Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ajm+Awx Soft By Anderllh


Rafimi

Rekomendowane odpowiedzi

Soft napisany przez kolegę anderllh
Mody to turbo z awx i regulacja kąta synchronizacji wałka rozrządu:wink:
Odczucia? Chyba już mi wystarczy tych koni:decayed:
Soft nie jest wyżyłowany, turbo jest w b. dobrym stanie i reszta podzespołów

Na początku było tak:



Finalnie jest tak:




Nie spodziewałem się takiego wyniku. Po rozmowie z Grzesiem byłem nastawiony na 150-160 km i 350-360Nm. Robiliśmy kilka pomiarów i każdy wychodził badzo podobnie. Jestem mega zadowolony i jak najbardziej POLECAM naszego forumowego kolegę :thumbup1:

Edytowane przez Rafimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mega dużo wyszło. AWXy tyle nie osiągają na seryjnych gratach, a przecież mają wydajniejsze pompki. Ktoś może wytłumaczyć skąd tak wielka moc ? Jakie zostało ustawione doładowanie ? Pompki standard ?

Wykres bardzo ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładowanie 1,45. Pompki seria tak jak i reszta gratów oprócz turbo. Oczy mi wyszły z orbit jak zobaczylem wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to jest mega zaskoczenie. Gdybym nie słyszał tylu pozytywnych opinii o nim to bym nie uwierzył ;p A co na to sam tuner ? Bo skoro AWX ma wydajniejsze pompki, a osiąga mniej mocy, więc skąd takie wyniki ?

Doładowanie nie jest jakieś specjalnie też wysokie, a efekt bardzo szokujący na plus oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to jest mega zaskoczenie. Gdybym nie słyszał tylu pozytywnych opinii o nim to bym nie uwierzył ;p A co na to sam tuner ? Bo skoro AWX ma wydajniejsze pompki, a osiąga mniej mocy, więc skąd takie wyniki ?

Doładowanie nie jest jakieś specjalnie też wysokie, a efekt bardzo szokujący na plus oczywiście.

Tuner :shock3: Ja:shock3::shock3::shock3: Pytałem się czy program może zostać do codziennej jazdy i jak najbardziej na tak:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki w AJM wystarcza max do 160-165ps .. więc pewnie te 170ps to margines błędu pomiarowego, chyba że poprzedni właściciel wymienił pompki i o tym nie powiedział.

U mnie w AJM +turbo AWX wyszlo 162ps i 360nm i faktycznie bardzo przyjemnie się już jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki w AJM wystarcza max do 160-165ps .. więc pewnie te 170ps to margines błędu pomiarowego, chyba że poprzedni właściciel wymienił pompki i o tym nie powiedział.

U mnie w AJM +turbo AWX wyszlo 162ps i 360nm i faktycznie bardzo przyjemnie się już jeździło.

Pompki AJM wystraczą do ok 400Nm takie mam info od tunera:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment łatwiej uzyskać niż moc. Jednak u Ciebie jest ponad 170 KM i to mnie zaskakuje. AWX po sobie nie osiąga zwykle tyle co Twój na zwykłych pompkach. Musisz mieć bardzo zdrowy silnik i pompki z nieco większym prześwitem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co w ajm trzeba zrobić żeby wsadzić turbo z awx poza samym turbo? jest coś jeszcze do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co w ajm trzeba zrobić żeby wsadzić turbo z awx poza samym turbo? jest coś jeszcze do wymiany?

musisz mieć jeszcze taką przejściówkę http://allegro.pl/przejsciowka-redukcja-turbo-awx-asz-afn-inne-tdi-i4457578352.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymistyczny wynik, na moje ok masz tam ze 16Xkm(taki standard powtarzalny) po tym filmiku :) z BRD nie wypali 18Xkm bez zmiany paliwka

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Wlasnie mam zamiar zrobic SWAP z turbiny BRD na AWX. Pisales , ze trzeba zrobic przejsciowke. Mozesz powiedziec jaka dokladnie bo tamtej juz nie ma na allegro.

Mam zamair zostawic EGR. Awx turbo dostane z kolektorem.

Za kazda pomoc z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś na myśli zmianę turbo z BRB (116 KM) na AWX to mam taką przejściówkę:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/322890-redukcja-szybkozlaczka-turbo-awx/

chodzi o to że AWX jest na szybkozłączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...