

O viatolu wiem, pisałem o osobówce + lawecie, Ducato mam autolawete, ale wiadomo osobówką wygodniej...

Opublikowano

Do osobowki i lawety tez musisz miec ViTl

Opublikowano

Krycha , zadzwoń do WORDu i zapytaj jakim autem zdajesz egzamin,od Was sporo osób zdaje egzamin w R-miu a tam maja Vw Caddy - jedziesz manewry jakie wylosujesz,wjazd przodem, tyłem do garażu, parkowanie równoległe, w każdym zestawie jest cofanie po łuku i potem miasto , warto sobie poćwiczyć jeśli nie chcesz iśc na kurs , przychodzi wielu cfaniaczków którzy twierdzą że jeżdżą z lawetą to sobie poradzą a później robią z siebie pośmiewisko. Koszt egzaminu ok 200zł,kurs- zależy jak się dogadasz,czy będziesz jeździł czy tylko papier :wink:

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie o Radomiu myślałem, bo tam zdawałem swoje B :wink: popytam i podzownie :wink:

Opublikowano

Jak coś to mam dwóch kumpli którzy prowadzą szkoły nauki jazdy, mogę podpytać ile teraz taka "nauka" :wink:

---------- Post dopisany at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany at 13:38 ----------

a do ducato i lawety wystarczy B+E a nie jak ktoś pisał C+E :wink:

Opublikowano

wszytkie busy do DMC 3,5T + laweta tak jak Kali S4 pisał że B+E

Opublikowano

ja zdawałem b+e transitem z dwuosiówką średniej wielkośći. Kurs formalnie kosztuje koło 1000zł i nie ma teorii tylko praktyka czyli jazdy na bramkach plus miasto. Zdawałem w 2010 bodajże więc troche się mogło zmienić

Opublikowano

Tak samo jest.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.